Skocz do zawartości

e36 Coupe Nagłośnienie potrzebna wiedza :D


ghost12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

planuje wymianę całego nagłośnienia z seryjnego na coś lepszego i potrzebuje pomocy, jak cały samochód rozkręcę i złoże (i działa :D) to na temacie nagłośnienia nie znam sie prawie wgl :(

był bym wdzięczny gdyby ktoś mi pomógł bo nie chce wydać pieniędzy i mieć gorszy dźwięk niz mam.

Otóż potrzebuje pomocy w wybraniu konkretnych modeli głosników, radia itp. itd. czyli chyba wszystkiego, co poprawi dźwięk mam około 1000-1200 zł na tą zabawę.

Muzyka która słucham to przeważnie rock/metal, troche elektro z bassem ogólnie cos z pierd**iem :)

z góry dziękuje za pomoc.

P.S wiem ze były juz tego typu posty ale jak mówiłem niektórzy mówia tak inni tak i sie gubiłem albo nie było konkretnego rozwiązania :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w e36 compact przeszedłem przez większość kombinacji (zmiana samych głośników/dodanie tuby ze wzmacniaczem(tylko do tuby)), aż w końcu doszedłem do stanu 4x dobre głośniki + wzmacniacz do nich i takie rozwiązanie polecam, plus ew. wygłuszenie drzwi. Z głośników polecam (13cm średnica) JBL Club 5020 - mają bardzo ładny, czysty dźwięk - Nie wiem jak pod samym radiem, ale pod wzmacniaczczem (65W RMS ustawione na ~2/3 - głośniki mają 40W RMS) grają bardzo przyjemnie. Do Coupe da się z tego co wiem wsadzić głośniki 16cm (Model JBL Club 6520 wyglądają ciekawie).

Na 4 głośniki wydasz 500-600zł + okablowanie do wzmacniacza i głośników musisz liczyć 100-150zł, + wzmacniacz 4-kanałowy. Ja kupiłem nowy Boschmanna za ~400zł i daje radę, niemniej podejrzewam, że lepiej jakbyś znalazł używany, ale markowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc :D a z radia cos polecacie bo z tego co wiem to chyba głośniki i radio muszą ze sobą "współpracować" :P że tak powiem :P i jakie głośniki na przód do drzwi i są jeszcze chyba nad nogami kierowcy i pasażera z przodu :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.