Skocz do zawartości

On Board Computer czyli komputer pokladowy


max101

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko; znalazlem do BMW E36 komputer pokladowy i jest on bardziej rozbudowany niz moj.

tu jest link:

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=31755281

 

(ja mam tylko temp, C/F, UHR/DAT, Memo,set i H/Dat, min/Dat -- pokazuje mi tylko temp i czas date i jakies tam memo - troche malo hehe ).

 

Pytanko jest tego radzaju; wyciagam moj komputer i wkaldam ten co jest na linku i cos trzeba wiecej robic czy bedzie to pasowac ??

 

Tzn czy bede mogl korzystac z wszystkich funkcji i beda one dzialac poprawnie, czy tzeba cos przerabiac ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój kompóetr jest podlączony jedną kostką, a ten co masz na linku juz dwoma czyli nie jest to tak ze włożysz i wszystko działa, Napewno jest to do zrobienia ale nie tak prosto. potrzebny byłby schemat instalacji i jakis elektryk samochodowy .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec jak widze nie wyglada to najlepiej. A moze ktos sie orientuje ile to by moglo kosztowac ? Taka zabawa elektryka samochodowego??

 

Widzialem tez innego rodzaju urzadzenia ktore mozna wstawic do samochodu ale nie wyglada to najlepiej a te tanie to wogole nie wygladaja.

 

A taki bajer fajnie jest miec mozna sobie wtedy diagnozowac auto odnosnie spalania i i innych pierdol .

 

A tak sie zastanawiam tez czy jak mam gas BRC sequent to bedzie mi to wskazywalo wszystkie funkcje. Albo np moziom paliwa i poziom gazu osobno badz razem ?? moze ktos juz ma ten komputerek z funkcjami i do tego gazik tej generacji ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez chcialem zrobic taka przekladke - mam komputer 62138357653 i tez chcialem ten duzy zalozyc z allegro, ale wyjalem moj i oczywiscie jest tylko jedna wiazka z jedna wtyczka, wiec sobie odpuscilem,

a co do pokazywania przez komputer bmw ilosci gazu (sic!) to naprawde mialem ubaw (bez obrazy) jak to przeczytalem :mrgreen: :clap:

528iA Touring pali srednio:

http://images.spritmonitor.de/166705_5.png LPG/Pb95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego ciebie to ubawilo :

niedz napisal:

a co do pokazywania przez komputer bmw ilosci gazu (sic!) to naprawde mialem ubaw (bez obrazy) jak to przeczytalem

 

Przeciez gaz ma tez kontrolki mozna to jakos podpiac. Ja mam np 4 diody i wiem ze np pierwsza dioda gasnie to 20l potem 12 itd .

A jak wiesz mamy analogowy wyswietlacz ktory pokazuje tak samo ile gazu bierze w danym momencie i ile benzyny na 100km, tak wiec mysle ze i z gazem jest taka mozliwosc co by wszystko pokazywal, lacznie z iloscia gazu.

 

A jeszcze teraz zobaczylem gas - gaz to cie tak rozsmieszylo-- moglem pomylic sie w pisowni a z reszta czy to ma jakies znaczenie i tak nie przestrzegamy gramatyki w necie.

Czekam na odp -niedz- bo nie rozumiem co ciebie tak ubawilo.

 

 

No i chcialem kontynuowac watek ;

A mianowicie czy ktos robil, posiada albo ma jakies pojecie na temat tej przerobki (zamiana kompa na ten bardzej rozbudowany ) ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co panowie nikt nie ma tego komputera w aucie z gazem ???????

 

Interesuje mnie, jak to funcjonuje ???????

 

Co do zamontowania to ktos to na pewno potrafi zrobic tak wiec z tym dalem sobie spokuj bo jak widze na forum nikt tego nie wie.

 

Ale moze napisze ktos jak to dziala. Konkretnie :

 

Czy wskazuje szystko tak jak na bezynie i co sie np dzieje jak bezyna sie konczy na kompie pisze ze jest jeszcze np20km do tankowania przelaczasz na gaz i co wtedy ?? Komp wskazuje ile mam jeszcze do przejechania czy nie ... ? ITP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
POWINNISCIE TAKIE WAZNE INFORMACJE DAWAC NA POCZATEK STRONY !!! - wtedy nie bylo by poraz 100 takich pytan, bylo by pod reka...

Nie krzycz - nie ma o co :wink:

Znowu przeginasz :wink: tym razem też z pomysłami :wink:

 

Jakby wszystko było przyklejone - i to tylko "co najważniejsze" - to pierwsza strona byłaby tylko przyklejonych.

A i tak ktoś by się o to zapytał :P

 

Z informacją jak zmienić język w kompie - znalezienie tego to sekundy, nawet nie minuty :P tyle razy już ktoś to opisał...

 

Np. tu http://autobmwklub.triger.com.pl/forum/viewtopic.php?t=313&highlight=j%EAzyk - na pierwszej stronie po wpisaniu "język" w Szukaj :P

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

A wiec jak wyglada sprawa z tym komputerem pokladowym jesli mozna wiedziec? Gdzies wyczytalem, ze oprocz komputera trzeba miec kabel ktory podlacza sie z tylu do licznika. Czy to prawda? Jesli tak to czy bedzie wszystko potem funkcjonowac, tzn. zuzycie paliwa itd.?

 

TIA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra juz nie bede dawal pomyslow :P hehe

Trochę nie w temacie ....

Hmmmm, tak teraz to przeczytałem :( :( :(

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra juz nie bede dawal pomyslow :P hehe

Trochę nie w temacie ....

Hmmmm, tak teraz to przeczytałem :( :( :(

 

Dłuższą chwilę się zastanawiałem o co Tobie chodzi..... :?: dopiero po chwili dotarło do mnie że napisał to kolega którego wśród nas już nie ma... :( Niestety życie jest bardzo brutalne.... :(

 

A wracając do tematu....

 

A wiec jak wyglada sprawa z tym komputerem pokladowym jesli mozna wiedziec? Gdzies wyczytalem, ze oprocz komputera trzeba miec kabel ktory podlacza sie z tylu do licznika. Czy to prawda? Jesli tak to czy bedzie wszystko potem funkcjonowac, tzn. zuzycie paliwa itd.?

 

Poszukaj jeszcze trochę na forum a napewno znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie :wink:

Było już ten temat poruszany kilka razy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra juz nie bede dawal pomyslow :P hehe

Trochę nie w temacie ....

Hmmmm, tak teraz to przeczytałem :( :( :(

 

Dłuższą chwilę się zastanawiałem o co Tobie chodzi..... :?: dopiero po chwili dotarło do mnie że napisał to kolega którego wśród nas już nie ma... :( Niestety życie jest bardzo brutalne.... :(

...

To był mały test na spostrzegawczość ;) - tak mi się "na szybko" napisało bez "rozwinięcia" ...

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.