Skocz do zawartości

320d - Touring 00' - otwiera sie klapa bagaznika


piotres

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Kilka dni temu pojawil sie u mnie problem z tylna klapa bagaznika (NIE szyba) - mianowicie czasami sama sie otwiera podczas jazdy lub postoju samochodu, innym razem z kolei nie chce sie otworzyc po nacisnieciu przycisku od otwierania na klapie - po prostu "wariuje".

Nasila sie to w wilgotna pogode, albo np. tuz po umyciu samochodu.

 

Ktos przerabial ten temat ? przycisk poszedl ? Jesli tak to ktora czesci kupic ?

 

Sprawdzalem czy przewody pod gumowymi harmonijkami wchodzace do wnetrza auta nie sa uszkodzone, sprawdzilem te harmonijki z obu stron klapy - zdjałem harmonijki i obejrzałem przewody glownie tam gdzie przechodza bezposrednio przez blache, nie sa tam uszkodzone.

 

pozdro

Piotrek

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kable są całe to na pewno uszkodziła się listwa nad tablicą rejestracyjną.Jest to ta listwa w ,której znajduje się przycisk do otwierania klapy.Dostaje się tam woda i z czasem wszystko gnije.Możesz ją zdjąć (śruby od dołu) i zobaczyć czy da się naprawić ,ale pewnie będziesz musiał kupić nową ewentualnie sam mikro przełacznik.Na tym rysunku masz tą listwe i poszczególne części: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AP31&mospid=47661&btnr=41_1318&hg=41&fg=60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odkrecilem ta listwe, umylem wszystko dokladnie ciepla woda i detergentem, wysuszylem na grzejniku, na koniec spryskalem mikroprzelacznik elektrosolem - i poki co juz 2 tygodnie wszystko dziala idealnie. Mikroprzelacznik kosztuje 120zl w ASO wiec warto jednak najpierw go sprobować uratowac ;).
Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja od jakiegoś czasu mam problem z tylną szybą w klapie :?

Co jakiś czas otwiera się samoistnie.....myślałem że zmroziło ten włącznik w oprawie wycieraczki ale po spryskaniu Castrolem i odmrożeniu to samo.....występuje to często przy otwieraniu z pilota ale nie ma jakieś normy.

Może ktoś z kolegów miał podobny problem?

Proszę o rade i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam, a ja od jakiegoś czasu mam problem z tylną szybą w klapie :?

Co jakiś czas otwiera się samoistnie.....myślałem że zmroziło ten włącznik w oprawie wycieraczki ale po spryskaniu Castrolem i odmrożeniu to samo.....występuje to często przy otwieraniu z pilota ale nie ma jakieś normy.

Może ktoś z kolegów miał podobny problem?

Proszę o rade i pozdrawiam.

 

Tez to mam. Odlacz ten przycisk do jej otwierania, na 95% to on jest winien. Mozna kupic nowy koszt ok 150zl w ASO jak chcesz zeby to bylo sprawne, ale jak chcesz zeby otwieranie dzialalo tylko z pilota to po prostu odepnij ten przycisk. Od spodu na szybie pod ta oslona z plastiku jest wtyczka.

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.