Skocz do zawartości

MOJE PIERWSZE 316 - co powiecie o tym modelu?


drluca

Rekomendowane odpowiedzi

Ja rownież jestem posiadaczem BMW 316 1996r. i rownież szczęśliwy :) ALE COUPE bo tylko te mi najbardziej przypadły doo gusty z "3"

Powiem że osiągi jak na 1.6 są zadowalające (niedługo wycinam cata - mam asz dwa - i wtedy zaszaleję :twisted: )

Twuj compakcik z 1.6 z 97r. powinein sobie dobrze radzic.

-=BAWARKA TO DOBRA PARA DLA MNIE -=


http://img512.imageshack.us/img512/2996/333333333yq4.jpg


http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=43306&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi...

 

jestem zupelnie zielony w BMW, do tej pory bawilem sie Oplami.

 

co oznacza np. to 'i' po 316?

 

pelna nazwa to BMW 316 KAT? coz to takiego?

 

ile wam wypala to autko na 100?

 

to takie podstawowe pytania. bede wdzieczny za kazda informacje o tym modelu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katuje non stop :D

 

dlaczego bede przegrywal z opalmi i w czym?

 

15l przy silniku 1.6?! jak to mozliwe?

 

czy gdzies mozna dokupic hak do holowania, montowany z przodu? tam jest zaslepka i podobno mozna wkrecic hak...

 

zauwazylem ze kopa silnik dostaje powyzej 3 tys. obrotow, ladnie odchodzi...

 

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że moze spalić 15 literkow przeciez to slabiutkisilnik jak na ciężar budy. tylko 100 koników, ale przy normalnej jezdzie nie spali ci 15 literkow tylko okolo 10 w miescie beznyny okolo 12 gazu mowa o normalnej jeździe miejskiej. Natomiast jak bedziesz chcial wycisnac z 1.6 to czego nie da sie wycisnac z niego i bedziesz zamykal obrotomierz ciagle a auto i tak nie bedzie wcale lepiej jechal to wtedy spali ci 15 :mad2: przerabiałem to już
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz przegrywał z Oplami, bo Opel, to nie tylko corsa 1.0 lub Astra 1,4 60PS.

 

BMW ma to do siebie, że prowokuje innych do wyścigów. Osobiście jeżdżąc firmówką mam ogromną frajdę, jak objadę spod świateł obwieszone spoilerami BM-ki (z jedną rurką i wlotem od gazu z boku).

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe święta prawda , ja ostatnio widziałem bunie fioletową metalic ktora spojler miała wyżej umieszczony niż linia dachu :duh: a było to 316 albo 318 w każdym razie wyglądało jak statek kosmiczny przekraczający prędkość światła :P szkoda że za kierownicą nie zobaczyłem spooka tylko łysego chudego dresa z panią w blond tlenionych włosach :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe święta prawda , ja ostatnio widziałem bunie fioletową metalic ktora spojler miała wyżej umieszczony niż linia dachu :duh: a było to 316 albo 318 w każdym razie wyglądało jak statek kosmiczny przekraczający prędkość światła :P szkoda że za kierownicą nie zobaczyłem spooka tylko łysego chudego dresa z panią w blond tlenionych włosach :wink:

 

Przez takich matołów i buroków potem wszyscy mówią takie a nie inne rzeczy :duh:

Powiesi wiech jeden z drugim taki spojler - myśli że jest "cool boy" a tak na prawdę wszyscy z niego ryją a bryka wygląda jak ze stodoły.W morde przecież to widać z kilometra że jest kibel bidetowy ! :mad2:

BMW = Będziesz Musiał Wyprzedzać :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za bardzo mi sie podobaja bmw zeby robic z nich wiejskie lunochody... tylko w naszym kraju, ewentualnie bardziej na wschod, ten samochod kojarzy sie z dresem i zlotem...

 

a jak z solidnoscia BMW? co sypie sie najszybciej? moje ma 115 tys przebiegu i na przegladzie nie znalalem zadnych powazniejszych usterek...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak odnośnie wycinania kata - jeżeli masz sprawnego kata to dosłownie nic to nie daje - przerabiałem to już.

 

Po prawie 11 ltach i 100tys. przebiegu to raczej kat jest zapchany

Nie uważasz?

 

DAVID + BMW :mrgreen: [/b]

-=BAWARKA TO DOBRA PARA DLA MNIE -=


http://img512.imageshack.us/img512/2996/333333333yq4.jpg


http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=43306&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno w Compakcie po przekroczeniu 117tys silnik pada i jest do wymiany :roll: :mrgreen:

ja 5 lat do tyłu jeździłem 316 w limuzynie.Po wycięciu kata i zamontowaniu strumienicy kulgałem się jak 126p. Wstyd i sromota, spaprałem sobie wózek a tak w sumie dobrze chodził. Tak ,że kata lepiej zostaić na swoim miejscu.

Chyba chciałbym sprzedać swoją i zamienić na nowszy model...może 7-kę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik faktycznie mogly troche mniej palic mi pali 12-13litrow w miescie przy dosc ostrej jezdzie, ale na trasie jest juz lepiej.Tak dla testu kiedys nim nie przekraczalem 110km/h jechalem glownie na piatce i spalanie wyszlo mi 7litrow gazu.Co do mocy silnika to jak dla mnie(20lat) starcza, oczywiscie chcialo by sie zawsze wiecej i nie jest to wyscigowka ale itak wiekszosc samochodow na trasie zostawiam w lusterku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moje bmw ma przelatane 270tyś. i jest z 92r. jak narazie padł mi alternator i teraz sypią sie progi a apropo silniczka to nic sie nie dzieje. Chłopaki sie pewnie zgodzą ze bmw potrafi przelatac ponad 500tyś. (widziałem już takie) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i - injection, hehehe wtrysk konkretnie chyba?

316 - faktycznie - bez szaleństw i wodotrysków, ale jeździ się świetnie. Zwłaszcza w mieście - nic dodać, nic ująć. Aaa, no i te zakręty... W Astrze 1.7 pupa mi się od fotela odrywa, a w Beci - nie :mrgreen:

Silnik bierze 10l w mieście. Ma 212 kkm i śpiewa jak Jennifer Lopez. Bezusterkowo.

Edytowane przez apsik9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.