Skocz do zawartości

[323i] 04.1999 Problem z kasowaniem Oilservice


mlody_d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam próbowałem już na 2 sposoby skasować Oilservice i niestety żaden z nich nie zadziałał. Ma ktoś pomysł jak jeszcze mogę ją skasować?

PS:

1. Sposób

Przy wyłączonej stacyjce cienkim przewodem łączymy lub 7 i 19. Pięć razy upewniamy się ze połączyliśmy właściwe i włączamy zapłon (pozycja 2). Trzymamy parę sekund (3-10)s

 

2. Sposób

Kasowanie OILSERVICE:

Wyłączyć zapłon .

Wcisnąć i przytrzymać przycisk od kasowania przebiegu

Ustawić przełącznik zapłonu w pozycji 1.

Po 5 sekundach pojawia się OIL SERVICE albo INSPECTION razem z informacją reset albo re

Zwolnić przycisk

Wcisnąć i przytrzymać przycisk

Po kolejnych 5 sekundach informacja reset zaczyna migać.

Zwolnić przycisk

Ponownie nacisnąć i puścić przycisk

Wyświetlony został nowy okres przeglądu.

Nacisnąć i puścić przycisk END przeglądu.

Wyłączyć zapłon

http://e-podpis.net.hostingasp.pl/bmw/BMW_podpis_numer%20_small.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez 2 sposób nie zadziałał i niewiem czemu jak przytrzymuje na oil to nic sie nie dzieje i zaraz zmienia sie na przebieg czyli normalnie, w tych rocznikach cos dziwnego jest ile razy pytałem na forum jak zegarek nastawic a okazało sie ze w moim da sie tylko zegar ustawic jak odpale auto gdy jest wył to nie dziala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Panowie skoro już o tym mowa czy da rade jakoś zmienić wartość odliczanych km. ? bo mi liczy od 25tys w dół jak dla mnie co jak co ale max 15tys i wymiana ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://elektronikasamochodowa.com/content/view/84/62/

 

Może to coś pomoże.

U mnie też dopiero przyżądem dało się wbić nowe odliczanie w km do oilserwis.

 

Masz na myśli przewód z wlutowaną diodą? Już tak próbowałem, chyba, że ta dioda ma mieć jakieś parametry określone. Skąd masę brałeś?

http://e-podpis.net.hostingasp.pl/bmw/BMW_podpis_numer%20_small.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://elektronikasamochodowa.com/content/view/84/62/

 

Może to coś pomoże.

U mnie też dopiero przyżądem dało się wbić nowe odliczanie w km do oilserwis.

 

Masz na myśli przewód z wlutowaną diodą? Już tak próbowałem, chyba, że ta dioda ma mieć jakieś parametry określone. Skąd masę brałeś?

 

Wogóle to nie jestem zwolennikiem wsadzania kabli i robienia zwarcia domowym sposobem w instalację sterujące.

Takim sposobem oszczędzając 10zł ( za tyle gośc zresetuje ci urzadzeniem, lub coś koło tego ) można wydac o wiele wiecej jak zewrzemy co innego.

 

Kasuje zawsze u kolesia podczas corocznej wymiany oilu i mam spokój.

Raz spróbowałem u niego po wymianie, bo mówiłem że jest taki domowy sposób, a on się tylko śmiał i czekał aż skończę druciarstwo, żeby mógł dokończyć to co zaczął :roll:

Nie pamiętam dokładnie jak przebiegało moje rzeźbienie (pewnie tak jak w linku który wkleiłem ), ale pamiętam że wkurzał mnie jego śmiech z tego że i tak nic nie zrobię :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, oszczędność marna, a ryzyko duże. Ja u siebie zrobiłem to w ramach aktu desperacji, po tym jak w serwisie (nie ASO) gośc biegał z różnymi niby-urządzeniami do kasowania i tyle samo wartymi niby-instrukcjami serwisowymi, a inspekcji i tak mi nie skasował.

Teraz inspekcje robię sobie sam, kasuję sam i żadne śmiechy mnie nie bolą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie skoro już o tym mowa czy da rade jakoś zmienić wartość odliczanych km. ? bo mi liczy od 25tys w dół jak dla mnie co jak co ale max 15tys i wymiana ;]

 

Mozna, np. NCSem zmienic to edytujac plik FSW_PSW.

 

Liczy sie od 25k, ale realnie i tak wychodzi kolo 11-15, bo kompa odlicza te kilometry w zaleznosci od stylu jazdy (z jaka predkoscia obrotowa, na ktorym biegu itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie skoro już o tym mowa czy da rade jakoś zmienić wartość odliczanych km. ? bo mi liczy od 25tys w dół jak dla mnie co jak co ale max 15tys i wymiana ;]

 

Mozna, np. NCSem zmienic to edytujac plik FSW_PSW.

 

Liczy sie od 25k, ale realnie i tak wychodzi kolo 11-15, bo kompa odlicza te kilometry w zaleznosci od stylu jazdy (z jaka predkoscia obrotowa, na ktorym biegu itp).

 

Oooo fajnie. Tego nie wiedziałem...... ciekawe. Ja latam czesto w trasy takze "obrotow mu nie brakuje" Musze zaobserwowac czy rzeczywiscie nie leca w dol razem z przejechanymi km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Musze zaobserwowac czy rzeczywiscie nie leca w dol razem z przejechanymi km.

 

Nie lecą.

Tak jak kolega wyżej pisze, zależy jak ci się pojedzie od uruchomienia do zgaszenia motoru. :mrgreen:

 

Codziennie do pracy robię ok 30 km w dwie strony i przy średnio-spokojnej jeździe, ubywa mi 50 km, z puli oilserwis. :police:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację to nie jest wielki problem jechać do serwisu, ale jak się go ma blisko:) Ja do jakiegoś kompetentnego to muszę ok 90 km zrobić:) Chciałem najpierw samemu spróbować, ale niestety żadna metoda nie dała efektów. Co wogóle się dzieje kiedy odliczanie dojdzie do 0 km?
http://e-podpis.net.hostingasp.pl/bmw/BMW_podpis_numer%20_small.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.