Skocz do zawartości

odłaczenie webasta?


ggrzee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przepraszam, że powielam temat, ale szukam pilnie odpowiedzi.

Problem dotyczy e46, a pytanie jest następujace:

czy można dezaktywować webasto poprzez wyłączenie go z poziomu komputera diagnostycznego (aby nigdy się nie włączało)?

Posiadam pod maską webasto TermoTopZ/C i jestem przekonany, że jest ono w jakiś sposób dezektywowane.

Byłem z tym na diagnostyce i po raz pierwszy usłyszałem jak ono chodzi, gdy mechanik wymusił jego włączeniu z poziomu komputera; "chodziło, było je słychać i czuć".

Ów Pan stwierdził, że ono na pewno się załącza tylko, że np. w czasie jazdy, a ja tego nie zauważam.

Po drugie wielu z Was na forum pisze, że czasem po wyłączeniu silnika jeszcze przez chwilę chodzi - na pewno bym to zauważył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm jak bys mial inpe to przy odpaleniu samochodu moglbys sprawdzic na kompie co w danym momencie sie z nim dzieje.Jezeli wymusil wlaczenie poprzez komputer to napewno mechanicznie jest sprawne(pompa ,sztyft).Sterownik takze czesto siada i to pod roznymi postaciami.Wiec ten mechanik mogl Ci powiedziec troche wiecej rzeczy,np z bledow bo napewno jakies sa jezeli nie odpala po starcie silnika.

 

Czesto webasto przechodzi w stan pracy (na inpie to widac) ,,breakdown time interlook i wtedy sie nie zalaczy,trzeba wtedy z poziomu komputera je wylaczyc.Sprawdz takze czy po przekreceniu zaplonu chodzi pompka obiegu wody.Jezeli tak(a to wyczujesz jej dodtykajac) to wyzej wymienionego stanu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.