Skocz do zawartości

Filtr powietrza - stożek.


ekips

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zgodze sie z kolego co do tego ze zamontowanie stozka mija sie z celem.Przeciez po to je produkuja.Ja osobiscie mam filtr stozkowy i jestem zadowolony.Zadnych ubytkow w pracy auta nie odczowa sie.Poprostu trzeba pamietac tylko o jednym,aby go regularnie czyscic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak napisali poprzednicy. Jezeli nie oddzielisz napływu zimnego powietrza od ciepłej komory silnika to stracisz na dynamice. Ja nie popieram montażu stożka bo prócz dźwięku nic nie zmieni (odczuwalnie). Dodam jeszcze ze do silnika leci wiecej syfu z zewnatrz bo stozek mniej filtruje niz standart. Edytowane przez Remlen
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda, że jest to wieko od trumny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam jak go spotkam to jak jeszcze ma to wkleje wykresy z hamowni a wstawił on stozek na poczatku z dolotem zimnego powietrza a pozniej od podstaw zrobił cały dolot i wtedy naprawde przyrost był duzy ale sam stozek z dolotem dał mu pare konikow
BIAŁA MOŻE WIECEJ :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzy czyli mam nadzieje wiekszy niz granica bledu. A jesli byl wiekszy to jedyne co mi przychodzi do glowu musial miec niesamowicie zabrudzony oryginalny - gdyby zamist stozka wstawil oryginal nowy podejrzewam przyrost bylby jeszcze wiekszy. Moje zdanie opieram nie tylko na moich osobistych doswiadczeniach( na szczescie to nie ja zmarnowalem kaske i czas na wsadzenie w swoim autku filtra tylko kolega w swoim) oraz na podstawie tego co mozna przeczytac/dowiedziec sie bezposrednio podczas wizyty u tunnera :-). Zainteresowanym(dotyczy szczegolnie osob nie majacych pojecia o tuningu aut wolnossacych) tym tematem radze poszukac w prasie branzowej oraz u lepszych tunnerow, nie radze opierac swojej wiedzy na podstawie fachowych porad sprzedawcow a juz najmniej wierzyc tym z allegro. Potem mozna przeczytac ogloszenia sprzedam lanosa 150km - filtr, swiece, magnetyzey, rynna zamiast ukladu wydechowego, spojler...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TImm czemu miał on zabrudzony filtr ten moj kolega ma profesionalna firme tuningowa i ona swietnie sie zna na samochodach i nadodatek on sam w garazu zrobił sobie wozeczek o mocy 400konikow i jezdzi od ponad 3lat nim bez zadnej awarij a silnik jest jak widac wysilony bo miał na poczatku tylko 160konikow i nadodatek teraz on sobie kupil m3 i terz go robi wstawia turbosprezarke i inne duperele i miał on zrobiomy w nim dolot cały i przyrosty były
BIAŁA MOŻE WIECEJ :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ekips:

Moim zdanim montaż samego stożka jest totalnie bez sensu i przyniesie więcej szkody niż pożytku (odsyłam do stron znanych tunerów: Godula, Chojnacki).

Jednak opiszę ci sposób montażu, gdyż dokładnie ten stożek demontowałem koledze z w/w powodu:

Krok pierwszy wywalasz oryginalną. obliczoną przez inżynierów obudowę filtra powietrza wraz z dolotem zimnego powietrza.

Krok drugi na szpilki od przepływomierza montujesz przejściówkę z zestawu.

Krok trzeci zakładasz na przejściówkę filtr stożkowy.

Krok numer cztery przy użyciu rurki z zestawu doprowadzasz w jakiś sposób zimne powietrze.

W ten sposób jednym szybkim ruchem poprawiłeś wytwórnię.

Opublikuj chociaż później wyniki z hamowni. Chyba że to chodziło tylko o dźwięk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.