Skocz do zawartości

318.Wyrwane mocowania tylnego wózka.


Chom

Rekomendowane odpowiedzi

viewtopic.php?f=68&t=120678

 

 

Cześć, przytrafiła mi się ostatnio nie miła przygoda..

 

Otóż, zaczęło gdzieś mnie ciągać na boki.. po wjechaniu na kanał okazało się, że nie tylko tuleje wózka tylnego są do wymiany ale i również pourywane mocowania trzeba by było jakoś naprawić..

 

Teraz pytanie do Was? Jest jakiś sposób na uratowanie tego? Mechanik powiedział, ze koszt nieopłacalny, mam ogromny sentyment do auta, nie chciałbym go kasować :/ Czy byłbym w stanie zrobić to sam mając podstawowa wiedze mechaniczną, komplet kluczy i spawarkę?

 

Foto uszkodzeń:

 

23158117_1790901634276985_1427404815_o.jpg

 

Drugie mocowanie też się poddaje..

23191827_1790901590943656_217350431_o.jpg

 

Odrazu zapytam też czy mieliście może tak, że auto różniło się w odległości w amorkach przednich od kołnierza do opony? Ewidentnie mam różnice ok 1,5-2cm co widać na przechyle auta i nie wiem czym to spowodowane jest.. auto mam już 7 lat i ostatnio tak jakos sie stalo.. amorki niby te same kupione ;/

 

Pozdrawiam

Zerknij na moje cudeńka:


Bestia --> http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=156&t=247992


Beatka http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=191848


___

"Tylny napęd jest jak sex - Po co jeździć na ręcznym jak można dać w piz*ę" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
w BMW ponoć fabrycznie prawa strona stoi niżej, niż lewa. Jest to związane z tym, iż podczas jazdy działają jakieś tam siły od silnika i się wyrównuje. U mnie przed wymianą zawieszenia prawa była niżej 1-1,5cm i po wymianie amorków (sprężyny równiutkie) jest tak samo. Poczytaj o tym, wiele osób ma na tym punkcie fanaberię, wymienia wszystko i dalej tak samo. Jedynie na gwincie da się równo auto ustawić. U Ciebie może stać jeszcze niżej, bo np amortyzator już nie domaga. Zawsze z prawej strony szybciej siada z wiadomych względów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.