Skocz do zawartości

wystrzał gazu


marjok1000

Rekomendowane odpowiedzi

witam

od jakiegoś czasu mam problem z gazem

dzieje się coś takiego,jak jeżze powoli płynnie to autko chodzi,a jak chce poszaleć to znaczy dodam więcej gazu i zaraz mam wystrzał ,za każdym razem spada ten wężyk chyba z silnika krokowego to jest-prosze o rade

czytałem już o tym na forum ,pewnie mam świece i kable do wymiany ,ale czy może ktoś potwierdzić

pozdrawiam

podaje adres stronki bo nie mam na jużaparatu,to jest czwarta fota od góry

 

http://forums.bimmerforums.com/forum/showthread.php?t=454501[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos z ta regulacja jest nie tak-kolega ci dobrze radzi u mnie sie to zdarzalo ale czy to od za malego czy za duzego cisnienia to juz nie wiem dokladnie. mam nadzieje, ze sie zaopatrzyles w klapke antywystrzalowa....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawową przyczyną wystrzałów na LPG jest niesprawny układ zapłonowy, czyli w szczególności świece i kable WN. Drugim czynnikiem bardzo sprzyjającym wystrzałom jest uboga mieszanka mogąca być spowodowana za małym podciśnieniem (za duży mikser, dolot skierowany bezpośrednio we wlot powietrza z zewnątrz) lub po prostu złą regulacją.

 

Moja rada- w pierwszej kolejności wymienić świece.

E30 318IS Rally
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprzedni samochód (mazda 626GE) na zwykłej instalacji gazowej strzelała mi przy za niskich obrotach i musiałem wymieniać świece co 10 tyś km i zainwestować w przewody w/n.

 

teraz mam e36 w sekwencji i nie wiem co to znaczy wystrzał gazu

 

jeżeli planujecie jezdzić danem autem dłużej to polecam gaz sekwencyjny

mało pali i nie strzela, nie odczuwam nawet kiedy się przełącza :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sekwencja to inna bajka a w mojej bmw już była taka instalka LPG więc nie wymieniałem chodzi ogólnie dobrze tylko te strzały są czasem naprawdę udręka a szczególnie wtedy gdy stanie się to na skrzyżowaniu czy tp. Druga rzecz byłem u gazownika wtykał mojej emce co z tyłu :mrgreen: i z analizy spalin wszytsko nwet tak jak powiedział idealnie więc czemu są strzały?? NIE ROZUMIEM :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trdycyjnych inst gazowych (mikser) wystrzaly sa niestety nieuniknine :evil: . Jeszcze sie nie spotkalem z z autem (pow 1.5l poj) ktore by nie wystrzelilo, nawet na idealnie wysterowanej inst...

Zaraz udzieli sie sporo kolegow twierdzocych ze ich auto nie strzela :), przepraszam panowie ale nie uwieze w to ze NIGDY nie wystrzeli/ło.

Proponuje, zamiast wydawania na swiece, przewody, regulacje i Bóg wie co jeszcze zainwestowac w blos'a. Bardzo ciekawe urzadzenie. Wiele osob co posiada go nie narzeka, a wrecz przeciwnie chwala sobie. To co opisuja ze obniza ryzyko wystrzalu o ok 90% to jest PRAWDA :cool2: ... Jeszcze sie nie spotkalem azeby w jakims aucie z zainstalowanym blos'em wysrzelil gaz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trdycyjnych inst gazowych (mikser) wystrzaly sa niestety nieuniknine :evil: . Jeszcze sie nie spotkalem z z autem (pow 1.5l poj) ktore by nie wystrzelilo, nawet na idealnie wysterowanej inst...

Zaraz udzieli sie sporo kolegow twierdzocych ze ich auto nie strzela :), przepraszam panowie ale nie uwieze w to ze NIGDY nie wystrzeli/ło.

Proponuje, zamiast wydawania na swiece, przewody, regulacje i Bóg wie co jeszcze zainwestowac w blos'a. Bardzo ciekawe urzadzenie. Wiele osob co posiada go nie narzeka, a wrecz przeciwnie chwala sobie. To co opisuja ze obniza ryzyko wystrzalu o ok 90% to jest PRAWDA :cool2: ... Jeszcze sie nie spotkalem azeby w jakims aucie z zainstalowanym blos'em wysrzelil gaz :)

moja buma jusz nie strzela 2,5 24 v niemasz racji podstawa świece,przewody niema prawa strzelić co do blosa to racja
orzełe34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...niemasz racji podstawa świece,przewody niema prawa strzelić co do blosa to racja

 

Ja wcale nie twierdze ze blos zlikwiduje wystrzaly gdy gaz nie ma odpowiedniego zaplonu. Zgadza sie... Swiece, przewody (kopułka, palec) to pierwszorzędna sprawa, ale po co kilka razy wymieniac swiece, przewody w ramach "testów" i moja wypowiedz wlasnie sie tego tyczyła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moje ostatnie pytanie co to jest ten blos dokładniej gdzie go można kupić i w którym miejscu się go zakłada czy zrobię to sam czy musi gazownik no i ewentualne koszty. Będę wdzięczny za odpowiedzi na moje pytania :modlitwa: . Może jakieś foto tego czegoś panowie :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z blosem jest tylko jedna przykra sprawa - nie wolno go montowac w samochodach. Kazdy co bardziej kumaty diagnosta i policjant zabierze za to dowod rejestracyjny.

Poza tym przy obecnych cenach instalacji sekwencyjnych instalacja II generacji po prostu nie ma juz sensu.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: :shock: :shock:

Nie spotkalem sie jeszcze ze stwierdzeniem ze jest zakaz montazu blosa. Panfil gdzies jest na to ustawa lub jakos wiarygodnie opisane :?:. Panowie policjanci z drogówki ost zatrzymali kolege, ktory ma zamontowanego blosa i do tego akurat sie nie przyczepili, a znalezli wiele :) oraz nie slyszalem o tym azeby jakas stacja diagnostyczna miala jakies "ale" do blosa

 

mayer4 blos zastepuje tradycyjny mikser gazowy i montuje sie go miedzy przeplywka a przepustnica, a w inst bez przepływomierza miedzy filtrem pow a przepustnica. Jego system dzialania jest podobny jak pospolitego gaźnika, stąd nazwa-gaźnik gazowy. Zakup to allegro lub punkty gdzie instaluja LPG. Co do montażu to jednak radze sie z tym wybrac do gazownika. Musi byc wszystko pewne, co wiąże ze szczelnoscia instalacji, a poza tym po montazu konieczna jest regulacja na analizatorze spalin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: :shock: :shock:

Nie spotkalem sie jeszcze ze stwierdzeniem ze jest zakaz montazu blosa. Panfil gdzies jest na to ustawa lub jakos wiarygodnie opisane :?:.

 

Aktualnie istnieje przepis, że nie można instalować gazu bez komputera sterującego na podstawie lambdy.

E30 318IS Rally
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moje ostatnie pytanie co to jest ten blos dokładniej gdzie go można kupić i w którym miejscu się go zakłada czy zrobię to sam czy musi gazownik no i ewentualne koszty. Będę wdzięczny za odpowiedzi na moje pytania :modlitwa: . Może jakieś foto tego czegoś panowie :wink:
na alegro wpisz ,,blos'' dowiesz sie wszystkiego jeśli masz troche pojęcia zamontujesz i wyregulujesz to sam
orzełe34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZiękuje wszystkim za rady :wink: ale najpierw to sprawdzę ten dolot bo tu może byc najszybciej pies pogrzebany otóż wspaniali gazownicy co montowali ten gaz wstawili na ssący GWIZDKI tak zwane napewno wiecie o co mi chodzi i tam musze zrobić porządek sprawdze przejrzę bo auto musi normalnie jechać prawda :) tym bardziej że nie długo ZLOT :mrgreen: POZDRAWIAM WSZYSTKICH DZIĘKUJE ZA RADY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.