Skocz do zawartości

Problem z pilotem zamka centralnego E36 Cabrio


michciosjk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem nowy na forum i przy okazji chciałbym wszystkich serdecznie pozdrowić! :D

 

Mam problem ze swoją e36. Zamek centralny z pilota nie działa. Wiem, że temat wałkowany wiele razy, ale naprawdę, nic w google nie znalazłem.

Probowałem kodować, sprawdzałem pilot czy wysyła sygnał, sprawdzałem bezpieczniki, wymieniałem baterie, zmieniałem moduł centralki 2 razy i nic..

Pilot który posiadam to ten zwykły z 3 przyciskami. Różni się, jednak tym, że nie ma na nim czerwonej diody. Jak go rozebrałem, to okazało się, że jest czerwona lampka na płytce krzemowej i świeci. Nie ma po prostu otworu na obudowie pilota. Próbowałem różnych kombinacji kodowania i nic.. Dioda mruga jakby coś się kodowało, ale nic się poza tym nie dzieje..

Wiece może co jeszcze mógłbym sprawdzić?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem jeszcze pilot. Wydaje mi się, że jest to pilot radiowy, bo gdy przystawiam go

do radia na zmienionej częstotliwości i cos naciskałem to słychać dźwięki, tylko że są bardzo ciche. Jak sprawdzałem pilot od vectry lub bramy to sygnał był duzo mocniejszy. Gdzie w e36 jest odbiornik pilota radiowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej a czy jest możliwe, że padł moduł komfortu? Bo wymieniałem tylko moduł ten głęboko pod kolumna kierownicy. Moduł komfortu pod schowkiem mam z wtyczka czarna zielona i żółta. el szyby działają. Domykanie szyb gdy przytrzymam przekręcony kluczyk też działa.

Albo może wzmacniacz anteny? Bo pilot mam prawdopodobnie radiowy a radio czesto przerywa i łapie zakłócenia.

Już nie wiem na czym sie skupić :(

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie. Nie wiem czemu, ale w ogole zapomniałem sprawdzić po vinie czy mam pilot do centralki. Po rozkodowaniu pokazuje mi, że mam tylko autoalarm. Dziwne tylko jest to, że lusterko jest monochromatyczne i widać, że idą tam kable. Oba kluczyki oryginalne są z pilotami. Czy jest możliwość zamontowania modułu, aby działał ten pilot? Bedzie to moduł komfortu czy zamka centralnego?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.