Skocz do zawartości

E46 3XX Lusterko wsteczne zwykłe czy fotochrom?


sterosta

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Koledzy.

Mam pytanie dotyczące lusterka wstecznego. Auto 318d fl touring. Do tej pory myslałem że mam lusterko wsteczne fotochromatyczne ale testy nie wykazały aby lusterko się ściemniało. Świecąc latarką na lusterko od wewnątrz nie ma różnicy. Jak mu sie dobrze przyjrzeć, to posiada jakąś diodę w obudowie lusterka od strony szyby - tj. "patrzy na drogę" jednak od strony wnętrza na szkle żadnej diody ani czujnika nie ma - gładkie lustereczko. Pytanie co to może oznaczać? Co ma zdziałać jedna dioda "patrząca" na drogę i jakie jest jej zadanie?

Lusterko mam takie jak na zdjęciu z nosem klauna (alarm)

http://img841.imageshack.us/img841/5495/lusteko.jpg

 

 

Druga sprawa to jakiś sensor przy module włączania świateł. Co to jest i czemu służy? Mam moduł dokładnie taki jak na zdjęciu

 

http://img696.imageshack.us/img696/2990/swiatlak.jpg

 

 

Wiem że pytanie może okaże sie banalne ale ciągle poznaje mój nowy nabytek i kilka rzeczy nie daje mi spokoju... :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dioda przy przełącznikach - odpowiada za automatyczne ściemnianie i rozjaśnianie zegarów i praktycznie calutkiej konsoli łącznie z radiem podobnie działa jak lusterko fotochromatyczne. Zasłoń palcem albo poświeć latareczką i popatrz na reakcje :). Poruszenie regulacją ręczną wyłącza jakby tą automatykę ale wyjęcie kluczyka i ponowne włożenie uruchamia automatykę od nowa. Tak to działa w e39 :)

Lusterko - niech mnie ktoś poprawi ale czy to nie jest od e39?? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na środku lustra przy górnej krawędzi powinno być oczko,

zarzuć szmate na przednią szybę w okolicy lusterka wstecznego i zaświeć latarką w lusterko i momentalnie powinno ściemniać się do bardzo ciemno zielonego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że na tafli lusterka nie mam żadnej kropki. Widziałem na allegro jak wygląda taki sensor na tafli lustra i nie sposób go nie zauważyć. U mnie czegoś takiego nie ma. Stad moje zdziwienie, że mam tylko jeden sensor. Może poprzedni właściciel coś zmajstrował z lusterkiem i wymienił samą część szklaną a obudowa została i dlatego niedziała...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lustro ze zdjęcia jest z fotochromem, widać czujnik. Ale z przodu też musi być. Jesteś pewien, że masz identyczne? Sprawdź dobrze, pewnie jest wgłębienie w obudowie, ale czujnika w nim nie ma, tylko taka jakby zaślepka. Zawsze zresztą możesz zdjąć osłonki uchwytu lusterka i zobaczyć w środku, ile idzie kabli. Jak masz sam alarm to 2, jeżeli jest jeszcze fotochrom, to 5.

Kosmetyka samochodowa, czyszczenie tapicerki

http://www.clart.pl

Dodatkowe info, zapytania, porady na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.