Skocz do zawartości

katalizator, wyciac czy nie i co wstawic zamiast niego


zaba84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zastanawiam sie na wycienciem katalizatora, ale z tego co widzialem to jest on wraz z tlumikiem srodkowym. Tlumik koncowy mam jeszcze orginalny.

I teraz mam takie pytanko:

wyciac go czy nie, jak wyciac to co wstawic, rurke czy jakis tlumik srodkowy obojetnie od jakiego auta.

Dodam ze na dniach chce zalozyc koncowy tlumik sportowy ale obawiam sie ze jak np wstawie rurke zamiast kata i srodkowego i koncowy tlumik spotrowy to bedzie ryk ze hoho... Co radzicie?? Jak bedzie dobrze??

 

Moje auto 1.8 M40.

 

Wslanie strumiennica odpada, no chyba ze wie ktos dokladnie po przeloczeniach gdzie powinna byc zamontowana w 1.8. Chodzi mi o dokladne jej polozenie nie tak o na pale..;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co chcesz wycinac? nie wycina sie jesli wszystko jest ok

myslisz ze przez to bedziesz szybszy? :D

Prowadziłeś kiedyś BMW? To jest adrenalina, to jak narkotyk - wciąga. Jesteś królem świata i nikt ci nie podskoczy :diabel_faja:





Nowe forum BMW tylko dla serii 3

http://www.3er.pl

warto tam być!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co chcesz wycinac? nie wycina sie jesli wszystko jest ok

myslisz ze przez to bedziesz szybszy? :D

 

 

szybszy niz seria raczej nie ale nie bedzie wolniejszy..pozatym niewiem w jakim on jest stanie i jak do sprawdzic....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz sprawdzic to musisz zajrzec do srodka :D tam jest taka "metalowa" siatka jak nie bedziesz widzial dziurek to znaczy ze juz prawie nie przepuszcza spalin :D to jeden ze sposobów :D tak na oko nie zauwazysz potrzebna bedzie lampka :P

albo podjedz tam gdzie maja tlumiki to ci typek wytnie go zobaczy i oceni stan a potem z powrotek wspawa, jesli bedziesz mial na to ochote :D

 

miłego cięcia :norty:

Prowadziłeś kiedyś BMW? To jest adrenalina, to jak narkotyk - wciąga. Jesteś królem świata i nikt ci nie podskoczy :diabel_faja:





Nowe forum BMW tylko dla serii 3

http://www.3er.pl

warto tam być!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jest znalezc dobry zaklad zajmujacy sie tlumikami to wstawia Ci katalizator (zamiennik) a za nim jeszcze tlumik. Koszt takiej operacji w krakowie to 450zl z pelna 2letnia gwarancja... Edytowane przez Sendra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłacze sie do tematu bo tez rozwazam wyciecie kata tyle ze 2,0 dotad mialem troche aut i wycinalem je poprostu bo po tylu latach nie wierze zeby on nie blokowal silnika chociaz troche, moze zabierze glos ktos kto wycial i wstawil w jego miejsce rurke,jak sie auto zachowuje i czy duzo glosniej chodzi,dodam ze srodkowego tyego malego tlumika nie chce ruszac :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tam kiedyś pisał że można dać np. rurę albo jakiś tłumik ale najlepiej w obudowie katalizatora żeby nie ciskał fochów typ przy przeglądzie na przykład. Ale ja gadam że jak ktoś dał katalizator to ma być katalizator a nie rura-zrobisz itak jak zechcesz ale ktosik gadał że potem ciutke może głupieć coś tam komputerek badając emisje spalin, ja się z wydechami nie bardzo bawiłem ale mówię co ktoś pisał kiedyś na forum pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D no wiadomo, ale mi się trafił taki fachowiec dokładny na przeglądzie że auto oglądał, wygląd tłumików komentował że wnet będą do wymiany a jakości spalin albo nie zbadał z lenistwa albo zapomniał dlatego mówię że coś takiego zrobić może, ale osobiście wcale nie popieram wycinania katalizatora :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak nie chce to nawet na linie diagnostyczną nie wbijam autem a wy panike siejecie... :lol: Poszukać dobrego punktu i nie martwić się...

 

Euro3 paszął won :twisted2:

 

Ja u siebie mam końcowy Ultera a przelotowy zamiast kata chyba od nubiry ale nie wiem na 100% :lol: leżał u sąsiada jakiś nowy no to migomat i do dzieła... Autko jak na M40 bardzo ciekawie mruczy :cool2:

Powiedz mi... maleńka, czy mnie kochasz?? Powiedz mi... czy kochasz moje BMW??


Haratacze - BMW


http://img.userbars.pl/80/15963.png

http://img.userbars.pl/26/5164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak nie chce to nawet na linie diagnostyczną nie wbijam autem a wy panike siejecie... :lol: Poszukać dobrego punktu i nie martwić się...

 

Euro3 paszął won :twisted2:

 

Ja u siebie mam końcowy Ultera a przelotowy zamiast kata chyba od nubiry ale nie wiem na 100% :lol: leżał u sąsiada jakiś nowy no to migomat i do dzieła... Autko jak na M40 bardzo ciekawie mruczy :cool2:

 

 

 

ale mruczy czy ryczy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wam pwiem tak ! :8) w moich poprzednich autach zawsze wywalałem kat i wstawiałem strumienice oraz przelotowy tłumik sportowy . co zauważyłem bez katalizatora auto dostało lepsze odejście z niskich obrotów i było dynamiczniejsze :mrgreen: wiadomo że było głośniejsze ale to tylko decybele :twisted: . w spalaniu :doh: różnicy nie widziałem . generalnie to polecam takie rozwiązanie :cool2: . a jeśli ktos chce to moze kupic sportowy katalizator ale to masę kasy kosztuje . pozdro .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dzialanie w takiej sytuacji jest proste, jesli mam wbity katalizator w dowod rejestracyjny to dla ciecia kosztow nie bede uwstecznial konstrukcji i wstawial rury. Nie jest to kwota nie do odzalowania a jak trzeba to trzeba, no i i tak jest o niebo taniej niz kupno fabrycznego katalizatora u BMW... Zawsze mozna poszukac po szrotach ale naprawa auta na zlomie to raczej watpliwa poprawa sytuacji... Dlatego uwazam ze dobrze zalozony zamiennik jest lepszym rozwiazaniem niz rura, i wiadomo mozna robic doktoraty nad przeplywem spalin, ze jest ono zaburzone, ale rura wstawiona w miejsce fabrycznego katalizatora tez jest zmiana konstrukcyjna a co za tym idzie warunki odprowadzania spalin sa inne... Czy lepsze? Na 101% nikt na tym forum nie bedzie umial tego wyliczyc, a na oko to wiecie co...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale od innego auta tlumik srodkowy moze byc?? Np od audi albo vw albo innego.... on ruzni sie jedynie krztaltem czy czyms jeszcze...??
Widziałem na allegro tłumiki w obudowie katalizatora, fakt że do e46 ale możliwe że do E36 też są. A cena naprawdę normalna 100zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dzialanie w takiej sytuacji jest proste, jesli mam wbity katalizator w dowod rejestracyjny to dla ciecia kosztow nie bede uwstecznial konstrukcji i wstawial rury. Nie jest to kwota nie do odzalowania a jak trzeba to trzeba, no i i tak jest o niebo taniej niz kupno fabrycznego katalizatora u BMW... Zawsze mozna poszukac po szrotach ale naprawa auta na zlomie to raczej watpliwa poprawa sytuacji... Dlatego uwazam ze dobrze zalozony zamiennik jest lepszym rozwiazaniem niz rura, i wiadomo mozna robic doktoraty nad przeplywem spalin, ze jest ono zaburzone, ale rura wstawiona w miejsce fabrycznego katalizatora tez jest zmiana konstrukcyjna a co za tym idzie warunki odprowadzania spalin sa inne... Czy lepsze? Na 101% nikt na tym forum nie bedzie umial tego wyliczyc, a na oko to wiecie co...

No nie wiem czy wywaelenie kata to uwstecznianie konstrukcji, raczej zwiększenie emisji szkodliwych dla śrdowiska substancji. Bo żaden producent by katalizatora nie wstawił (uwsteczniał się:) ) gdyby nie normy emisji spalin. I rura zamiast tłumika jest napewno lepszym rozwiązaniem z punktu widzenia konstrukcyjnego (no pomijam tu sondy bo tu mogą być problemy podobno acz u mnie nie ma;), acz nie środowiskowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w 1.8 m40 w e30 wyciałem kata i wstawilem rurę.Poprawy osiągów nie było,tłumik końcowy nie wyrabiał...Wymieniłem na nowy i pierdzial jak w dużym fiacie.Teraz jakbym mial wycinac kata co moze zrobie niedlugo bo jak jadę miedzy budynkami to słysze dzwonienie to napewno nie wstawie juz rury bo strasznie psuje dzwiek w kabinie.Lepiej zapytac kogoś z warsztatu gdzie naprawiają tlumiki.Tylko poszukac takiego gdzie robią tego dużo i znaja sie na rzeczy...Tyle ode mnie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.