Skocz do zawartości

pieeerdyknął układ wydechowy...


Beo

Rekomendowane odpowiedzi

a dokładniej przepaliła się rura przy wlocie do tłumika środkowego.

jako, że nie miałem narzędzi żadnych, noc ciemna i głucha - jakoś musiałem 20km się przetoczyć do domu w bólach .

 

(mało kto jest dostępny w sobotę o 2:30 w nocy).

 

tłumik środkowy tak się wytłukł, że nie zastanawiałem się dnia następnego w warsztacie, iż trzeba go wyrzucić. po wstępnych oględzinach katalizatora (też poprzycierane - mam cholernie nisko zawieszone auto po poprzednim właścicielu + połamane w środu) - także wyleciał. mam na chwilę obecną tylko tłumik końcowy, który jest u kresu swego żywota.

 

biorę się więc za modernizację układu wydechowego.

po kolei.

 

tłumik końcowy - jest człowiek, którego bodajże i na tym forum polecano, który przygotowuje dedykowane tłumiki za rozsądne pieniądze. wysłałem wstępne zapytanie względem mojego auta.

tutaj sobie poradzę.

 

pytanie - co zrobić z dwoma wolnymi miejscami, tj. katalizator + tł. środkowy? co tam zamontować, jak się kształtują koszty, gdzie to możnaby dostać?

 

katalizatora raczej nie kupię z racji niskiego pułapu mojego auta, bo i tak go mogę na warszawskich drogach rozpieprzyć stosunkowo szybko. wiadomo, iż ew. z przeglądem mogą być problemy w takiej wersji. (no nie będę raczej jechał do zakładu by zamontować tylko na taką okoliczność katalizator). co w zamian?

 

zamiast środkowego? z tego co widziałem to sprzedają za 350 PLN zestaw środkowy + końcowy, lecz ja mam ochotę na coś nieco b. eleganckiego z lekkim pomrukiem.

 

dzięki za wszelkie ew. podpowiedzi i sugestie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze to tak! zamiast katalizatora wstawic rurke tlumik srodkowy kupic gdzies na szrocie w uzywce i do tego jesli chcesz miec lekki basic to sportowy tlumik nie jestem pewny ale jak sie pytalem do swojego auta to tlumik sroskowy jest do kupna razem z katalizatorem (straszny wydatek) nie ma go osobno dlatego polecam ci szrocik... nie pomijaj tlumika srodkowego bo slyszalem ze odglos jakis metaliczny slychac... ;) pozdro
jak kochac to Ksiezniczke jak krasc to Miliony jak jezdzic to tylko BMW ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do tematu. W moim E30 M40B18 powinien być katalizator, ale jest jakiś tłumik zamiast niego i jest dość spory (wygląda jak tłumik środkowy w starszych E30) a ja mam niski zawias i jest trochę wgnieciony od przejazdów przez progi zwalniające w 4 osoby i chciałbym go wymienić na coś podobnego ale nie wiem co brać, czy podpasować byle co czy zamówić u tłumikarza czy jak. Kata nie chcę bo drogo.

 

Poza tym nie rozumem czegoś. Z tego co wiem to w moim modelu jest kat i tłumik końcowy i nic więcej. A w modelu bez kata jest tłumik środkowy i końcowy. A ty powinieneś mieć kat, środkowy i końcowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pomijaj tlumika srodkowego bo slyszalem ze odglos jakis metaliczny slychac... Wink pozdro

 

dokładnie tak jest, dźwięk jest metaliczny a na chwilę obecną, gdy mam tylko końcowy ... osiągi pogorszyły się. zdecydowanie.

 

ja osobiście nie wierzę w te wszystkie "strumienice" za 50 zł, ale też już miałem trochę wydatków i jak mam wydać kolejne 300 czy 400 zł na kata, którego pewnie rozsypię niebawem... to nie mam siły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do tematu. W moim E30 M40B18 powinien być katalizator, ale jest jakiś tłumik zamiast niego i jest dość spory (wygląda jak tłumik środkowy w starszych E30) a ja mam niski zawias i jest trochę wgnieciony od przejazdów przez progi zwalniające w 4 osoby i chciałbym go wymienić na coś podobnego ale nie wiem co brać, czy podpasować byle co czy zamówić u tłumikarza czy jak. Kata nie chcę bo drogo.

 

Poza tym nie rozumem czegoś. Z tego co wiem to w moim modelu jest kat i tłumik końcowy i nic więcej. A w modelu bez kata jest tłumik środkowy i końcowy. A ty powinieneś mieć kat, środkowy i końcowy?

 

tzn ja miałem kat, środkowy i końcowy. urwał mi się układ tuż przed środkowym, a byłem w głuszy ciemnej bez kluczy więc musiałem się dotoczyć ponad 20 kilosów. prosty wniosek, że tak wyobijałem środkowy, iż jedyne co można było zrobić to go wypierdzielić.

jak podjechałem do warsztatu, do kumpla i zobaczyliśmy katalizator, a po jego zdjęciu potrząśliśmy - oczywistym było, iż żywot on już swój w tej formie zakończył ;)

 

więc poleciały obydwa.

teraz morduję się z tym metalicznym dźwiękiem ;)

 

mam zamówiony polecony albo na tym, albo na innym forum bmw wydech dedykowany do mojego silnika, dyskretny, lecz ma mieć DELIKATNE, a nie ROZPIEPRZONE niskie brzmienie.

 

i teraz chodzę, czytam i kota dostaję co wstawić w resztę układu wydechowego.

 

zastanawiam się nad:

http://www.allegro.pl/item203351505_strumienica_mercedes_bmw_awg.html

w miejsce katalizatora, dla "wyglądu" katalizatora, choć do strumienic poza tymi z firmy MICHAEL to ja nie mam zaufania.

 

a może zamiast tego to:

http://www.allegro.pl/item205080249_tlumik_srodkowy_przelotowy_speeder_michael.html

 

kolejne pytanie to jak rozwiązać kwestię miejsca po środkowym?

 

wstawić przelotowy (przy założeniu, że w miejscu po katalizatorze jest tylko rurka) czy wcale nie wstawiać jeżeli zamiast kat. będzie któraś z powyższych rzeczy?

 

 

ktoś ma jakieś porady? byłbym wdzięczny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde no nic, tylko się modlić żeby mój wydech jaknajdłużej posłużył, a jedynym jego zużyciem będzie jakaś dziurka którą da się pospawać, bo nie widzę tego jakbym miał teraz kombinować co na całej długości tam wstawiać.

 

Powoli przez progi, lekko na gaz i może wytrzyma :modlitwa: :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.