Skocz do zawartości

Chce kupic INTERFEJS DIAGNOSTYCZNY - co wybrać?


prl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chcę kupić na allegro interfejs diagnostyczny do mojej bumy, chciałbym wybrać taki który oferuje najwięcej opcji (pokazywanie błędów DME, kasowanie ich, kasowanie inspekcji) oraz testowanie tzw. live data.

 

Poza tym czy mając obojętnie jaki interface można korzystać z każdego programu? Np. BMW SCANNER lub CARSOFT czy też inne? A jak to się ma do programu VAG?

 

Kto z Was ma lub miał do czynienia z testerami i E36 ? W dodatku chcemy się z kumplem na to zrzucić więc fajnie by było gdyby obsługiwało jego E30 325 a w przyszłości E34.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej nazbieraj na MODICa II lub III

 

Rzecz w tym że nie chce by przesadzić. Tester ma mi dostarczyć informacje jako dla średnio zaawansowanego amatora - a nie jestem z zawodu mechanikiem testującym beemki :)

Nie dopisałem że interesuje mnie raczej coś w okolicach 200 pln, a że jest tego duzo w różnych opcjach to chciałbym wybrać jak najlepiej.

 

Znalazłem coś takiego:

http://www.auto-soft.pl/index.php?p21,interfejs-diagnostyczny-euroscan-2000-auta-europejskie

i

http://moto.allegro.pl/item189787738_interfejs_diagnostyczny_bmw_carsoft_1987_2006.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej nazbieraj na MODICa II lub III

eeee.... lepiej GT1 :lol: :lol: :lol: A tak serio dla siebie czy do pracy?

 

Tylko i wyłącznie dla siebie. Nie chce testując jakikolwiek czujnik latać co chwila do mechanika i podłączać się pod komputer. Poza tym mam tak mało czasu na robienie czegokolwiek że często grzebie w aucie spontanicznie, np. gdy mam ochotę po robocie, czyli po 18 :/ Bez testera mam bardzo utrudnione możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chcę kupić na allegro interfejs diagnostyczny do mojej bumy, chciałbym wybrać taki który oferuje najwięcej opcji (pokazywanie błędów DME, kasowanie ich, kasowanie inspekcji) oraz testowanie tzw. live data.

 

Poza tym czy mając obojętnie jaki interface można korzystać z każdego programu? Np. BMW SCANNER lub CARSOFT czy też inne? A jak to się ma do programu VAG?

 

Kto z Was ma lub miał do czynienia z testerami i E36 ? W dodatku chcemy się z kumplem na to zrzucić więc fajnie by było gdyby obsługiwało jego E30 325 a w przyszłości E34.....

 

 

Jezeli chcesz diagnozowac tym swoje E36 z '91 to zapomnij o Live data. Obstawiam, ze z niczym innym poza ECU sie za bardzo nie polaczysz. Wez sobie albo interfejs KKL ( ten do VAGA ) - bedzie chodzil z Carsoftem 6.1 lub byly ostatnio na alledrogo fejsy pod CS 6.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z kolegą djfazee

 

rzeczywiście REFLEX to rewelacja spośród uniwersalnych testerów

 

powracając do tematu jeszcze nie widziałem żeby coś za 200pln pokazało dobrze co w bemce jest zepsute, ma błędy w oprogramowaniu i wyświetla głupoty

TS SERWIS diagnostyka i elektronika samochodowa


tel. 607 890 658

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet ten za 800 czy 1200 jest nic nie warty bo nic nic nim nie można zrobić, a to co pokaże jest stekiem bzdur, mało istotnymi informacjami

TS SERWIS diagnostyka i elektronika samochodowa


tel. 607 890 658

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronce znajdziecie prawie wszystko dot. urzadzen elektronicznych do aut np:zdejmowanie blokad predkosci,skanery ,alarmy,gps, kodowanie kluczy,korekty kilometrow,urzadzenia do diagnostyki,cpu,programatory centrali itd.

Jedyny problem to opisy i oprogramowania sa w hiszpanskim.

Moge pomoc w zakupie i tlumaczeniu.

Mozna na GG

te gusta conducir? BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się troszke wtrące jaki jest najlepszy interfejs do E36 cena jest z góry nie istotna i najlepiej żeby był po polsku:)

 

Jeżeli cena nie istotna i ma być po polsku to tylko Reflex 4130. Mój znajomy ma te urządzonko i trochę się nim bawiłem podłączając do swojej beci, wszystko jasne i czytelne a przede wszystkim ogrom możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tiaa.... 16.000 to do obróbki tylko beemek trochę dużo. za tą kwotę można poszukać czegoś z fabrycznych. Wojtek85 odezwij się to pokażę Ci co mam i w dodatku po polsku (jest to w 100% legalny sprzęt z softem)
Oleje i płyny Pentosin 0694679252 Maciek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że fajny temat się rozwinął

 

ja pracuje na KTS CART 500 boscha do bemek to różnie bywa

 

bo fabryczny osprzęt to simens a to przecież konkurencyjne firmy bosch/simens dlatego możliwości oceniam na góra 65% /czasem mniej/ w stosunku do modica III

TS SERWIS diagnostyka i elektronika samochodowa


tel. 607 890 658

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że zrobiłem drobne poruszenie:)

Szukam dobrego sprzętu który pokaże mi wszystko co mozliwe w BMW inne samochody mnie nie interesują bo innej marki nie uznaje. :twisted2:

A chciał bym sprzęt który jest po polsku bo nielubie domysla się co jest napisane ani dochodzi o co tam chodzi. Szukam tagże sprzętu dzieki któremu pomógł bym tez innym znajomym którzy mają BMW bo jak wiadomo diagnostyka troche kosztuje żeby była zrobiona dobrze.

 

Dzięki serdeczne z góry za odpowiedzi.

Jestem samoukiem w dziedzinie samochodu, więc proszę o wyrozumiałość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tiaa.... 16.000 to do obróbki tylko beemek trochę dużo. za tą kwotę można poszukać czegoś z fabrycznych. Wojtek85 odezwij się to pokażę Ci co mam i w dodatku po polsku (jest to w 100% legalny sprzęt z softem)

 

Mogę za 11 tys załatwić takiego reflexa.

 

A jeżeli chodzi tylko o beemki to posiadam coś takiego jak BMW carsoft 6.5, nie używałem jeszcze tego ponieważ nie mam kabelka. Ale jeżeli ktoś jest zainteresowany to z chęcią udostępnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje konkretnie tylko do BMW bo płaci za coś co mi jest niepotrzebne kupe pieniędzy uważam za bez sensowne a i cen szczeże mówiąc się tak wysokich nie spodziewałem.Ale cena jest wysoka i możliwości co do ilości samochodów są spore. Ja chce tego używa w domu więc chce mie towr bardzo dobry i tylko do BMW i na czym mi również zależy to jeżyk Polski

A ten car soft ile się ceni?

I czy to spełni moje oczekiwania?

 

 

Chciałem również przeprosi kolege któremu namieszałem pytaniem w jego poście gdyż niewiedziałem że tak namieszam.

Jestem samoukiem w dziedzinie samochodu, więc proszę o wyrozumiałość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

a ja mam pytanie odnosnie kabelkow z alledrogo,lecz bardziej ogolne.

 

wiem ze czesc sadzi ze to syf i wogole,ale mimo wzystko chcialbym sprobowac.

czy ktos bylby tak mily i pomogl w doborze kabla?

przegladalem alledrogo i jest tego calkiem sporo,tylko cos nie moge sie zdecydowac,i juz mowie o co chodzi.

 

na pewno chcialbym wtyk do swojej betki,ale mam okragle zlacze.chcialbym tez wtyk obd2,jak rownierz obd z dwoma zlaczami,a jesli to mozliwe zeby zawieralo sie to w jednym kablu.na pewno odpadaja w tym przypadku kable z konkretna wtyczka do kazdego modelu gniazda,ale widze ze sa tez kable bez wtyczki na koncu,a jedynie maja 3 kabelki luzem zakonczone jakimis koncowkami.czy to by ruszylo?

 

dalej,pytanie ktory jest lepszy,wzglednie ma wiecej zastosowan.sa kable z linia k lub k+l,czy tez kkl,i chcialbym wiedziec ktory bedzie praktyczniejszy.

 

jesli ktos moglby zakreslic odpowiedz na moje amatorskie pytania bylbym zobowiazany.prosilbym rowniez o ewentualne linki do aukcji z jakims gustownym dla mnie sprzetem

 

z gory dziekuje i pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz mogę napisać co się stało...

ODDAŁEM sprzedawcy cały ten interfejs. G* warty. Wogóle nie działał, nie chciał się połączyć i co chwila komunikat "Module does not respond". O dziwo u kuzynki przy dokładnie takich samych objawach jeden test, a dokładnie ABS normalnie przeszedł! A ciekawe też że inspekcję dało się bez problemu zresetować . Czyli użądzenie było sprawne, jednak ono bądź oprogramowanie nie rozpoznawało 2 e36, 320i 1991 oraz 318i 1994.

Ogólnie nie polecam nikomu tych wynalazków, sam się sparzyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.