Skocz do zawartości

Kolejna coupejka na forum :) ...pytanko o ABS...


Bawaros

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich userów :)

 

Od ponad miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem autka, widocznego w podpisie :8)

Produkcja 05/1994, z zewnątrz totalna seria (i bardzo dobrze), z istotnych ekstrasów klima 2-strefowa manualna.

Moje dotychczasowe wrażenia:

- praca silnika: :mrgreen:

- komfort jazdy i trzymanie się drogi: :mrgreen:

- jakość wykonania: :mrgreen:

 

Jak to zwykle bywa, było parę drobiazgów do zrobienia.

Pozostał jeden, ale denerwujący: wyłączający się znienacka ABS.

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki, a wygląda to tak:

- potrafi działać przez np. pół godziny jazdy, potrafi też przestać już po 5 minutach;

- kontrolka się zapala (i oczywiście zostaje już zapalona) w bardzo różnych momentach, nie zauważyłem żadnych reguł co do okoliczności, może jedynie to, że częściej się to dzieje podczas gwałtowniejszych manewrów, ale pewien nie jestem;

- wg kompa czujniki przy kołach są sprawne;

- wstępna diagnoza: czujnik położenia pedału hamulca (wg mądrych Panów z serwisu).

 

Miał ktoś taką przypadłość? Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj odłączyć na jakąś godzine akumulator.

ja mialem poodobne cyrki z ABS- po odłączeniu ako na jakieś 1-1,5 h wszystko z abs powróciło do normy. spóbuj tego - to nic nie kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne objawy jak padał mi czujnik absu najpierw wyłączał się różnie czasem cały dzień było dobrze później coraz częściej aż któregoś dnia kontrolka się zapaliła i już nie zgasła. Podjechałem na kompa i wykazało awarie czujnika przy kole.
BMW forever!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie tak dawno miałem ten sam problem. Nie wiem czy akurat u Ciebie jest to samo ale można sprawdzić. U mnie ABS potrafił działać dość długo i nie było problemu aż tu nagle z nienacka kotrolka świeci i brak ABS-u i znowu się naprawił i przez jakiś czas było ok. Zaczeło mnie to bardzo denerwować i wkońcu znalazłem usterkę. Zaczołem o czujników i na moje szczęście na tym skończyłem. Miałem to szczęście, że trafiłem przypadkowo na pierwszy czujnik - nie pamiętam który teraz ale był to lewy albo prawy z przodu i po wymontowaniu go podłączułem omomierz a następnie zbliżając go do metalowej części i oddalając widziąłem na wskaźniku, że raz opór się zmienia jak powinien a raz zanika i zależało to w jaki sposób ułożony był kabel czujnika. Niby było wszysko ok a czasami czujnik wariował. Kable na oko całe nie przetarte nie uszkodzone. Ale mało myśląc zdemontowałem kostke od kabla i pociagnołem za przwody i co się okazało - jeden bez oporów wyszedł z osłony i to była przyczyna zanikania ABS-u. Rozciołem osłonę i kabelek zlutowałem nakładając koszulkę termokurczliwa. Do dziś jest wszysko ok i ABS- działa bez zarzutu co niejednokrotnie spradzałem na śniegu, piasku a nawet przy gwałtownym hamowaniu jak koła wpadną w poślizg. Od tamtej pory spokój. Spradż wszyskie czujniki a co najważniejsze ich kabelki czy nie ma gdzieś przerwy.

Powodzenia.

BMW to pełnia życia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wszystko chętnie sprawdzę, tylko że jak wspominałem, auto było podpinane do kompa i błędu czujników nie wykazało.

 

Może się mylę, ale ja to rozumiem tak, że jakakolwiek nieprawidłowość w obrębie czujników (czy padnięty sam czujnik, czy też problem z kablami) wyszła by na kompie jako błąd któregoś z czujników.

 

Skoro nic takiego nie wyszło, to czy w ogóle brać czujniki pod uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.