Skocz do zawartości

Lusterko wsteczne


MasterKller

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

no więc dzisiaj byłem świadkiem niezwykłej sytuacji. Jade sobie najspokojniej w świecie (jak to w korku do Janek), skręcam w lewo a moje lusterko wsteczne (wewnętrzne) delikatną parabolą ląduje na fotelu pasażera.

Czym przykleić lusterko zpowrotem do szyby?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ktoś już wcześniej przy nim majstrował. Najodpowiedniejszy będzie klej do szyb. Usuń dokładnie stary klej z lusterka i szyby. Pamiętaj aby odtłuścić obie powierzchnie przed przyklejeniem lusterka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś napewno grzebał - "szklarz" wymieniał bo nie dostałbym przeglądu przez pająka po kamyku.

Po śladach na szybie wnioskuje, że partacz zostosował coś w stylu "Super glue" - cyjano-akryl jednoskładnikowy. Dlatego jakby ktoś podał nazwe jakiegoś cuda do klejenia. Jak nie do zapytam w samochodowym, tam powinni mieć.

Jeszcze jedna sprawa. Spoina znajduje się między szybą a taką 2mm blachą w "stopce" lusterka. Niestety ta blacha rusza się. Jak rozebrać mocowanie aby unieruchomić ten element. Denerwujące jest jak drga lusterko podczas jazdy po Polskich drogach.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No panowie, pisałem o fachowym wklejeniu lusterka a teraz muszę skorzystać z fachowego wklejenia szyby czołowej.

Powód? Może jestem juz za stary i ręce nie te, ale próbowałem zdjąć wczoraj lusterko wsteczne, tak jak opisuje to kolega Peet, przekręcając nim nieco w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara i po lekkim naciśnięciu usłyszałem lekkie cyknięcie. Myślę sobie, oho, zapadka puściła, przyglądam się bliżej a to nie zapadka, tylko szyba pękła na 20cm. Jak pech, to pech, w dodatku miałem szybe oryginalną bmw.

Dzwoniłem juz do aso i nowa ponad 900 + 450 montaż (byćmoże zrobię z AC) lub zastanawiam się nad jakimś zamiennikiem. Może ktoś coś poleci i czy trzeba wymieniać tą plastikową ramkę wokół szyby?

 

Dodano:

Decyzja zapadła-szyba taka jak oryginał, czyli sekurit i nowa ramka/usczelka wokół szyby.

 

Dodano:

Jednak nie Sekurit tylko Pilkington bo na Sekurita musiałbym czekać dwa tygodnie. Do ceny szyby i montażu doszedł jeszcze koszt uszczelki wokół szyby (aso) oraz nowe podszybie (aso) a jak się okazało, to lusterkiem można kręcić w obie strony a nie tylko "w stronę przeciwną do ruchu wskazówek zegara".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Witam,

no więc dzisiaj byłem świadkiem niezwykłej sytuacji. Jade sobie najspokojniej w świecie (jak to w korku do Janek), skręcam w lewo a moje lusterko wsteczne (wewnętrzne) delikatną parabolą ląduje na fotelu pasażera.

Czym przykleić lusterko zpowrotem do szyby?

 

Pozdrawiam

 

Jedz do miejsca gdzie sprzedaja szyby i tam kupisz specjalny listek do lusterka wstecznego, sam to kupowalem i dziala idealnie, jest dosc gruby zeby lusterko pracowalo oddzielnie od szyby, stanowi swojego rodzaju dylatacje jednoczesnie laczac trwale z szyba. Koszt okolo 10 zl

Dla was to kilka liter, dla nas cale życie - B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No właśnie ja też się już nauczyłem ze jak cos dziala tak jak trzeba to nie ma sensu tego ruszać :) A co do szyby to nie myślałeś o klejeniu jej?? No wszystko zależy też w jakim miejscu ale w fachowym serwisie powiedzą Ci czy warto czy nie a koszt dużo mniejszy niż nowa szyba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybę kleiłem wielokrotnie po kamykach (w tym aucie około 6 razy) gdyż jeżdże dużo po trasach i kamyki spod ciężarówek lecą ale tego pęknięcia nie było sensu kleić bo miało 20cm a jak przejechałem kawałek autem po dziurawej jezdni to wydłużyło się do 40-50cm. Klei się małe pęknięcia i do tego w miejscach nie będacych w polu widzenia a srodek szyby od lusterka w dół do takich nie należy. Dodatkowa zaleta wymiany szyby to jej bardzo dobra przejrzystość, czego nie miała moja stara szyba po przebiegu 300tys gdyz była wypiaskowana a wadą jest to że szybę mam teraz nieoryginalną. Ale auta nie zamierzam sprzedawać a jakby co to mam zdjęcia auta i szyby i wiadomo dlaczego była wymieniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Co do przejrzystości to racja. A ile wkońcu kosztowała Cię nowa szyba?

Ja jakiś czas temu też wymieniałem po tym jak za daleko otworzyłem maskę...

Za Pilkingtona płaciłem 310 zł + 150 zł montaż.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam ale szybę kupiłem Pilkingtona a uszczelkę i podszybie w aso i razem zapłaciłem coś 600-700zł.

 

to strasznie drogo... ja w lipcu wymienialem w zakladzie Pilkingtona i za szybe z wymiana zaplacilem 400pln

swoja droga dowiedzialem sie ze taka szyba w hurtowni kosztuje kolo 200pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja szyba z montażem tez raczej nie przekroczyła 400zł a razem z uszczelką i podszybiem z ASO zapłaciłem razem 600-700zł. Jakbym chciał oszczędzać to zostawiłbym uszczelkę starą albo kupiłbym podróbę a podszybie wymieniłbym na używkę lub wcale nie wymieniałbym go, bo było tylko pęknięte.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.