Skocz do zawartości

320d ZAMEK/WKŁADKA/CENTRALNY ZAMEK


yoshimura01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Koledzy,

dzisiaj dotknął moją Beti nietypowy problem związany z zamkiem w drzwiach kierowcy. Do rzeczy! mogę włożyć i przekręcić kluczyk z prawo o ok 90' [stopni] i z powrotem, ale centralny zamek nie reaguje na próby zamykania i otwierania. Zamek przekręca się bardzo luźno, bez żadnego oporu i dźwięku. Kluczyk działa bez problemu z zamkiem schowka i zamkiem klapy bagażnika.

 

Centralny zamek działa z pilota [w kluczyku]. Mogę śmiało zamykać i otwierać drzwi, ALE TYLKO PILOTEM. Zauważyłem, że centralny zamek "przeprogramował się" na automatyczne/bezpośrednie domykanie szyb WRAZ z wciśnięciem przycisku ZAMYKANIA. Wcześniej było tak, że musiałem przytrzymywać przycisk aby tę funkcję uruchomić i trzymać aby szyba domknęła się do końca, czyli standard... teraz jest tak, że wysiadam z auta, wciskam "ZAMKNIJ" i w tym momencie zamyka wszystkie drzwi + domyka szyby [bez przytrzymywania].

 

Czy ktoś miał jakiekolwiek doświadczenia z tym?? Czy mój problem to w 100% uszkodzona wkładka/zamek drzwi kierowcy??

Czy są dodatkowe procedury naprawy jeślibym zamówił kpl nowej wkładki?? tj jakieś kodowanie, programowanie, itp?? Czy ten zestaw rozwiąże mój problem z tym nie działającym zamkiem w drzwiach?? http://allegro.pl/zamek-wkladka-bebenek-klamka-bmw-e46-x3-x5-i1607713263.html

 

Proszę o wszelkie sugestie, opinie, rady itp... w dziedzinie centralnych zamków jestem totalnie zielony :mrgreen:

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.