Skocz do zawartości

[E46-TURING] Tylna klapa


Globciu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Koledzy mam mały problem. W swoim Turingu z 2000 r. podczas jazdy przy małych prędkościach potrafi mi się otworzyć szyba w tylnej klapie. Dodatkowo ogrzewanie tylniej szyby nie działa w całości. Czy macie jakiś polecony warsztat w Warszawia w którym jakiś magik podjoł by się rozebrania i sprawdzenia elektryki w tylniej klapie aby usunąć usterkę?

Pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim aucie miałem podobny problem, czasami otwierała się cała klapa bagażnika, a czasami właśnie tylna szyba. Okazało się, że winna jest listwa w której znajduje się elektryka dotycząca otwierania bagażnika, oświetlenie tylnej tablicy. Wszystko tam było grubo przegniłe, a to z powodu wody, która dostaję się tam podczas jazdy. Goście, którzy robili mi wymianę tej listwy (WFK Wejherowo) mówili, ze to standardowa bolączka modelu e46 Turing i X5. Nie pomogłem co do warsztatu, ale mam nadzieję zawęziłem pole poszukiwań usterki. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź przewody w gumowym łączniku pomiędzy klapą a nadwoziem. Przewody lubią tam pękać i w tedy dzieją się takie dziwne rzeczy. Lutownica oraz troszkę taśmy izolacyjnej i po sprawie.

Pozdrawiam,

Mateusz


Najnowsze Mapy do Nawigacji 2014

http://chomikuj.pl/MapyNaviBMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matimisztal, niestety wygląda na to ze poprzedni właściciel już przy tym grzebał i nie zrobił tego fachowo (jedna gómowa osłona przecięta, druga byle jak zaklejona szarą taśmą). Chciałbym oddać go jakiemuś magikowi który zrobił by mi to na cacy, ja niestety w takich sprawach mam dwie lewe ręce :(

 

williams, możesz mi napisać jak dostać się do tej listwy, i jaki był mniej plus-minus koszt takiej zabawy?

Pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwa jest po prostu przykręcana od dołu, podnieś klapę tak, żebyś widział lampki od ośw. tablicy rejestracyjnej i zobaczysz śrubki. Swego czasu borykałem się z problemem listwy, mi się jej nie udało rozebrać, kupiłem używkę na aukcji z licytacją, koszt 1 zł plus przesyłka (miał sprzedawca ból :D ). Tobie Też radzę poszukać na allegro, wg mototeca za kompletną listwę wyskakuje mi cena ponad 900zł :?:

Ale najpierw sprawdź i doporowadź do porządku te przewody w łączniku. To prawie żaden koszt i warto od tego zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro cała listwa 80-100 zł.

http://www.allegro.pl/listing/search.php?string=listwa+klapy+E46&from_showcat=1&category=0

http://www.allegro.pl/item894085234_listwa_klapy_tyl_bmw_3_kombi_e46_touring_01r.html

 

Ja np. zepsuty mikrostyk naprawiłem sam wklejając nowy , podobny , kupiony za grosze w sklepie elektronicznym. Jak ktoś lubi majsterkować może to naprawić sam.

Był: Nissan Almera 1.5, 2001

Był: VW Passat 1.8,1999

Jest: BMW 318 E46,2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem się już na przyszły tydzień z elektrykiem. Wie gdzie szuka przyczyny więc sądze że to już duży plus :)

Zaczniemy od kabli, a jeśli to nie pomorze to pozostaje dłubanie z listwą.

Dzięki chłopaki za podpowiedzi, profesjonalne odpowiedzi :cool2: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Jesli podczas jazdy otwiera Ci się szyba to najprawodpodobniej gdzieś masz zwarcie i przy podskokach zamyka obwód otwierając szybę. Ja miałem podobnie, tyle tylko że nie działał przycisk otwierania szyby. Okazało się że na tej taśmie przyklejonej do szyby było zwarcie. dokładnie na końcu czyli w tej plastikowej kostce (niepozornej). Dostęp do instalacji otwierania jest prosty: ściągnij spoiler plastikowy i masz wszystko na wierzchu. Odkręć osłonę od wewnętrznej strony szyby to zobaczysz podłączenie taśmy do przycisku. Sprawdź czy gdzieś kable nie są poprzecierane ale ja stawiam na miejsca pod spoilerem i w gumowej przelotce do auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.