Skocz do zawartości

Most do wymiany ?


tapet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio usłyszałem dziwny dźwięk na tyle auta, gdy zwalniam powiedzmy na 3 biegu przy prędkości około 40 km/h słychać jakby coś pocierało pod tunelem (jakby coś było krzywe - raz ciszej raz głosniej). Czy do wymiany jest most tylni ?

 

Podniosłem auto tak aby obydwa koła były w powietrzu, zmieniałem biegi jadąc z różną predkością i nie było słychac żadnego buczenia pisków itp.

 

Auto to 328i z 96 r. Nie katuję auta, nie pale gumy i nie ruszam z piskiem opon możliwe że most pada ?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączam się do nierozwiązanego tematu.

Mam identyczny objaw, słyszalny z środkowej części auta.

Zamiast uderzyć zagłosować na PiS właziłem przy niedzieli pod samochód i diagnozowałem usterkę.

Podniosłem tylne koła, włączyłem "D" (automat) i starałem się wysłuchać gdzie szura.

Niestety, ciężko bardzo jednoznacznie stwierdzić gdzie to zaciera...

Jedno jest pewne, zaczyna się szelest po przejechaniu ok 3km i nasila się wraz z wzrostem prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wymieniłem most na nowy (inny) i ciągle to słychać w lewym tylnim kole, ciągle coś skrzypi :/ odginałem blache obok tarcz i nic :/ wymieniłem klocki i tarcze na nowe i ciągle skrzypi :mad2: zaraz sie potne :evil: ma ktos jakieś pomysły co to moze być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

przekładnie tzn ?

tzn skrzynie

Dziś znowu podniosłem koła na kanale, wpuściłem pomocnika za kierownice a sam nasłuchiwałem.

Waham się stwierdzić czy to skrzynia, czy może jak zasugerował kolega KrzystofS łożysko na podporze wału...

Zanim się jednak zabiorę za skrzynie to wymienię to łożysko.

Ma ktoś wiedzę w tym temacie? Trzeba odkręcać rurę wydechową wraz z tłumikami? Jakieś specjalne ściągaczki do tego łożyska itd. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.