Skocz do zawartości

brak masy na przekaźniku pompy paliwa


robertoopole

Rekomendowane odpowiedzi

co może być powodem braku masy na przekaźniku pompy paliwa? myślałem że poszedł mi prekaźnik ale po sprawdzeniu okazało się że jest ok, zrobiłem taką prowizorkę i pociągnąłem przewód z masy do bolca przekaźnika i działa ale nie chcę tego tak zostawiać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Co się dzieje auto Ci nie odpala? Ten przekażnik jest sterowany masą ze sterownika ,dlatego masa pojawia się na nim po przekręceniu stacyjki w pozycję zapłon i ponownie gdy uruchamiasz silnik od tego momentu masa jest ciągle.Zrób inną prowizorkę,podłącz jeden kabelek od kontrolki najlepiej takiej do sprawdzania instalacji samochodowych do +na akumulatorze a drugi do miejsca gdzie powinna być podawana masa na przekażnik wtedy zakręć rozrusznikiem i wszystko się wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za zainteresowanie. Zacznę od początku: podczas jazdy samochodem nagle zgasł silnik, po sprawdzeniu kilku rzeczy okazało się że na pompę paliwa nie dochodzi zasilanie, sprawdziłem bezpiecznik ale był ok, więc postanowiłem sprawdzić przekaźnik, wtedy okazało sie ze nie dostaje masy. napisz dokładnie co z czym mam połączyć i co może być ewentualną przyczyną braku masy. pozdrawiam i dziękuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Potrzebna Ci będzie kontrolka najlepiej śrubokręt z żarówką i przewodem z żabką w każdym sklepie motoryzacyjnym kupisz za 5zł.żabkę podłącz do + przy akumulatorze a końcówkę śrubokręta w kostkę przekażnika [tam gdzie powinna być masa] wtedy włącz zapłon i zakręć rozrusznikiem jeśli żarówka zaświeci szukaj przyczyny gdzie indziej,jeśli nie to sprawdż czy ten przewód doprowadzający masę ze sterownika ma przejście jeśli ma to winę ponosi sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.