Skocz do zawartości

330cd Kolektor wydechowy a czarny dym z wydechu


azp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam na maxa popekany kolektor wydechowy i jestem umowiony na wymiane, ale niedawno auto zaczelo mocno dymic czarnym dymem jak wcisne gaz do podlogi.

Przeszukalem forum - czarny dym, to za duzo oleju w stos do powietrza, stad moje pytanie:

 

Czy to moze byc spowodowane uszkodzonym kolektorem wydechowym? Czy raczej wtryski?

 

Teoretycznie, na moja laicka znajomosc tematu, jakis czujnik (lambda?) odczytuje zbyt mala ilosc spalin w stos do tego co powinno byc i nakazuje komputerowi zwiekszyc dawke paliwa, co by znaczylo ze wtryski sa cacy :)

 

Jakis miesiac temu sprawdzalem auto z podpietym komputerem i 1 wtrysk mial odrobine inne wskazania od pozostalych, ale miescil sie w normie i to z zapasem. Problem pojawil sie nagle, do tego wyrazny spadek mocy, ale podkreslam kolektor mam mocno popekany, raz byl spawany i dlugo nie wytrzymal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się podpiąć a w jaki sposób ci sie to objawia ten popekany kolektor bo wydaje mi się że mi troszku głośniej chodzi silnik od początku jak kupiłem a mam taki sam silnik jak ty chyba 204 km 2005 rok i na wolnych obrotach to chyba słyszę jakieś cykanie czy tykanie ale naprawdę może ktoś napisze kto ma ten sam silnik jak powinien głosno chodzić silnik, bo kolega ma merca 320 CDI i jakoś ciszej mu chodzi.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odmy nie wymienialem , mam teraz 200k km takze sprawdze to jak auto bedzie u mechanika.

 

Co do objawow to slychac swist powietrza, ale inny niz turbiny. Rozne nateznie przy roznych obrotach, przewaznie bardziej slychac na srednich obrotach i delikatnym gazie, jak depne to raczej tego nie slychac.

Moze tez byc odczuwalny zapach spalin w aucie, na postoju, albo przyjzyj sie przy otwartej masce czy nie widac spalin/nie czuc zapachu.

 

yoshimura01

Hmm o tym nie pomyslalem, teoretycznie to jest mozliwe, kolektor byl raz spawany i teraz spawy puscily, cholera wie co tam dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.