Skocz do zawartości

Lampy przednie


Andrzej87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam takie pytanie. Od czego zależy w E-36 czy lampa przednia jest na soczewce czy nie? Od rocznika? Mam bez soczewki, rocznik '94 i znajomy mi powiedział, że powinienem mieć na soczewce. On ma też E-36 '94 i ma na soczewce.

Myślałem o wymianie lamp, bo mam wypalone w środku szkła od lamp mijania i jeszcze inne wady i nie wiem jakie kupić. Nowe oryginały są bardzo drogie, używane może? A może jakieś nieoryginalne ładne, bez ringów, takie jak na tej aukcji: http://www.allegro.pl/item307420413_lampy_przednie_komplet_bosch_soczewki_bmw_3_e36.html Tylko czy z soczewką czy bez?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, bo inżynierowie BMW ciągle udoskonalają i poprawiają nasze wozy i postanowili zrobić latach'90 mały lifting twojej budy. przed liftem byla soczewka na h1 a potem bez soczewek bo stwierdzili ze lepiej świecą i są na h7

co do zmian do mozesz sobie wymienic same klosze aby nie kupować całych lamp a nawet same szkła wewn. ale ciezko dostać niestety :cry2:

a co do całych lamp to wsrod posiadaczy e36 popularne sa oczy anioła :P ja jednak wole oryginaly :roll2:

pozatym spróbuj uzyc naszej magicznej szukajki

Prowadziłeś kiedyś BMW? To jest adrenalina, to jak narkotyk - wciąga. Jesteś królem świata i nikt ci nie podskoczy :diabel_faja:





Nowe forum BMW tylko dla serii 3

http://www.3er.pl

warto tam być!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostrzegam przed kupowaniem lamp-zamienników, niby jest z nimi wszystko ok ale do momentu gdy chcesz je ustawić - konieczne do przejścia przeglądu technicznego, zdecydowana większość jest nieustawialna... jakbym to wiedział to bym nie kupił nowych zamienników tylko używane Bosh'e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko orginalne a czy zkw czy bosch . do zkw wiecej czesci i tansze .w nowszych jest na lampie zrobiony dyfuzor (takie male nalane guzelki na szkle ) powoduja one oderwanie sie strugi nacierajacego powietrza . bo wystepowaly przypadki rwizdu powietrza wpadajacego miedzy lampe a maske i aby topowietrze rozproszyc to wprowadzono taki element .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam soczewkę Hella albo Bosch osobiście chyba wybrałbym Bosch. Kup w dobrym stanie soczewki niz nowe podróbki

 

 

Zmiana z szoczewki na H7 była chyba w 95 roku

Edytowane przez Dragon240-BMW Klub Polska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem w ETK i wydaje mi sie ze:

 

Od początku produkcji E36 wychodziły reflektory Bosch i ZKW na soczewce i gładkim szkle zewnętrznym. W 05.94 była drobna zmiana samego szkła zewnętrznego zrobiono na górze odlewane szklane gulki (z powodu lepszego rozbijania strumienia powietrza), a kilka miesięcy później 09.94 dodatkowo zmieniono żarówki z H1 na H7, pozbawiono reflektora soczewki zmieniono również wewnętrzne okrągłe szkła na szkła o innej przejrzystości i od tego momentu tylko Bosch.

 

Jeżeli chodzi o Compacty sprawa wygląda inaczej bo tam są całkiem inne reflektory bez soczewki ale na żarówkę HB3 i HB4 i wyszły one od 03.94

 

Coś mi tylko nie pasuje w sedanach i coupe bo wiem że szły jeszcze reflektory Hella i ich nie ma w katalogu ujętych wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam In Pro z ringami i nic sie nie dzieje. Lampy swieca pieknie, wyregulowane sa idealnie wszystko smiga. Do tego jezeli masz w seryjnych lampach regulacje elektryczna to do In Pro tylko wpinasz silniczek z oryginalnych lamp i dziala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuce we wtorek bo teraz jestem w anglii i nie mam tu auta ale we wtorek rano jak wstane to zrobie foto i zostawie na forum.

 

A z ustawieniem nie ma problemu bo te lampy wygladaja jak oryginaly. Maja taka sama budowe, obudowe, zaslepki i cala elektryke. Nie to co te badziewia z zespolonymi kierunkami.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to co te badziewia z zespolonymi kierunkami.

 

Dlaczego tak piszesz ?. Masz na mysli ich wygląd czy funkcjonalnośc ?. Miałem takie reflektory u nie miałem żadnych problemów nie parowały i dawały sliczny rozkład światła za to Depo z ringami praqktycznie identyczne jak in pro parowały żle rozkładały światło nie dały się ustawic jedyny plus to ich wygląd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam e36 328 z 95r sprowadzoną ze szwajcar i tez nie miałem soczewek wyjebka!! a kumpel kupił e30 z 91 i miał :) kupiłem nowe lampy zamienniki i xenony założyłem wszystko gra juz od ponad roku z regulacją tez nie ma żadnego problemu zamienniki(200zł szt) pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ja nic lutować nie musiałem

 

To moze nie mowimy o tych samych lampach. Ja widzialem na allegro takie z zespolonym kierunkiem i z ringami i od tylu byly one jakies takie dziwne tylko z gumkami zaslepiajacymi zamiast plastikowych zaslepek i nie bylo wogole gniazda na wtyczke wiazki tylko jakies kable wystawaly i trzeba bylo lutowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuce we wtorek bo teraz jestem w anglii i nie mam tu auta ale we wtorek rano jak wstane to zrobie foto i zostawie na forum.

 

A z ustawieniem nie ma problemu bo te lampy wygladaja jak oryginaly. Maja taka sama budowe, obudowe, zaslepki i cala elektryke. Nie to co te badziewia z zespolonymi kierunkami.

 

Pozdrawiam

Kolego miałes wstawić zdjecie tych lamp dzisiaj i co gdzie to jest hehhe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcialbym sprobowac z tymi lampami depo lub in.pro. Ciekawe jak to bedzie wygladalo i czy dlugo wytrzymaja?

 

kolega mój kupił je i nie pasują idealnie a jak kupiłem szkła reflektorów depo

i wogole nie pasowały ( dobrze ze mogłem oddać )

Pozdrawiam,


Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcialbym sprobowac z tymi lampami depo lub in.pro. Ciekawe jak to bedzie wygladalo i czy dlugo wytrzymaja?

 

kolega mój kupił je i nie pasują idealnie a jak kupiłem szkła reflektorów depo

i wogole nie pasowały ( dobrze ze mogłem oddać )

 

jezeli tak to z nich zrezygnuje - nie bede sie pchal w jakis shit :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dziwne. Hmmm naprawdę dziwne.

 

Ja mam świeżo co założone Reflektory DEPO z ringami i pasują idealnie.

Może dla Tego ze dałem je do zamontowania w warsztacie a nie sam sie babrałem w brudzie.... powiem tak świecą dobrze wyglądają i co najważniejsze pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam e36 95r i orginalnie miałem lampy na H7,bosch ma plastikowe szkła wewnętrzne i żółkną po pewnym czasie,depo ma szklane.Miałem jedną lampę depo,drugą boscha,depo było oki, najlepiej z soczewki to ZKW na H1,a bez soczewki DEPO lub HELLA.Nie kupuj podróbek,bo to szajs i tyle,a te z zespolonymi migaczami i ''ala ringami''-ostatnie badziewie,parują,ringi przy mrozie nie chcą świecić.Mam jedno szkło wewn szklane na żar H7,lewą stronę DEPO,jakbyś chciał to daj znaka na PW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.