Skocz do zawartości

320d czasem wyje po dodaniu gazu i nie przyspiesza


galazy81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Forumowiczów:)Mam taki dziwaczny problem:mianowicie, czasam, podkreślam czasem podczas gwaltownej chęci przyspieszenia auto wyje,obroty się powoli podnoszą, ale nie idzie do przodu.Dziwny objaw i bardzo uciążliwy, szczegulnie podczas wyprzedzania.Autko 136PS.Przeplywka wymieniona na nową bosch(wgrany nowy soft w ASO).Elektrozaworki też czyścilem i wymienilem wszystkie kabelki podciśnienia.Czyszczony EGR i czujnik za kolektorem.Może tego elektrozaworku turbo poprostu nie da się idealnie wyczyścić, tylko trzeba zmienić na nowy.A może to zapieczone lopatki kierownicy w turbinie dają taki efekt.Nie mam pojęcia co to może być.Jeśli mial ktoś podobne objawy to proszę o podzielenie się nimi.Pozdrawiam!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Forumowiczów:)Mam taki dziwaczny problem:mianowicie, czasam, podkreślam czasem podczas gwaltownej chęci przyspieszenia auto wyje,obroty się powoli podnoszą, ale nie idzie do przodu.Dziwny objaw i bardzo uciążliwy, szczegulnie podczas wyprzedzania.

 

jeśli obroty się podnoszą a auto nie jedzie, to sprzęgło po prostu się śliska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie sprezęglo,bo te dolegliwości nie występują podczas zmiany biegu, ale podczas jazdy na danym biegu - bez używania sprzęgla.Wygląda to tak: jade sobie na np. 4ce i chcąc gwaltownie przyspieszyć slysze jak silnik prosi żebym go nie palowal i puścil gaz bo wyje niemilosiernie i nie rwie do przodu tylko się toczy. Dziwne co? Ale tak mam.Beznadzieja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam 320 d e46 z automatyczną skrzynią. Czasami zdarza się tak, że jadę 40 km/h, wciskam gaz do końca a ten przyspiesza na drugim biegu do 4500 obr i nie przerzuca biegu.

Gdy zwolnię gaz i jeszcze raz dodam lub dwa razy :( wtedy łapie i rusza jak głupi.

 

Pytanie, czego to objaw ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.