Skocz do zawartości

Pasy słabo sie chowaja


Supermen

Rekomendowane odpowiedzi

Mam następujący prodlem z pasami bezpieczeństwa.Słabo sie chowają.Jak sie odepne z pasa to trzeba mu pomóc żeby sie zwinął.Da sie coś z tym zrobić?Napinacz działa dobrze jak by co
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WD-40 zawiera wode :duh: dziala na krotki czas zastosuj jakis inny smar bo czasami po WD dziwne zeczy sie dzieja :mrgreen:

wlej wodę do oleju syntetycznego i zobacz jak to wygląda i dopiero napisz a nie tu mącisz w głowie koledze z problemem jak najbardziej wd-40 i inne podobne preparaty pomogą pozdrawiam

przedni napęd jest dla dziewczyn...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Nie pomyślałem zupełnie o tym ze wystarczy nasmarować.Jak Tylko bede mieć chwile to sie za to zabiorę.Ale pewnie bez zdjęcia boczków sie nie obejdzie :? A ja nie bardzo potrafię to ściągać bez wyłamania tych bolców
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlej wodę do oleju syntetycznego i zobacz jak to wygląda i dopiero napisz a nie tu mącisz w głowie koledze z problemem jak najbardziej wd-40 i inne podobne preparaty pomogą pozdrawiam

no niewiem kiedys mechanik mi powiedzial zebym psiknal na jakis metalowy(goly bez farby itp.)element i zostawil na troche i mozesz mi wiezyc lub nie ale pojawily sie slady korozji :!: :!:...moze doszlo do jakiejs reakcji niewiem :!: w kazdymbadz razie osobiscie kupuje bialy smar w sprayu,jest gesty i wyglada jak smar po odparowaniu chemi :!: :!:

...mimo staran otoczenia nie udało mu sie zmadrzec...BMW

http://allegro.pl/show_item.php?item=641252496


http://img.userbars.pl/80/15963.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z WD 40 i innymi tego typu środkami jest mały problem - nie zawsze działają. A dokładnie nie zawsze takie psiknięcie daje efekt w przypadku mocno "zmęczonych" sprężyn napinaczu. Ja niestety tak miałem. :| Popsikałem i nie bardzo pomogło. Obawiam się, że będę musiał to rozkręcić a z tego, co czytałem to może być problem ze złożeniem tego później (nie wiem ile w tym prawdy ;) ). Nie bardzo pamiętam, ale chyba chodziło o trud założenia sprężyny, która zwija pas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem krótko (napiszę)

 

 

Mechanizmu pasów bezpieczeństwa dla własnego bezpieczeństwa się nie smaruje ani wódą nawet żeby to było Wd 1000 500 100 900 ani żadnym innym smarem

Może to doprowadzić do tego że zapadka która ma się zazębić aby zablokowac pasy w czasie tego czego zawsze chcemy uniknąć może zostać wyłączona z eksploatacji poprzez smar lub inny specyfik użyty do tej niby naprawy , to po pierwsze .

po drugie

wszystkie smary nawet te ojejku taka mała flaszka a taka droga

mają tę wadę że strasznie lubią ściągać do siebie różne brudy i kuż

a miejsce montowania tych że mechanizmów jak wiemy znajduję się zazwyczaj tuż przy podłodze gdzie najczyściej nie jest

 

 

jedynym pocieszeniem jest to że jak ktoś psiknie jakimś WD lub pochodną (nie chodzi tu o smar tzw. biały) to to że ten specyfik działa dosyć krótko i szybko się neutralizuje czyli wszystko po dłuższym lub krótszym czasie wraca do normy

 

 

a miało byc krótko

 

 

morał taki że wymieniamy na inne lub w najlepszym wypadku na nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy na pewno to wina napinacza? Ja swego czasu bawiłem się w wytłumianie środkowych słupków i tak namodziłem, że mi się nie chciały pasy chować - w słupku, tam gdzie wychodzi pas jest zaślepka i ona za mocno, czy pod złym kątem dociskała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam.Dopiero w piątek sie zabrałem za te pasy.Nie miałem wcześniej kiedy.I co sie okazało nie trzeba nic smarować pas był w środku przekręcony i potem na zewnątrz tak że wyglądało jak by było ok ale po odczepieniu bocznej tapicerki było to dopiero widać.Wystarczyło wiec go tylko odkręcić.Co ciekawe z drugiej strony tak samo był przekręcony pas.Ale nawet nie musiałem boczka ściągać (i dobrze bo albo te białe bolce pękają albo sie mocowanie od boczka odkleja :mad2: nie cierpię zdejmować tapicery)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te białe bolce pękają albo sie mocowanie od boczka odkleja :mad2: nie cierpię zdejmować tapicery)

 

co racja to racja :roll: Ja też zawsze musze coś urwać jak ją zdejmuje :duh: Kto wymyślił takie patenty :mad2:

Powiedz mi... maleńka, czy mnie kochasz?? Powiedz mi... czy kochasz moje BMW??


Haratacze - BMW


http://img.userbars.pl/80/15963.png

http://img.userbars.pl/26/5164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A ja w swoim nie mam tam żadnych bolców. Akurat wczoraj ciściłem te ściagacze. Po prostu boczek wciska się pod uszczelkę i tak to się trzyma.

 

Dodam, że wd40 właściwie nic nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.