Skocz do zawartości

320d 136KM kurtyny chłodnicy


maniura318i

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...

Odświeże temat.

 

Maniura318i czy zdziałałeś coś z tą kurtyną? U mnie jakby się nie zamykała, jest takie pykanie na zimnym silniku, jakby chciała, a nie mogła. To chyba od tego jest ten odgłos. Przybliż mi temat jak możesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wez kawałek wężyka, możesz odczepić ten który idzie od gruszki żaluzji do zaworka. I go pociągnij ustami :D zobacz czy coś się dzieje. Jak się zamkną to znaczy że coś nie tak z zaworkiem albo podciśnieniem w aucie. Jeśli nie da się zaciągnać bo powietrze przelatuje to uszkodzona gruszka. Mam to samo u siebie że przez gruszke moge dmuchać jak przez rurke :P wiec tam w środku pewnie membrana uszkodzona :) wymienić chyba się tego nie da tylko całość razem z chłodnicą.

 

Na zime możesz je zamknąć ręcznie trytytką i tyle :)

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mam za małe ciśnienie w "ciągnięciu ustami" haha :P próbowałem dmuchnąć sprężarką ale to jednak nie w tą stronę ;) żaluzja chłodnicy ręka zamyka się poprawnie. Musiało tam się chyba coś zapchać. Szkoda bo dobrze zeby to działało, ale 5 stów na nową chłodnice z działającą roletą (a raczej samym tym mechanizmem podciśnienia) to raczej wydatek nie na moją kieszeń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e aż takiego podciśnienia tam nie ma że nie możesz zaciągnać ustami chyba :P

 

ja na zime zamykam ręcznie, na wiosne otwieram na stałe. Naprawiłbym jakby się dało to zrobić samo, a tak trzeba duże koszty ponieść.

 

Wpływ na nagrzewanie silnika jest raczej mały. Na trzymanie temperatury żaden.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trzymanie temperatury wpływu nie ma o ile termostaty są sprawne. Ale na nagrzewanie i efektywność silnika jako takiego to już wpływ jakiś ma. Najlepiej na zimę zablokować w pozycji zamkniętej, jak koledzy wyżej radzą. A na lato można otworzyć jak ktoś jeździ szybko w trasie lub temp. na zewnątrz jet wysoka. Bo żaluzje otwierają się, o ile dobrze pamiętam gdy obroty >3000 obr/min lub temp silnika skoczy powyżej 105 C (lub są jakieś błędy).

 

Parę lat jeździłem bez sprawnej gruszki aż w końcu kupiłem całe żaluzje z gruszką za coś ok 100zl. Przymierzałem się też do zaadoptowania gruszki od opla, chyba w vectrach są używane podobne o mniej więcej tym samym skoku. Tylko trzeba by było dorobić mocowanie. Koszt samej gruszki w aso bmw to ponad 200 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też sama gruszka jest niesprawna ale jakoś nie mogę sie zabrać do jej wymiany ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samą gruszkę trudno dostać, handlarze nie chcą sprzedawać osobno. Nawet jak pisałem do sprzedających rozwalony czołowo samochód na części to proponowali jakieś zaporowe ceny. Dorwałem też gruszkę od mercedesa chyba od podciśnieniowego wyprzedzenia zapłonu ale okazało się że ma skok tylko 5mm. Ale te od opli są inne, mają duży skok i można je kupić za 20-40zl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
żaluzja przy gruszce ma takie cięgno/pręcik jakby. Odczepiam to od tej gruszki która nią powinna sterować, zamykam ręcznie te żaluzje i to cięgno przypinam opaską zaciskową do jakiegoś miejsca tak żeby samo się nie otwierało :)

 

Jakoś nie udało mi się tego wykonać :P Poza tym zastanawiałem się po co jest ta zasłona za chłodnicą...? Nie powinna być przed? Czemu ona ma służyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.