Skocz do zawartości

320d - 136km, Brak mocy 2001R :/ POMOCY


nec52

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich klubowiczow forum BMW. Mam dosć nietypowy problem ze swoim samochodem... zakupilem niedawno BMKE E46 2.0 D 136KONI i niestety niechodzi tak jak powinna... OPIS PROBLEMU: PRZY RUSZANIU OKI... 2 BIEG FAJNIE CIAGNIE... 3 ZACZYNA ZAMULAC ( POWOLI PRZYSPIESZA LECZ DOPIERO PO 2,4 TYS OBR zaczyna włanczac sie TURBINA WCISNIE W FOTEL NASTEPNIE CZUĆ wyrazne popuszczenie TURBO.. :/ CZWARTY BIEG TO SAMO : ( czuć wyrazne wcisniecie w fotel po osiagnieciu 2,4 obr nastepnie wyraznie popusza i ciągnie jak SDI :/ POWOLI PRZYSPIESZA..:/ Dawałem ją do BOSCH SERWISU : na poczatku mysleli ze to przepływka okazalo sie ze NIE... PRZEPŁYWKA oki,.. Cisnienie w turbo rownież zawor egr czy jakos tak też... męczyli sie 3 dni wkoncu dali sobie spokoj:.. PROSZE O POMOC COŻ TO MOZE BYĆ :/ AHA BYM ZAPOMNIAL JESZCZE CHCIELI WYROWNAC CISNIENIE W TURBO NIE WIEM :/ OCO W TYM CHODZI ALE TEGO NIE ZROBILI PONIEWAZ NIEMIALEM JUZ CZASU DLUZEJ BYC BEZ AUTA ... Edytowane przez nec52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TUTAJ masz coś co może cię zainteresować.

 

P.S. Twój problem nie jest nietypowy powiedziałbym raczej, że bardzo typowy w tych silnikach. Odpowiedz na wszystkie punkty a łatwiej będzie komukolwiek Tobie pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TUTAJ masz coś co może cię zainteresować.

 

P.S. Twój problem nie jest nietypowy powiedziałbym raczej, że bardzo typowy w tych silnikach. Odpowiedz na wszystkie punkty a łatwiej będzie komukolwiek Tobie pomóc.

 

 

 

 

WITAM BYŁEM W TYM BOSCH SERWIS DOWIEDZIEC SIE KTORE Z TYCH PODPUNKTOW WYKONALI... :/ I Z PRZYKROSCIA MUSZE STWIERDZIC ZE TRZYMALI MI 3 DNI TEN SAMOCHOD A SPRAWDZILI RAPTEM PRZEPŁYWKE I PODKRECILI TURBO...:/ ZEBY BARDZIEJ WYDAJNIE CHODZILO... MAM PROSBE ZNACIE JAKIEGOS DOBREGO FACHOWCA... W OKOLICY OŚWIĘCIMIA KTORY MOGŁBY MI ZAGLADNĄC NA TEN PROBLEM >??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny temat o braku mocy w 320d 136 km. przejrzyj najpierw forum, tych tematów jest już dziesiątki. zacznij najpierw od rzeczy które sam możesz zrobić, tj. czyszczenie zaworu egr i kolektora, sprawdzenie ewentualnie czyszczenie, choć lepiej wymienić niż czyścić zaworu sterującego egr i turbo, są takie same, wymiana wężyków podciśnienia. Głównie bym sie skupił na tych zaworkach egr i turbo. Ostatnio miałęm podobny problem, auto ruszało dobrze, ciągło turo dobrze ale do ok 3000 obrotów później moc spadała jak wieśwagenowski sdi i znow ciaglo i znow spadalo, różnie. Prezyczyną bym zaworek egr, który sie zawieszał, i egr nie pracował jak powinien. Auto traciło moc, i strasznie kopciło wtedy jak odcinało moc. Po wymianie zaworku jak ręką odjął...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
a może te zaworki są po prostu niesprawne więc takie czyszczenie nic nie da .... ja tak miałem że był całkowicie do wymiany !

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wogle dałem sobie już z tym brakiem mocy spokój bo nie mam już do tego sił... elektrozaworki nowe, wężyki podciśnieniowe nowe, zawór egr wyczyszczony, czujnik ciśnienia doładowania wyczyszczony, przepływka jest ta nowsza bez wady fabrycznej i oprogramowanie tak jak trzeba i mierzy jak trzeba, a i tak na trzecim biegu i wyżej raz przerywa a raz nie... i kopci wtedy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli zakręć się przy turbo ... logi dynamiczne , obserwowanie wartości ciśnienia gdy dymi ... może przycina się zmienna geometria , może nieszczelność nie wiem na odległość ciężko stwierdzić ... lepiej organoleptycznie

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.