Skocz do zawartości

Ogrzewanie - problem inny niz wszystkie, tylko grzeje.


KANAL

Rekomendowane odpowiedzi

Odkad kupilem BMW mam pewien problem. Niezaleznie od tego jak ustawie pokrtlo w panelu sterowania ogrzewaniem zawsze leci cieple powietrze. Nawet jak pokretlo przekrece maksymalnie na zimne nie ma zadnej, najmniejszej reakcji. Zawsze grzeje. Tylko cieple, najmniejszej roznicy. Do tego dochodzi brak ogrzewania tylnej szyby co podobno zwiazane jest z w/w problemem. Tak mnie zapewnial poprzedni wlasciciel. Przez niego zostal wymieniony panel sterowania i elektrozawor (ten pod maska). Niestety nic sie nie zmienilo.

Wg jego zapewnien podajac prosto od aku + do elektrozaworu (jeden zolty przewodzik) wszystko dziala. Tak zapewnia poprzedni wlasciciel. Ja podejrzewam ze po prostu podajac plus zamykam elektrozawor i leci zimne. Gdzie szukac przyczyny? Moze ktos z Was mial podobny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo (mam panel z manualną klimatyzacją) i wiem, że siadł elektrozawór przy ścianie grodziowej silnik/deska rozdzielcza. Mam też jedynie ciepłe powietrze non stop (ale tylko ze strony kierowcy). Wkurza mnie to bo przez to wolniej nagrzewa się silnik. Wymiana to chyba zajmie cały dzień :/

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo (mam panel z manualną klimatyzacją) i wiem, że siadł elektrozawór przy ścianie grodziowej silnik/deska rozdzielcza. Mam też jedynie ciepłe powietrze non stop (ale tylko ze strony kierowcy). Wkurza mnie to bo przez to wolniej nagrzewa się silnik. Wymiana to chyba zajmie cały dzień :/

Pozdrawiam

 

30min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak jak pisalem. Elektrozawor i panel zostal zmieniony, zadnych efektow. Czy ma ktos jakis pomysl? Wiem ze na elektrozaworze brakuje napiecia - plusa. Podpinajac na krotko od aku, otwiera i zamyka elektrozawor.

Wersja bez klimatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebralem oslone pod kolumna kierownicza, wypialem i podlaczylem ponownie czujnik temperatury, jakies wtyczki pod kolumna do ktorych szly kable od panela sterowania ogrzewaniem i dziala. Szyba grzeje i zawor sie zamyka tylko pytanie... autko zagrzane, pokretlo ustawione na max cieplo, krece w lewo, max chlodne i zaczyna schladzac bardzo powoli... dopiero po ok minucie leci chlodne, ustawiam na srodku i juz grzeje naprawde 'fest' :) Tak jest w BMW? W japonskiej konstrukcji (323f) po przestawieniu suwaka z cieplo na zimno momentalnie lecialo chlodne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też zanim z ciepłego zawieje chłodne to wieki mijają. Stawiam na zmęczony elektrozawór bo w E30 miałem wszystko banalnie proste i działało w ułamek sekundy.

 

mam tak samo, a w e30 faktycznie działało to błyskawicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który to czujnik temp. pod osłoną kiery?

Zdejmujesz ta oslone plastikowa, nad nogami, pod kolumna kierownicza i czujnik znajduje sie po lewej stronie srodkowego tunelu, mala wtyczka do ktorej dochodza dwa kabelki... W Sam Naprawiam E36 jest nawet foto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
problem z powolnym ochładzaniem powietrza jest dlatego, że zamykasz dopływ ciepłego powietrza do nagrzewnicy, ale sama nagrzewnica trzyma jeszcze temperature i dopiero kiedy się wychłodzi, wtedy zaczyna wiać coraz chłodniejsze powietrze

Powiedz mi... maleńka, czy mnie kochasz?? Powiedz mi... czy kochasz moje BMW??


Haratacze - BMW


http://img.userbars.pl/80/15963.png

http://img.userbars.pl/26/5164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Panowie ja mam wersje z klima i wszystko jest ok ale bo nie dawno wymieniłem elektrozawór i było ok jakis czas bo teraz mi leci ciepłe powietrze za pedałami od kierowcy tylko nie wylotem powietrza bo tam leci chłodne tylko tam dalej i nie wiem co to moze byc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.