Skocz do zawartości

Jak otworzyć auto bez kluczyka ?


Zdzichu

Rekomendowane odpowiedzi

Zginął mi kluczyk od auta (E36 z 1991 roku) - i nie mam zapasowego. Pomyślałem to nic, zamówiłem w BMW nowy, dzisiaj go odebrałem i lipa : nie działa.

Stąd moje pytanie : jak bez większych strat otworzyć auto bez kluczyka. Auto nie ma żadnych alarmów, pilotów itp. cudów. Po prostu zwykły kluczyk wkładany w dziurkę obok klamki. I tym kluczykiem zostało zamknięte.

Czy jest jakaś szansa otwarcia auta bez strat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak dorabiales oryginalny kluczyk? Po VIN-ie?

Jezeli tak i nie pasuje, to oznacza, ze albo dostales nieprawidlowy kluczyk (co jest bardzo malo prawdopodobne), albo ktos kiedys wymienil w Twoim BMW wszystkie zamki.

 

Najprosciej bedzie skorzystac z uslug firmy, ktora otwiera samochody, potem wymontowac jeden zamek z drzwi, zawiesc do slusarza samochodowego, zeby na podstawie zamka dorobil kluczyk.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to bedzie troszke glupie co teraz powiem. ale jesli nowy kluczyk wchodzi do zamka do konca a nie przekreca sie to wloz go i poprobuj prtzekrecic delikatnie go wyciagajac. ale jesli nie pasuje do zamka to raczej do stacyjki tez. zawsze mozesz sprobowac starej metody z brzeszczotem. jesli i to nie pomorze to dowiedz sie ktora szyba jest najtansza bo wyspecjalizowana firma od zamkow pewno sobie troszke krzyknie.
WIELE SERC, JEDNO BICIE. BMW PONAD ZYCIE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

A jak dorabiales oryginalny kluczyk? Po VIN-ie?

Jezeli tak i nie pasuje, to oznacza, ze albo dostales nieprawidlowy kluczyk (co jest bardzo malo prawdopodobne), albo ktos kiedys wymienil w Twoim BMW wszystkie zamki..

Kluczyk dorabiałem po VIN-ie : w BMW to jest cała procedura, dowód rejestracyjny, dokumenty tożsamości, oświadczenia, podpisy itp. A można dorobić w ASO jakoś inaczej niż według VIN ? Sprawdziłem teraz wszystko jeszcze raz i numer z briefu oraz dowodu zgadza się z numerem który jest napisany na woreczku w którym był zapakowany mój kluczyk. Wygląda więc, że żadnej pomyłki nie ma. A co do wymiany zamków to z tego co pamiętam, kiedyś, kiedyś były wymieniane wszystkie zamki w ASO. Zostały zniszczone przez złodziei podczas nieskutecznej próby kradzieży. Ale chyba skoro to było robione w ASO to powinny być oryginały, albo przynajmniej powinni mieć uaktualnione dane.

 

Najprosciej bedzie skorzystac z uslug firmy, ktora otwiera samochody, potem wymontowac jeden zamek z drzwi, zawiesc do slusarza samochodowego, zeby na podstawie zamka dorobil kluczyk.

No właśnie, tylko nie znam żadnej takiej profesjonalnej firmy. Stąd moje pytanie jak to zrobić samemu bez uszkodzeń.

 

może to bedzie troszke glupie co teraz powiem. ale jesli nowy kluczyk wchodzi do zamka do konca a nie przekreca sie to wloz go i poprobuj prtzekrecic delikatnie go wyciagajac. ale jesli nie pasuje do zamka to raczej do stacyjki tez.

Wcale to nie jest głupie co mówisz, zaraz zejdę do garażu sprawdzić, a nóż się uda.

 

zawsze mozesz sprobowac starej metody z brzeszczotem. jesli i to nie pomorze to dowiedz sie ktora szyba jest najtansza bo wyspecjalizowana firma od zamkow pewno sobie troszke krzyknie.

Hmm... A na czym polega metoda z brzeszczotem ? Otwarcie auta też mnie ratuje, wtedy mogę rozblokować skrzynię, wciągnąć auto na lawetę i zawieźć do ASO - niech oni się dalej martwią.

Szyba mówisz ? A wiesz jak boli rozbijanie szyby we własnym aucie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi ze wiem bo sam to robilem, na parkingu pod marketem bo zamki mi zamarzly a jak nuz je rozpuscilem to sie zerwaly cięgna. wokol mnie byl tlum klientow i wyobraz sobie ze nikt nie zareagowal. A gdybym byl zlodziejem. a co do brzeszczota- podegnij go delikatnie w łók i spróbuj dodwarzyć cięgno od tego cycka do blokowania wewnatrz auta.
WIELE SERC, JEDNO BICIE. BMW PONAD ZYCIE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra zerwij plastik z klamki . niestety niszczysz bezpowrotnie potm masz srube odkrecisz ja i naciskajac cala klamke otworzysz zamek . powinno byc ok . druga metoda bierzesz drut dlugi wciskasz miedzy szyba a uszczelka i lapiesz klamke ale ta naprzeciwko i ciagniesz jezeli maszdwie furtki . .A brzeszczotem to mozna tylko sobie na filmach pootwierac .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do brzeszczota- podegnij go delikatnie w łók i spróbuj dodwarzyć cięgno od tego cycka do blokowania wewnatrz auta.

Jesteś wielki ! Sukces !.

Po paru chwilach walki udało mi się otworzyć bagażnik, no ale central nie otwiera wnętrza. Kluczyk po lekkim wyciągnięciu bez najmniejszych oporów otwiera i zamyka ten zamek. Walka z zamkiem od drzwi była trudniejsza. Nie chciało się otworzyć. Zebrałem ileś kluczyków od beemek i po kolei próbowałem, aż tu w pewnym momencie kluczyk od innego auta otworzył drzwi. Niestety ten właściwy dorobiony w ASO nie rusza stacyjki. Ale to nie istotne w tej chwili.

Metoda z brzeszczotem okazała się na szczęście nie potrzebna.

 

Teraz zastanawiam się jaki krok zrobić dalej. Czy wywlekać auto na lawecie i wieźć do serwisu czy coś dalej zawalczyć własnym sposobem.

Ciekawe dlaczego kluczyk działa poprawnie po lekkim wyciągnięciu w bagażniku, a reszta zamków nie chce się otwierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi właśnie dziś gostek dorabiał kluczyk do dostawczaka gdyż wspólnik zgubił kluczyki, przyjechał wymontował stacyjke, pojechał do siebie i po trzech godzinach wrócił z kluczykiem koszt 50zł po znajomościach. Miałem akurat szczęście że auto było otwarte gdyż mam plac strzeżony :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.