Skocz do zawartości

[320 Compact] Taśma airbag kierownicy + kilka pytań


devilinside

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupiłem niedawno e36 compact z 1999r z silnikiem 1.9l. Czy przed, czy po lifcie to nie wiem, kumpel mówi, że po.

Mam kilka pytań.

 

1. Musze wymienić taśmę w kierownicy, ponieważ jest uszkodzona. Pytanie czy ta z linku będzie ok? KLIK

 

2. Czy można regulować skok wycieraczek przednich? Mam wrażenie, że wycieraczka od strony kierowcy za daleko się wysuwa i przez to (tak sądzę) podczas spryskiwania szyby płynem sporo ilość spływa mi potem po bocznej szybie.

 

3. Zauważyłem ostatnio podczas jazdy, że światło wewnętrzne zapala się i gaśnie. Przy przełączniku ustawionym na nie zapalanie się podczas otwierania co jakiś czas migają światłą w nogach, jak przełącznik ustawie aby zapalały się przy otwieraniu drzwi to co jakiś czas miga tylna i przednia (w nogach nie zwróciłem uwagi).

Dodam jeszcze, że światła zewnętrzne nie migają. Gdzie szukać przyczyny?

 

4. Podczas zapalania silnika słychać uderzanie/stukanie z okolic skrzyni biegów, raz mocniej raz słabiej? Wymiana poduszki skrzyni usunie ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Nie rób nic to normalne , mam E36 w wersji Compact i mam to samo , kolega też tak samo , także to jest normalne. Wadzi jedynie przy otwartym oknie :) Ale już takie są tego uroki :)

3 Może zobacz czy kable nie sa przetarte gdzieś albo przeczyść styki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co masz z taśma ? Jest przerwana ? Ja ostatnio naprawialem taka taśmę lutownica i cyna i działa u kolegi idealnie. Może spróbuj ją naprawić bo za taśmę dawać 100zl to lekka przesada :-) A ze swiatelkiem to wątpię aby krancowy w bagażniku , miałem też wybity i nic się nie działo:-) Lecz mogę się mylić warto wszystko sprawdzić

 

Wysłane z mojego HTC Desire X przy użyciu Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, czyli ta taśma co podałem w linku to zły wybór będzie? Bo koszt dużo mniejszy niz stówka.

Co z nią jest dokładnie to nie wiem, ale błąd airbaga swieci. Widać też jakby ten czarny plastik był złamany. Przy obracaniu kierownicą słychać też tą taśmę. Nie wiem jak napisać jaki to dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z nią jest dokładnie to nie wiem, ale błąd airbaga swieci

 

a klakson masz? ja mam chyba to samo- kontrolka się świeci i klaksonu brak. Ktoś mi powiedział że to własnie ta taśma tylko ze nie mam pojęcia jak się za to zabrać. Nie jestem elektronikiem i nie wiem czy kupie uszkodzona czy sprawna i po prostu szukam odp w sieci... Kiedyś napisałem na forum ale jakoś nikt się tematem nie zainteresowal :| ... -> viewtopic.php?f=68&t=243847

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.