Skocz do zawartości

320d '98 webasto Thermo Top C


devil_ndg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, temat przewalany ale w wiekszosci przypadkow e39. Mam "szczescie" posiadac e46 320d '98r z piecem Thermo Top C. Z tytulu nie dzialajacego webasto udalem sie do "speca" gdzie okazalo sie ze sterownik tam wstawiony jest od audi?! i z tego powodu webasto nie dziala-brak komunikacji. Sprawdzony zostal sam piec, pompa paliwa, wody i wentylator-wszystko trybi. W zwiazku z tym mam dwa pytania t.j

1. jakie jest oznaczenie oryginalnego sterownika do webasto dla mojego auta (na naklejce na odwrocie sterownika),

2. czy skoro ten piec ma pompe wody i paliwa da sie w jakis sposob przerobic tak zeby grzalo kabine na postoju-tzn czy jakos programowo jesli tak to jak i czym, czy wystarczy jakies zdalne sterowanie z centralka i wpiac sie w instalacje zeby przekaznik wlaczal klimatronik-jesli tak prosze o jakis schemat gdzie i do czego sie podlaczyc:). Z gory dziekuje i pozdrawiam Swiatecznie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem auto z pilotem od audi no i po włożeniu baterii okazało sie że działa. Takze moze coś takiego Ci potrzeba :)Gdzieś tu juz pisałem o tym.

A zwykłe podgrzewanie działa, jak silnik chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dokładnie o jakim sterowniku mowa? Czy mówisz o centralce zdalnego sterowania? Jaki typ? Logo na pilocie nie powinno jej przeszkadzać, o ile właściwy typ pilota do danej centralki, np centralka T80 zaakceptować powinna pilota T80 a dodatkowo T90 też, z tego co wiem. Więc myśle, że logo na centralce też nie jest istotne.

Na zdjęciu z tej akucji są piloty i centralki:

http://www.allegromat.pl/aukcja42848

Jeżeli nie masz centralki zdalnego sterowania to żaden pilot nie zadziała, i wtedy jest to opcja dogrzewania silnika.

Możesz rozpocząć od poszukaania anteny - taki czarny prostokącik z wychodzącym z niego kabelkiem - może być na szybie z przodu przy lusterku wstecznym lub gdzieś na dole lub z tyłu na szybie - więc obejrzyj dokładnie szyby.

Spróbuj znaleźć centralkę, i kostke z trzema bezpiecznikami od webasta - sprawdź za schowkiem pasażera lub w bagażniku.

Bezpieczniki były by ci potrzebne do wprogramowania pilota od nowa. Tu jest instrukcja:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1427880&highlight=telestart&sid=5ac43ca6edbbf613af47736971670745

Pilot T80 programuje się tak samo, ma tylko inny kształt i zasięg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziekuje za troske ale chyba nie do konca czytacie ze zrozumieniem;). Poki co webasto jest walniete gdyz nie mam oryginalnej elektroniki do webasto ale pomijam ten fakt. Pytam o mozliwosc rozbudowy gdyz ten piec ma wszystko co potrzeba zeby go przerobic nie wiem tylko co musze dolozyc i gdzie sie powpinac w elektryke auta zeby to poszlo z klimatronikiem. Nie sprawdzalem czy ma jakies antenki i sterownik w schowku choc szczerze powiem watpie w to...Dla zainteresowanych mam instrukcje bezposrednio z Webasto jak uruchomic klimatronik w e46 napewno silniki benzynowe od 98 i diesla od 2003, nie wiem czy starsze diesle takie jak moj da sie tez tak zrobic. Jesli ktos potrzebuje wysle mailem a w zamian oczekuje jakej kolwiek podpowiedzi;).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto dokumentacja do Thermo Top C:

http://rapidshare.com/files/319504853/Thermo_Top_C_-_Installation_Instructions_1_.pdf.html

Rozumiem, że padnięty masz ten sterownik bezpośrednio na samym piecyku (nr 8 na stronie 8)? Kiepsko to widze :/.

Chociaż diagnoza, że elektronika padnięta bo logo się nie zgadza nie wzbudza mojego zaufania :? . Rozumiem, że spec podłączał się do złącza diagnostycznego i brak komunikacji? Taki zółty kabelek -złącze X1.2 - u mnie podciągnięty pod schowek pasażera.

Zgłębiałem troche temat teoretycznie, bo mi webasto nie działało - trudno dość o wyczerpujące informacje. Przyznaje, że nie dobrałem się do niczego w aucie, poza odszukaniem centralki, złącz i bezpieczników od webasta. Okazało się, że pilot był walnięty (na szczęście zajrzałem do niego przed rozebraniem innych żeczy) - odpadł 1 rezystor. Po przylutowaniu i wprogramowaniu od nowa pilota moje webasto hula.

Z tego co pamiętam, piecyk powinien startować po podaniu 12V na pin X1.1. To robi właśnie ten zegarek do sterowania.

W podanej przezemnie dokumentacji nie ma sterowania klimatronikiem, ale chyba jest podobnie: przekaźnik K3 załącza wentylator (albo klimatronik?) po ok. 5 minutach pracy piecyka - schemat str 21.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za te podpowiedź choć szczerze powiem że nie wiem co dalej robić...Tak, elektronika po sprawdzeniu działa ale nie widzi jej komputer bmw więc tak jakby jej tam wcale nie było. Póki co szukam pieca identycznego z tym co mam żeby elektronika pasowała, no chyba że mogę wstawić inny tzn od innej e46-wątpie w to bo podłączaliśmy od e39 3.0d i nie chciało gadać... Ewentualnie proszę o podpowiedź gdzie szukać tzn w którym miejscu jest ten sterownik od webasto? Na realoem widać że można doposażyć moje auto na tym piecu w opcje grzania kabiny i odpalania z pilota....Szczerze powiem-ubolewam nad wiedza "majstrów" w serwisach i ich ewentualnej chęci pomocy lub też podzielenia się wiedzą..no chyba że instrukcja rozbudowy pieca o kabine jest naprawde kosmicznie trudna...:) pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wygląda antenka od webasto:

http://img694.imageshack.us/img694/7430/img3369t.th.jpg

dodatkowo instrukcja od retrofitu do sterowania webasto:

http://rapidshare.com/files/319936332/4074EN.pdf.html

Jeżeli wszystko inne jest to brakuje tylko timera albo centralki radiowej oraz jeżeli nie było przewidziane dogrzewanie wnętrza to brakuje pewnie sterowania klimatronikiem.

Ale jeżeli nie było dogrzewania wnętrzna, to nie potrzebna byłaby dodatkowa pompka wody, bo po co?

Więc jeżeli spec znalazł pompke wody, to z dużym prawdopodobieństwem powinno być też sterowanie dogrzewaniem wnętrza.

Może ktoś zdemontował timer, lub centralke. Gdzie masz to webasto - na nadkolu, czy za zderzakiem? Nie sprawdzałeś czy masz coś podłączone do tej wtyczki X1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ponownie, piec znajduje się w "prawym podszybiu" tzn symetrycznie do skrzynki z modułami. raczej nic tam nie było kombinowane a piec ma pompę fabrycznie thermo top c tak miały. Anteny nie ma na bank tzn na pewno nie ma w miejscu tak jak na zdjęciu. Może macie kogoś kto ma piec o nr fabrycznym 64126915831 na handel lub chociaż na moment elektronike podmienić i sprawdzić czy hula :) ktoś z pomorza oczywiście najlepiej z Tójmiasta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik wymieniony, podgrzewacz daje aż miło. Teraz tylko pozostało poszukanie centralki z anteną i pilota. Czy jeśli kupie np centralke dedykowaną do VW lub Audi to nie będzie przeciwwskazań? Nie wiem czy mój sterownik jest sterowany cyfrowo po Cam-ie czy też może analogowo, wówczas powinna być odpowiednia centralka tak mi się wydaje. Może w tej kwestii jakaś podpowiedź? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.