Skocz do zawartości

Prosze o rade - sportowy tłumik.


.chudy.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam bmw 1,8 M43 przerdzewiał tłumik końcowy i postanowiłem założyć sportowy tylko w czym problem...?? A mianowicie chce uzyskać po wmontowaniu sportowego lekki bazowy pogłos a nie ryk ze sie nie da usiedzieć w aucie porostu ma być w miarę cichy, dodam jeszcze ze katalizator został zastąpiony strumienica. Będę wdzięczny za linki do takich tłumików ewentualnie opis jak to u "was" chodzi w aucie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory ale sie nie zgodzę! oczywiście dedykowany jest OK ale cena nie jest czesto ok. Ale jak już nie masz kata to nie wiem czy dobry pomysł z tym sportowym tłumikiem. Ale nie wszystkie nie dedykowane to zaraz jakis szit. Nie musi byc dedykowany zeby bylo przyzwoicie. Można kupić nowy dobry, nie ryczący tłumik w granicach 200- 300 zł i będzie super efetkt, unikaj tylko takich tanich przelotówek z allegro bo dowod poleci, pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam tlumiczek firmy Scorpion nie sa za glosne i daja bardzo ladny dzwiek. Pozdro

Będziesz Miał Wydatki... Ale Się Opłaca:)))


Było: E21-320, E21-316, E32-730i, 2x E36 - 328i, Może kiedyś 850i (mam nadzieje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja wsadzilem do bmw tlumik firmy ulter szczerze nie jest az tak bardzo glosno ale troszeczke uciazliwe robi sie to w trasie ale kwestia przyzwyczajenia no i czego sie nie robi do tych bmw acha na twoim miejscu zalozyl bym spowrotem kata zamiast strumienicy bo przez nia bedzie jeszcze glosniej pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie do doświadczonych kolegów. Mam E36 2.0i. Cały wydech oryginalny, nic nie wycinane. Niedłługo jednak szykuje mi się badanie techniczne a w końcowym tłumiku wypadła mała dziurka więc być może będzie konieczność wymiany. Znalazłem taki oto wynalazek:

http://www.allegro.pl/item373794868_tlumiki_dedykowane_atest_gw_2_lata_owal.html

Co o tym sądzicie??NIby gość pisze ze to jest tłumik dedykowany, co prawda do wspawania ale podobno się sprawdza, jest możliwość dopasowania "poziomu głośności" tłumika....czy warto się tym interesować czy lepiej dodać kilka złotych i kupić serię. Chciałbym mieć fajny dźwięk szóstki a mój lekko dziurawy tłumik mi to zapewnia i obawiam się, że szczelna seria będzie cichsza:)

Czekam na Wasze sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej z mojego doświadczenia to nie interesowałbym się tego typu "produktami".

 

W każdym samochodzie jakie miałem montowałem sportowe tłumiki bo zawsze lubię inny dźwięk niż seria.

 

I jednak przyzanm że z ceną w parze idzie jakość i głośność.

 

Tanie niby tłumiki to ryczące badziewia a to że gość możę ustawić dźwięk to tylko to ile komór zostawi w środku tej lipiastej puszki.

 

Moje samochody jakie miałem

 

BMW 316 na- najpierw wywalony wszystko z fabrycznego tłumika i tylko przlotówka - dźwięk bajera ale za głośny , potem wstawiłem taniznę tj KMMALON czy coś takiego już nie pamiętam i to było mego badziewie buczące i pierdzące szajso poszło won i na jego miejsce poszedł dedykowany ulter, dźwiek bardzo ładny i nie za głośny polecam

 

Ford fiesta XR2 - Cały system MAGNEX zajebisty dźwięk ale troszkę głośny ( cały z nierdzewki ) super

 

Calibra - Cały system wraz z kolektorem SCORPION drogi ale dźwięk był nisamowity jak szlifierka po metalu i nie przeszkadzający w czasie jazdy MEGA

 

Posiadane teraz

 

BMW 318 - ULTER (przejechane 100 tyś i nadal w super kondycji) dźwięk ładny , zwaca na siebię uwage jak się jedzie ulicą .

 

BMW 328 - PECO - super dźwięk - nie jest zbyt głośny i ma super barwę

 

Odradzam taniznę bo:

 

Kiepska jakość szybko rdzewieją

Beznadziejny dźwięk - ryczenie zarzynanej krowy a nie 6 bmw

 

Lepiej dołożyć i kupić coś dobrej klasy. co do ceny i dobrej jakośc to polecam ULTER bo reszta takie jak REMUS , SEBRING itd są już droższe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegow :)

Widze ze temat powrócił ii powiem wam ze zakupiłem tłumik Ultera dedykowany do 318ki i jestem bardzo zadowolony, zamiast strumienicy jest teraz tłumik przelotowy ładny basowy pogłos i jak narazie nie widzę konieczności montowania kata.

 

 

slawoos jak ten tłumik z tej aukcji jest dedykowany do bmw to ja jestem zakonnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Calibra - Cały system wraz z kolektorem SCORPION drogi ale dźwięk był nisamowity jak szlifierka po metalu i nie przeszkadzający w czasie jazdy MEGA

 

BMW 328 - PECO - super dźwięk - nie jest zbyt głośny i ma super barwę

 

 

masz moze jakies linki do tych co podales ?? w prawdzie mam tylko 318 ale moze cos znajde ciekawego... Najlepiej z polskich stron :)

 

Za supersprinta no niestety trzeba wydac troche...tak jak i remus, jesli nic nie znajde bedzie chyba Ulter...

B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się z tobą zamienie za ultera na serie... Poważnie... :cool2: Zmądrzałem jak powiedzieli koledzy :norty: :twisted2:

 

P.S. Tak w tajemnicy Ci powiem, że będzie ci się podobało miesiąc góra dwa... Później zacznie cię denerwować... Dalej pojedziesz w trasę 200km i jak wrócisz to już będziesz w fasie wkur*****a... I jak będziesz znowu zakładał serię to żal ci będzie tylko ładnej końcówki którą sobie finalnie przespawasz... Tak to mniej więcej wygląda u mnie :mad2:

Powiedz mi... maleńka, czy mnie kochasz?? Powiedz mi... czy kochasz moje BMW??


Haratacze - BMW


http://img.userbars.pl/80/15963.png

http://img.userbars.pl/26/5164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupie tlumnik to po kilkunastu dniach mam trase 1500 km... Ja nie chce zeby byl glosny... Planuje zrobic tez katalizator bo troszke sie przedmuchal,no i chcialem wstawic jakis tlumnik zeby chodzil bardziej sportowo...ale nigdy nie przepadalem za wyjacymi albo dudniacymi wydechami...

 

ale ze az tak jest jak mowisz ?? a masz dedykowany ?? bo michodzi tylko o taki...

B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.