Skocz do zawartości

Problem ze stukajacym klockiem hamulcowym


pawelec2410

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem a mianowicie kilka dni temu jadac po bruku uslyszalem dziwne metaliczne stuki z przodu przy lewym kole, po zdjeciu kola okazalo sie ze przyczyna tych stukow jest luzno "latajacy" wewnetrzny klocek hamulcowy.

Pytanie:Co zrobic aby wyeliminowac te odglosy, czy konieczna jest wymiana klockow na nowe a jezeli nie to jak sie pozbyc tego denerwujacego stukania ktore doprowadza mnie do szalu :evil:

Dodam ze klocki sa praktycznie nowe wiec wolalbym ich nie wyrzucac zrobilem na nich ok.600 km

 

POZDR!!!

Bardzo Mądry Wybór
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś czas temu tez mialem taki sam problem!u mnie była urwana spręzynka od klocka która wchodzi bodajże w cylinderek.Wymienilem klocek na inny,nie nowy ale w takim samym stanie jak mój bo miałem go za free...Ale dalej u mnie coż delikatnie dzwoni,a jak zaciagne reczny chociaz na pierwszy stopien to ucicha!dziwne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może, tak jak u mnie, brakuje Ci takiej (nie wiem jak to nazwać) metalowej spinki unieruchamiającej klocek? :) Zdejmij drugie koło i zobacz jak tam jest :)

 

Jezeli chodzi ci o nr.8 to raczej nie bo u mnie to jest, po zdjeciu kola wszysto wyglada ok i wszystko jest raczej na swoim miejscu tylko ten cholerny klocek jest luzno, tak ze mozna go palcem przesuwac

 

http://www.realoem.com/bmw/diagrams/i/c/76.png

Bardzo Mądry Wybór
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak jezdzilem jakis czas i mi wykleoało dolek w lyżwie.Byc moze u ciebie problem tkwi w czym innym ale lepiej dmuchac na zimne.Moze ktos z twoich znajomych ma taki klocek

 

A u ciebie po wymianie klocka jest ok :?: Czy tylko jest lepiej :?:

Bardzo Mądry Wybór
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem to samo z tym ze u mnie blaszki nie zlamamly sie a tylko przestaly sprezynowac, co powodowalo ze klocek latal luzno. Przy probie podgiecia ich niestety urwalem jedna. Skonczylo sie na wymienie klockow. Od tej pory (kilka mies) problem juz nie powtorzyl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.