Skocz do zawartości

Pomoc dla nowicjusza. jaki silnik do e46 coupe po lifcie?


Gość

<t>BIORAC POD UWAGE PONIZSZY OPIS, KTORY SILNIK BYLBY DLA MNIE NAJLEPSZY?</t>  

27 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

ciagle wybieram swoje wymarzone bmw i zastanawiam sie nad e46/e90.

kwota jaka moge rozdysponowac to 60 tys zl

w zwiazku z tym mam kilka pytan

 

1. czy lepiej brac e46 2004/2005 rocznik czy lepiej juz e90?? biorac pod uwage solidnosc wykonania auta, wyposazenie i oczywisce bezawaryjnosc/koszty utrzymania

 

2. jezdze jedynie 1000km miesiecznie, z czego 60% to trasa, reszta miasto - łódź

nie jest to duzo, wiec zastanawiam sie czy jest sens brac diesla?

prosze o pomoc i odpowiedzi w tej sprawie, ktory silnik bylby najlepszy do e46 coupe

 

NO I OCZYWISCIE CZY NIE LEPIEJ WZIAC E90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak... Za 60 tysięcy dorwiesz e90 ale z silnikiem 2.0d. Tylko taki silnik wchodzi w grę za 60 tysiecy... O większym już nie ma co mówić. Na dodatek w słabym wyposażeniu. Na Twoim miejscu nawet bym się nie zastanawiał nad E46 330Ci. Pali praktycznie tyle co jego mniejsze silniki, a różnica jest kolosalna w osiągach. E46 po lifcie wszystkie praktycznie są napchane na full. Masz lampy Dynamiki, czyli Ci skręcają. Ogólnie za 60 tysiecy dorwiesz piękną e46 w bardzo dobrym stanie. A E90 nie zbytnio... Chyba że jakąś z welurem i pustką w środku z brakiem mocy poprzez 2.0d :-) Bierz E46 po lifcie 330Ci. Polecam bo sam jestem w posiadaniu ale z 2002r. i w kabrio.

Pozdrawiam,


Maks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tak sie zastanawialem czy jest sens ale z drugiej strony na allegro czy otomoto nie ma problemu znalezc np e90 325i 218km tez niezly silnik no i moim zdaniem nawet lepszy od 330i - mniej pali a moc bardzo podobna i nowoczesniejsza jednostka

 

a czy biorac pod uwage liczbe kilometrow przeze mnie robionych - 1000 miesiecznie to maks, z czego 350km to miasto

jest sens brac diesla? np 320d albo 330d?

 

czy lepiej jednak benzyne?

 

no i manual czy automat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

325i także znajdziesz, ale popatrz na wyposażenie. Nic specjalnego i każdy to powie. A E46 to też nowe auto z 2005r. i porównaj wyposażenie, kolosalna różnica między e90 za 60tys. i e46 w tej samej cenie.

 

Nie warto brać diesla według mnie. Benzyna to benzyna ja jestem antyfanem diesli, nie cierpie tych tłustych rączek gdy tankuje sie na cpn. Pozatym diesle nie są tak "sportowe" co benzynki. Diesle sprawdzają się na dłuższą mete, czyli dla kogoś kto jest ciągle w trasie, wtedy zaoszczędzi. Ale Ty robiąc 1000km to nie wydaje mi sie żebyś aż tak bardzo dużo zaoszczędził... Aha i zapewniam Cie, że 325i a 330ci jest minimalna różnica w spalaniu, to Ci gwarantuje a osiągi o nieeeeebo lepsze.

 

Jak lubisz zmieniac biegi to bierz manual :-) A jezeli jestes leniem bierz automat. To akórat zależy od gustu.

Pozdrawiam,


Maks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma klopotow z automatami w bmw? wspolgraja jakos dobrze z silnikami?

 

jakie sa ogolnie rodzaje automatow do bmw i ktory jest najlepszy?

 

oczywiscie zgadzam sie co do silnikow itp

ale e90 jest autem nieco wiekszym, nowoczesniejszym i bezpieczniejszym

przede wszystkim tez swiezo wyglada

gdybys mial do wyboru e46 330i full opcja a 325i badz nowe 330i w e90 tez w skorach z tym ze za 65 tys?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynie są naprawde dobre i moge polecić samochód z automatyczną skrzynią. Jeśli chodzi o rodzaje o ile wiem to masz zwykły automat, tiptronic (klikasz do przodu i do tyłu) no i oczywiście SMG (łopatki na kierownicy).

 

Jak masz 330i w e90 to sie nawet nie zastanawiaj. Jezdziłem pare dni 330xi kolegi, 4 koła napęd ale ten sam silnik, poprostu bajka! I jesli ma skóry to już o wiele lepiej się prezentuje. 330i w e90 to bajka zapewniam Cie.

 

Zreszta... Jak już tak bardzo chcesz e90 to przecież nawet jak ma słabe wyposażenie to po troszku można sobie picować autko. Xenonki kupić z czasem, przykopcone lampy m-pakietowe z tyłu. Zderzak m-pakieciki. I masz piękną e90.

Pozdrawiam,


Maks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo wlasnie sie zastanawiam

 

mam kilka ofert

 

 

e46 330cd 2005 rok 55000zl

e46 330ci 2005 rok 53000zl

 

e90 320d 2006 rok 62900zl

e90 325i 2005 rok 64900zl

 

wszystkie dobrze wyposazone, kremowe skory drewno itp

 

ktora wybrac i z jaka skrzynia najlepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e46 330cd - Silnik bardzo mało awaryjny, dobre wykonanie, udały im się ale według mnie odpada, ten diesel tutaj ani trochę poprostu wogóle nie pasuje do charakteru tego auta! Nigdy mi się tam nie widział.

 

 

e46 330ci - Jak już mówiłem - e46 330ci po lifcie są bajecznie piękne, groźne i zrywne.

 

e90 320d - Odpada także, słabe silniki na których w Twoim przypadku nie zaoszczędzisz, a jak chcesz zaoszczędzić te 50zł to kup najlepiej Matiza :-)

 

e90 325i - No zastanawiaj się nad e46 330ci i nad tym. Twój wybór, 2 auta godne polecenia. E90 jest bardziej rodzinne, a e46 sportowe. Zależy kto co lubi.

 

Powiem Ci tak, jeżeli e90 to bierz automat, jeżeli e46 to weź manual. W e46 te gałki troszke staro wyglądają :-/

Pozdrawiam,


Maks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu brałbym E46 330CI, E90 nie podoba mi się (wygląda z tyłu prawie jak Lanos) - co innego e92 :) Jednak wolę E46 coupe przed liftem, ze względu na lampy, które po lifcie po prostu nie podobają mi się. Edytowane przez Yacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e46 330cd - Silnik bardzo mało awaryjny, dobre wykonanie, udały im się ale według mnie odpada, ten diesel tutaj ani trochę poprostu wogóle nie pasuje do charakteru tego auta! Nigdy mi się tam nie widział.

 

co ty piszesz chyba nigdy tym silnikiem nie jezdziles w seri 204 km starczaja pieknie mruczy po chipie wciaga 330i a spalanie smieszne w porownaniu do osiagow u mnie np od 7 do 11 l/100 w automacie

bmw e46 330d automat 204 ps

bmw e46 320d manual 150 ps

a3 110 ps ahf

suzuki gsxr 1000 k3 175 ps 0-200 7sek :P

bylo a6 c5 2.5 tdi quattro ake -mile wspomnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e90 jest duzo swiezsze nowoczesniejsze i bezpieczniejsze planuje zakup auta na jakies 5-10 lat wiec chcialbym zeby bylo o jak najnowszej stylistyce

 

Twoje pieniądze, Twój wybór - moim zdaniem e90 sedan to jedno z brzydszych BMW w historii i to nie tylko moja opinia.

Diesla na Twoim miejscu bym sobie darował - za duże ryzyko serwisowe (turbo, commonrail itd.) i choćby nie wiem jak ładnie mruczał to nie jest ten dźwięk co R6 PB. Benzynę dużo łatwiej znaleźć z małym przebiegiem - z dieslem jest gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co zauwazylem nie ma zadnego problemu ze znalezieniem 330cd z malym przebiegiem jesli chodzi o e46

benzyna tez spoko - latwo znalezc

 

natomiast problem pojawia sie w e90

320d spoko od reki mozna miec za takie pieniadze

 

320i rowniez

 

325i tez da sie wyhaczyc

 

problem z 330i/330d ale to juz wyzsza polka cenowa

 

gdybyscie mieli wybierac miedzy e46 330ci/330cd

a e90 320/325i/320d??

 

no wlasnie CZY KOSZTA UTRZYMANIA DIESLA NIE SA TAK NAPRAWDE WYZSZE? SERWISOWANIE ITP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co zauwazylem nie ma zadnego problemu ze znalezieniem 330cd z malym przebiegiem

 

Miałem na myśli rzeczywisty przebieg a nie ten na liczniku.

Niestety ale większość kupuje diesla aby dużo jeździć, chociaż zdarzają się wyjątki (np. ktoś lubi charakterystykę silników diesla).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Panowie wrocmy do tematu:)

 

auto ma palic nie wiecej niz 12 w miescie i miec dosc mocy zawsze pod noga.

 

ktory z silnikow bedzie ok?

 

to tylko 330d ci zostaje bo benzynka to bedzie pewnie palic 17 :P

bmw e46 330d automat 204 ps

bmw e46 320d manual 150 ps

a3 110 ps ahf

suzuki gsxr 1000 k3 175 ps 0-200 7sek :P

bylo a6 c5 2.5 tdi quattro ake -mile wspomnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Panowie wrocmy do tematu:)

 

auto ma palic nie wiecej niz 12 w miescie i miec dosc mocy zawsze pod noga.

 

ktory z silnikow bedzie ok?

 

to tylko 330d ci zostaje bo benzynka to bedzie pewnie palic 17 :P

 

 

a wlasnie widze ze uzytkujesz 330d i nie tylko

 

jak realnie roznica miedzy moca i spalaniem w 320d i 330d?

 

jak to dokladnie wyglada dla miasta i trasy?

dokladnie takie same auta mnie interesowaly wczesniej - automat w 330d i manualna 320d

 

moglbys napisac jak to dokladnie wyglada??

 

aham i szczerze jak z awaryjnoscia obu silnikow, cenami czesci i eksploatacja - moze jedna osoba chociaz napisze prawde jak to wyglada

 

bylbym wdzieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Panowie wrocmy do tematu:)

 

auto ma palic nie wiecej niz 12 w miescie i miec dosc mocy zawsze pod noga.

 

ktory z silnikow bedzie ok?

 

to tylko 330d ci zostaje bo benzynka to bedzie pewnie palic 17 :P

 

 

a wlasnie widze ze uzytkujesz 330d i nie tylko

 

jak realnie roznica miedzy moca i spalaniem w 320d i 330d?

 

jak to dokladnie wyglada dla miasta i trasy?

dokladnie takie same auta mnie interesowaly wczesniej - automat w 330d i manualna 320d

 

moglbys napisac jak to dokladnie wyglada??

 

aham i szczerze jak z awaryjnoscia obu silnikow, cenami czesci i eksploatacja - moze jedna osoba chociaz napisze prawde jak to wyglada

 

bylbym wdzieczny

 

powiem tak 330d mam 5 miesiecy ze smiesznym przebiegiem 80tys a 320d 4 miesiace z przebiegiem 200tys awaryjnosc u mnie zadna jak i w jednym i drugim (oba caly czas jezdza i robia przebiegi rzedu od 3 tys do 5 tys miesiecznie ) moc wiadomo 330d jedzie lepiej ale 320d tez daje rade na manualu ogolnie bylem milo zaskoczony jak sie pierwszy raz przejechalem 2 litrowym dieselkiem spalanie 330d jest na poziomie 7-11 litrow mozna zejsc nizej ale to meczarnia trasa 7l miasto 8,5-11 przy dynamicznej jezdzie 320d spalanie od 5,4 trasa do 7,5 ceny jezeli chodzi o zawieszenie np tuleje sa te same wiadomo ze przy hamulcach (wieksze) bedzie troche drozej w 330 jak i w silniku ale nie jest to jakas wielka roznica pozdrawiam

bmw e46 330d automat 204 ps

bmw e46 320d manual 150 ps

a3 110 ps ahf

suzuki gsxr 1000 k3 175 ps 0-200 7sek :P

bylo a6 c5 2.5 tdi quattro ake -mile wspomnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Panowie wrocmy do tematu:)

 

auto ma palic nie wiecej niz 12 w miescie i miec dosc mocy zawsze pod noga.

 

ktory z silnikow bedzie ok?

 

to tylko 330d ci zostaje bo benzynka to bedzie pewnie palic 17 :P

 

 

a wlasnie widze ze uzytkujesz 330d i nie tylko

 

jak realnie roznica miedzy moca i spalaniem w 320d i 330d?

 

jak to dokladnie wyglada dla miasta i trasy?

dokladnie takie same auta mnie interesowaly wczesniej - automat w 330d i manualna 320d

 

moglbys napisac jak to dokladnie wyglada??

 

aham i szczerze jak z awaryjnoscia obu silnikow, cenami czesci i eksploatacja - moze jedna osoba chociaz napisze prawde jak to wyglada

 

bylbym wdzieczny

 

powiem tak 330d mam 5 miesiecy ze smiesznym przebiegiem 80tys a 320d 4 miesiace z przebiegiem 200tys awaryjnosc u mnie zadna jak i w jednym i drugim (oba caly czas jezdza i robia przebiegi rzedu od 3 tys do 5 tys miesiecznie ) moc wiadomo 330d jedzie lepiej ale 320d tez daje rade na manualu ogolnie bylem milo zaskoczony jak sie pierwszy raz przejechalem 2 litrowym dieselkiem spalanie 330d jest na poziomie 7-11 litrow mozna zejsc nizej ale to meczarnia trasa 7l miasto 8,5-11 przy dynamicznej jezdzie 320d spalanie od 5,4 trasa do 7,5 ceny jezeli chodzi o zawieszenie np tuleje sa te same wiadomo ze przy hamulcach (wieksze) bedzie troche drozej w 330 jak i w silniku ale nie jest to jakas wielka roznica pozdrawiam

 

 

reasumujac CO WYBRAC JESLI DIESEL??? NIE BYLO PROBLEMOW Z SILNIKIEM? TURBINA ITP...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[CO WYBRAC JESLI DIESEL??? NIE BYLO PROBLEMOW Z SILNIKIEM? TURBINA ITP...

Jak by nie patrzeć..330d...Uwaga cytat: " Jednak kierowcy oczekujący maksimum wrażeń powinni zainteresować się 6-cylindrowym turbodieslem (oznaczany 330d). To silnik-legenda. Od 1999 do 2002 r. zdobywał tytuły Engine Of The Year w swojej kategorii. Wygrywał też wiele testów w naszych porównaniach. Nie należy może do najtańszych w eksploatacji, ale jest silny jak tur, pracuje jedwabiście i średnio spala ok. 8 l/100 km."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybor nalezy do ciebie poprostu jezeli chcesz diesla jedz na serwis niech ci sprawdza czy wszystko ok potwierdza przebieg nie kupuj parcha z wielkim przebiegiem bo diesle moga miec nakrecone mi np udalo sie wyrwac prawie nowe autko potwierdzone ksiazka itp nie wydrukowana w chinach :lol: za ta kase co masz do wydania to dostaniesz piekna e46 330cd z full wypasem nawigacjami telewizorami skorami bixenonami i czego tam dusza zapragnie silnik jest naprawde rewelacyjny jezeli chodzi o osiagi i spalanie znudzi ci sie 204 ps to sobie podciagniesz tanim kosztem na 260 ps nie boj sie turbin wtryskow i temu podobnych mialem juz 5 nowoczesnych turbodiesli z roznym przebiegiem i w zadnym sie to nie posypalo wyroslem z bezyny juz dawno temu szkoda kasy na paliwo :dance:

bmw e46 330d automat 204 ps

bmw e46 320d manual 150 ps

a3 110 ps ahf

suzuki gsxr 1000 k3 175 ps 0-200 7sek :P

bylo a6 c5 2.5 tdi quattro ake -mile wspomnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.