Skocz do zawartości

320d 136KM z 1999r. Brak ogrzewania....


majuDJ

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj kupiłem swoje pierwsze BMW i mam już problem. To znaczy co jakiś czas zazwyczaj przy zimnym silniku zapala mi się kontrola zółta informująca o poziomie płynu chłodzącego i gaśnie po jakimś czasie i się zapala znowu. Nie wiem czy to ma jakiś związek z moim problemem, ale jechałem wczoraj swoim autkiem dystans 100km z Stalowej Woli do Lublina i ogrzewanie w samochodzie nie działa, chodź według wskazanie temperatura silnika dochodził do połowy czyli była w normie około 90 a ciepłego powietrza nie zaznałem, ustawiałem wszystko co możliwe na pozycje AUTO , zwiększałem temperaturę na klimatroniku do 26 stopni C i nic dalej powietrze wiało o temperaturze powietrza z zewnątrz. Pomóżcie bo zamarznę na śmierć. Co to moze być :( ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolałem płynu Borygo, bo było tak mało że prawie pływaka nie było widać, teraz wystaje jakieś 1,5cm ponad wlew i ogrzewanie jak by to powiedzieć chodzi bardzo słabo. To znaczy przejechałem 6km do Tesco zrobiłem zakupy wróciłem i dopiero przy wracaniu zaczęło ciepłe powietrze lecieć ale tylko na nogi i na przednią szyb a z centralnych dalej chłodne powietrze. O co chodzi? Jak się to odpowietrza, bo nie mam pojęcia....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% to jest przyczyna... w E46 wlasnie tak sie objawia jej uszkodzenie i u mnie bylo to samo! Nie wiem jaka tam u Ciebie jest tzn czy tylko zawor czy z dodatkowa pompka np:

http://allegro.pl/pompka-obiegu-wody-bmw-e46-320d-2-0-diesel-136ps-i1833008155.html

http://allegro.pl/pompka-obiegu-wody-bmw-e46-320d-2-0-diesel-136ps-i1867899501.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za informacje, zobaczę co jeszcze powie mój mechanik i napisze tutaj co on powiedział i jak problem został rozwiązany.

 

hmm Wykryje coś komputer jak się podłączy do Bawarki, że akurat to szwankuje, bo nie wiem jak mój mechanik zna się n a BMW jak on widzę tylko VW, Audi i Seaty picuje.

 

Podesłałeś yoshimura01mi tylko aukcje z pompkami, widzę że używki o cenę nówki nie pytam, a da się ten zawór kupić oddzielnie bez tej pompki jak by była to wina tylko zaworu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak czy siak stwierdziłem że moje autko za wolno łapie temperaturę przejechałem 5km do tesco i wskazówka nawet nie drgnęła. A innemu koledze już po 3km stoi w pionie. Zaraz sprawdzę czy pokrętło przestawiłem na czerwone pole. Może mam straszenie zapowietrzony układ ze tak wolno się rozgrzewa nie mam pojęcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja miałem to spalone ale to nie ma żadnego wpływu na ogrzewanie w samochodzie , to jest wykorzystywane do ogrzewania postojowego. A po drugie nie jest pompka tylko zaworek elektromagnetyczny bo po wymianie rozebrałem ten zepsuty.

co za bzdury kolego! :duh: ogrzewanie postojowe :lol: moze u ciebie byl tylko zaworek [bo zapewne masz piecyk Webasto], u tych ktorzy maja elektryczny podgrzewacz jest selenoid z pompka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, nie będę zakładał nowego tematu bo mój problem jest podobny.

 

Otóż, po wymianie termostatu auto bardzo słabo grzeje. Gdy climatronic ustawiony jest na maks to grzeje ciepłym lecz nie ukropem jak kiedyś. Np. na 25 stopniach leci trochę ciepłe, lecz po chwili zimne już. układ odpowietrzony, płyn dolany. Co to może być? jak sprawdzić czy uszkodzone są zawory ogrzewania lub nagrzewnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za zaworami są ciepłe lecz nie gorące jak np. ten przy zbiorniczku wyrównawczym. Może zawór zwariowały i nie otwiera się do końca?! jak to sprawdzić? może zdjąć węże z zaworów połączyć je i nagrzać auto? zobaczę wtedy czy ciepło leci pełną parą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.