Skocz do zawartości

Interfejs do BMW


lukas23

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, zakupiłem sobie z tej strony http://www.viaken.pl/sklep.php?lang=pl&kat=4&prodid=53/ interfejs do kasowania błędów itp nie jest to niewiadomo co ale znacznie pewnie pomoze i przyda sie. Pytanie dla znających temat, co potrzebuję tzn jakieś konkretne oprogramowanie żeby w pełni korzystać z tego tzn kasować błędy itp?? Z góry dziękuję za odpowiedź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jak byk stoi w opisie interfejsu z jakim oprogramowaniem on współpracuje.....masz problemy z czytaniem :?: :duh: :wink:

 

Charakterystyka urządzenia

Interfejs diagnostyczny do samochodów BMW. Interfejs współpracuje z programami:

 

BMW Skaner - pracuje w srodowisku Windows, wymaga jednego portu com, obsługuje samochody z protokołem KW71 - silniki: DME 1.x, DME 3.x, DDE 1,x., skrzynie automatyczne: EGS 1.2, EGS 2.8, EGS 4.xx, EGS 7.xx, ABS: ADS 2E, BOSH 2E, Moduł komfortu: SPM, Moduł EML. Ma minimalne wymagania sprzętowe, wystarczy praktycznie każdy komputer klasy Pentium.

BMW 316i -E30, E36

BMW 318i (E30, E36) 88-95

BMW 320i (E30, E36) 86-96

BMW 325i (E30, E36) 88-94

BMW 518i (E34) 88-96

BMW 520i (E34) 88-96

BMW 525i (E34) 88-96

BMW 530i (E34) 88-92

BMW 535i (E34) 88-93

BMW 635csi (E24) 88-89

BMW 730i (E32) 86-94

 

 

Carsoft 3.4 - pracuje środowisku DOS, wymaga przejsciówki na dwa porty com (jak na zdjęciu), która jest w komplecie. Umożliwia diagnostykę, odczyt i kasowanie kodów błędów DME/DDE oraz pozostałych modułów elektronicznych w tym :

- sterownika skrzyni biegów

- ABS

- poduszki powietrznej

- modulu komfortu

- modulu wskaznikow

w większości samochodów produkowanych w latach 88-96.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Hmm cena biorąc pod uwagę oferty allegro jest baaarrrrdzooo atrakcyjna szczególnie, że to razem z wtykiem.

Jak już dorwiesz oprogramowanie do tego i sprawdzisz że działa to podziel się uwagami bo sam już z rok myśle nad zakupem takiego intefrace ale jakoś nie mogę się zebrać.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee, spoko moje niedopatrzenie, tylko chodziło mi o to czy jak podepne bezpośrednio do laptopa to czy bede mogł juz działać, po prostu nigdy nie miałem do czynienia z czymś takim i stąd moje laickie pytanie

Tak, będziesz mógł działać, pod warunkiem że będziesz miał to oprogramowanie które tam jest wymienione czyli "BMW Skaner" dla windows ( jeden COM ), problemem może być znalezienie pełnej wersjii tego programu.

Łatwiej można zdobyć Carsoft 3.4 pod DOS-a ale musisz mieć DWA COM-y w laptopie, nie licz na działanie przejsciówek USB>>COM bo one pod DOS-em nie pracują. Pozostaje karta PCIMCA > COM ale tylko wybrane modele w cenie ok 400 PLN :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie, coś takiego nie jest zbyt drogie i konkretne wwarunki rok gwarancji i mozliwosc zwrotu w ciagu tygodnia bez podawana przyczyny, ale nie to najwazniejsze, po prostu cos takiego sie przyda do kasowania bledow i diagnostyki ze przynajmniej podlaczasz pod komp auto i jakis mechanik nie wcisnie ci kitu ze trzeba naprawic mnostwo niepotrzebnych rzeczy, pozatym chyba sam mozesz rowniez na tym przeprowadzac regulacje itd jak sie znasz na tym, narazie czekam na przesylke podziele sie uwagami i wnioskami po otrzymaniu i podlaczeniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jest to jedne wielkie g.... Mozna powiedziec ze to zabawka dla kompletnego laika. jedyna przydatna funkcja to kasowanie inspekcji olejowej. Mimo ze mam to badziewie juz pół roku to i tak na diagnostyke jezdze przebadac się MODICIEM GT1. Moje zdanie jest takie: Jak masz kasy ze z portfelu Ci się nie miesci to kup to. Bedziesz miec profesjonalne uządzenie do kasowania inspekcji. Chociaz mnie wystarczał dotychczas kabelek z bezpiecznikiem. A jak chcesz sprawdzic czy wszystko z autkiem jest cacy to wydac 80zł i jechac ma profesjonalne badanie. Zresztą te moge to powiedziec z czystym sercem, nie zczytują wiekszosci błedów. Trzeba mniec bardzo wolny i stary sprzet i kupe cuerpliwosci a jak juz sie doczekasz i wykasujesz to i tak nic się nie poprawi.

Moje zdanie. Jechac na profesjonalne badanie na sprzecie za ponada 50tys zł a nie sofcik za 100zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
adi0583: a błędy w układzie ABS, poduszek albo inne pokazuje? Bo to w sumie tylko do tego chyba ma służyć. I nie rozumiem co ma się poprawić po skasowaniu samych błędów bez usunięcia ich przyczyny. Tego maszyna nawet za 150k Ci nie poprawi. :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.