Skocz do zawartości

Wymiana zarowki wlacznika swiatel - pytania i opis


Piotr 318is

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie banalne dla uzytkownikow. Czy wlacznik swiatel jest w naszych autach podswietlany? Od nowosci jest u mnie ciemny. Jesli (jak mi sie wydaje powinien) jest podswietlony, jak zmienic zarowke w tym elemencie? Edytowane przez Piotr 318is

Pozdrawiam,

Piotr

_____________________

e32 - 730i; e36 - 318is

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie, ide zawalczyc ;)

 

Opisze w kilku slowach, bo moze komus sie przyda. Aby wymienic ta zarowke trzeba zaczac od wykrecenia sruby (krzyzak) pod koncowka nawiewu (centralnie pod wlacznikiem). Po wykreceniu odchylamy lekko element i wysuwamy kratke wentylatora centralnie do przodu, lekko nia manipulujac (koncowka wysuwa sie z rury nawiewy na okolo 1.5 cm i jest oklejona gabczasta tasma izolacyjna. Po wysunieciu najtrudniejsze dwa elementy. Pierwszy, odpinamy kosc wlacznika swietel halogenow (latwiej) i odkrecamy duza kosc glowna od wlacznika oswietlenia (trudniej). Niestety kable sa dosyc krotkie i dostanie sie do niej jest utrudnione. Mnie udalo sie po wsadzeniu lapska od dolu z lewej strony. Zarowka jest dosyc nietypowo osadzona. Bialy koszyczek wsunieto w modul wlacznika, patrzac na niego od tylu, po lewej stronie gniazda w gornej czesci. Nie wystaja z niej zadne kable wiec jakis czas jej szukalem (nie jestem blondynem). Po wysunieciu 4 cm rurki, na jej koncu znajduje sie mala zarowka oznaczona symbolami OS 12/30w9V (OS to pewnie oznaczenie firmy Osram - ooops). W kazdym badz razie mala, wsuwana, lekko podluzna rureczka :)

 

Zreszta wrzuce foto

http://digital.pl/foto/zar.jpg

 

Montaz ponowny i... U mnie nie zaswiecila :( Unizol do reki, lekkie zraszanie kosci i... Dziala.

 

Raz jeszcze dziekuje za pomoc koledzy!

Pozdrawiam,

Piotr

_____________________

e32 - 730i; e36 - 318is

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Słuchajcie ! Łatwiej sie tam dostać odkręcając osłone od spodu(nad kolanami i pod deska ) + odktecenie centralnej nakrętki na osce wyłacznika(trza zdjąć pokretło,u mnie troche cięzko) i wepchac wył do srodka--- zniknąproblemuy z wypieciem kosci.

Ale nie otym chciałem.

Kurcze juz 3 raz wymieniam tą zarówke! Czy wam tez tak szybko sie przepalaja (koszt aso 4pln, ale kupa roboty!)

A propos wiecie ile kosztuje zarówka podswietlania w popielniczce? szok 20 pln (cirkam).Znacie jakieś zamienniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie ! Łatwiej sie tam dostać odkręcając osłone od spodu(nad kolanami i pod deska ) + odktecenie centralnej nakrętki na osce wyłacznika(trza zdjąć pokretło,u mnie troche cięzko) i wepchac wył do srodka--- zniknąproblemuy z wypieciem kosci.

Ale nie otym chciałem.

Kurcze juz 3 raz wymieniam tą zarówke! Czy wam tez tak szybko sie przepalaja (koszt aso 4pln, ale kupa roboty!)

A propos wiecie ile kosztuje zarówka podswietlania w popielniczce? szok 20 pln (cirkam).Znacie jakieś zamienniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam wszystkich.

widze że mamy wszyscy podobne problemiki.ja zaledwie dwa dni temu wymieniałem u mnie zaruweczke podswietlenia włącznika swiateł .

przejechałem sie berta mojej kumpeli i u niej swieciło a u mnie nie , wiec wzielem sie za to. ale zaruweczke kupiłem za 1pln w sklepie z czesciami do polonezuw i takich tam niewypałuw.do popielniczki kupilem sobie diody wraz z oprawkami koszt troche wiekszy nisz 1pln .ale mozna kupic zwykłą zaruweczke w oprawce cena około 5pln. oczywiscie w sklepie .do alegro nie mam cierpliwosci.mam pomysł dzisiaj kupuje i dzisiaj robie .pozdrawiam wszystkich .OBYSMY NIE MIELI WIEKSZYCH PROBLEMUW Z NASZYMI AUTAMI NIZ TE ŻARUWECZKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w schowku nie działało podświetlenie . Żarówka padła . Teraz kiedy wymieniłem świeci cały czas . :mad2: hm.... chyba muszę pogrzebać raz jeszcze bo pewnie jakiś wyłącznik klapki nie działa ....Właśnie wymieniłem żaróweczkę w podświetlaniu świateł i zapalniczki ...robiłem wszystko wg opisu wyszło super dzięki :modlitwa:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.