Skocz do zawartości

Auto PLYWA PO DRODZE !!!


kamil560

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie:)

jest taka sprawa ze bylismy na stacji diagnostycznej i gosciu kazal na wymienic tuleje na wachaczu, wymienilismy ale auto przy 120 i iwecej na nie równosciach zaczyna plywac i UCIEKA jest to stranie nie bezpieczne przy wyprzedzaniu czy tez przy mijaniu sie z autem z przeciwka... co moze byc... gosciu powiedzial ze to drazek kierowniczy mozliwe???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet bardzo możliwe!!! mogą być też inne elementy gumowe na wahaczu... A robiłeś po wymianie zbierzność?? jeśli nie to radze jeszcze raz pojechać na "szarpaki" i ustawienie zbierzności

Powiedz mi... maleńka, czy mnie kochasz?? Powiedz mi... czy kochasz moje BMW??


Haratacze - BMW


http://img.userbars.pl/80/15963.png

http://img.userbars.pl/26/5164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie bylismy, ale gosciu mówil ze wszystko ok tylko ze wlasnie te tulejki byly do dypy i ten drazek a jezeli mozessz to podaj mi linka z allegro co dokladnie mamy wymienic :)) jeszcze nie znam tego samochodu :)

troche sie bawilem w nim i powsatwialem diody w klamiki itp bajery fajnie wyglada :)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elementy typu tuleje wachaczy, drążek , zbieżność - swoja drogą, ale załóż inny komplet opon - kół i zobacz jak będzie się auto zachowywać. Może to banalne ale czasami opony które nawet "dobrze wyglądają" nie są do końca dobre i są one przyczyną różnych "złych" zachowań auta na drodze. Seicento którym poruszam się na codzień też latało mi do drodze.Praktycznie jazda przy 90 km/h stawała się niebezpieczna. Wymieniłem całe wachacze + końcówki drążków - troche pomogło ale nadal nie trzymał się prostej lini, szczególnie w koleinach.Dopiero jak przyszła zima zeszłego roku , założyłem nowe zimówki i eureka :shock: można zasuwać bez trzymanki :mrgreen:

 

to tak moim zdaniem...

pozdrowienia

UWAGA!Brak dachu!

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tuleje wymianiałeś z przodu czy z tyłu?

jeśli przód i byla to tuleja tylna wahacza przedniego to przyczyną najprawdopodobniej będą tuleje tynych wahaczy.

widzisz, BMW ma zawieszenie wielowahaczowe i tam będziesz miał (chyba) po osiem tuleji na stronie więc nie warto głupot kupować

pojedź na warsztat i metodą "na łom" sprawdzaj luzy na tulejkach.

jeśli wymieniales tuleje z tylu to na 100% masz zbieznosc do ustawienia

jest to bardzo wazne bo wymiana jednej tulejki bez sprawdzenia innych doprowadzi do "efektu domina" i posypia sie nastepne plus oponki beda zjedzone.

nie sluchaj glupot na temat szerokosci opon (bo mnie w ten sposob uswiadamiano) ja mam u siebie 225 i wozi mnie tylko w koleinach ale kwestia sprawnosci opon ma ogromne znaczenie (tego dowiesz sie u wulkanizatora)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.