Skocz do zawartości

330Ci - gdzie kupić klocki hamulcowe JURID?


monq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów

Hamulce mi się kończą, mam pytanie jak w temacie...gdzie mogę dostać juridy? na czescidobmw.pl są wystawione, ale dzisiaj miły pan zadzwonił i powiedział, że nie ma, bo w hurtowni rzadko występują :cry: czy zna ktoś sklep gdzie mogą mieć?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

ta... :wink:

 

 

gdzie mogę dostać juridy? na czescidobmw.pl są wystawione, ale dzisiaj miły pan zadzwonił i powiedział, że nie ma, bo w hurtowni rzadko występują :cry:

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego Jurid? Tak tylko pytam bo też mnie żółta lampka obudzila....

 

 

Dwa tygodnie temu kupiłem klocki hamulcowe przód w serwisie BMW za 500 zł i jest na nich napis JURID 620, więc ludzie szukają JURIDA za 200 złotych taniej :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie temu kupiłem klocki hamulcowe przód w serwisie BMW za 500 zł i jest na nich napis JURID 620, więc ludzie szukają JURIDA za 200 złotych taniej :cool2:

 

a skoro nie widać różnicy to po co przepłacać :D ale chyba wygląda na to, że będzie trzeba, bo nigdzie ich nie widzę do 330i. W ASO Inchcape i Autoreducie w warszawie chcą ca. 550zł. Wiadomo, że są jeszcze textary, zimmermanny, ate (chyba najgorsze), ate ceramic (nawet niezłe opinie), TRW, ale różnym ludziom różnie działają...sam nie wiem które wziąć.

 

p.s Jakub, w Autoreducie gość powiedział mi, że do iksów ma ori za 449zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zależności od rocznika były montowane na przemian textary albo juridy tak więc bez znaczenia które byś kupił. Np. kiedyś jak sprawdzałem na bmwfans albo realoem to było napisane, że do mojego 325 z 2002r montowali textary.

 

Piszesz, że ate są najgorsze, montowałem je już kilka razy do 320d brata i nie zauważyłem żadnych niepokojących objawów ani pogorszenia skuteczności hamowania w porównaniu do innych marek a kilka ich już przerobiłem w różnych autach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zależności od rocznika były montowane na przemian textary albo juridy tak więc bez znaczenia które byś kupił. Np. kiedyś jak sprawdzałem na bmwfans albo realoem to było napisane, że do mojego 325 z 2002r montowali textary.

 

Piszesz, że ate są najgorsze, montowałem je już kilka razy do 320d brata i nie zauważyłem żadnych niepokojących objawów ani pogorszenia skuteczności hamowania w porównaniu do innych marek a kilka ich już przerobiłem w różnych autach.

 

 

w 2002r. na przód do 325Ci były TEXTARy, w 330Ci JURIDy. Hamować potrafią klocki wszystkich firm wymienione powyżej i pewnie wśród nich nie ma tragicznego wyboru. Osobiście nie mam doświadczenia z ATE, dlatego napisałem "chyba", po prostu poczytałem na forum i rozmawiałem z panem Adamem z Raszyna, u którego będę wymieniał klocki i te klocki mają najwięcej złych opinii, a także reklamacji u mechanika. Mój znajomy jakiś czas temu wstawił ATE do Jaguara V6 i szybko wymienił na inne, bo piszczały i nie był też zadowolony ze skuteczności, dlatego ATE odpuszczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to masz prawdziwe klocki BMW :mrgreen: nie sądzę, żeby Bawarczycy sami tłukli klocki, pewnie kupili od kogoś zamazali znaczek i nabili swój

 

 

Poprzedni wlasciciel mojego auta musial bardzo lubić ASO...albo nie mial na co kasy wydawać.

Ze znaczkiem BMW miałem także filtr kabinowy, filtr powietrza a nawet pióra wycieraczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni wlasciciel mojego auta musial bardzo lubić ASO...albo nie mial na co kasy wydawać.

Ze znaczkiem BMW miałem także filtr kabinowy, filtr powietrza a nawet pióra wycieraczek.

 

Trzeba sobie powiedzieć, że elementy z ASO to też jest jakość, więc dobrze, że pakowali do Twojego auta tylko takie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie temu kupiłem klocki hamulcowe przód w serwisie BMW za 500 zł i jest na nich napis JURID 620, więc ludzie szukają JURIDA za 200 złotych taniej :cool2:

 

nie no za 500zł? czy to nie przesada? ja kupiłem za 50 zł :lol: u znajomych w hurcie normalnie chyba ze stówę, i ju przejechałem na nich 25 tyś i nic, nawet nie pylą wcale. A firma mikado czy coś innego typu non-name

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O... a gdzie w Milanówku mają?

 

tutaj mają http://www.tanioidobrze.pl/

 

nie no za 500zł? czy to nie przesada? ja kupiłem za 50 zł :lol: u znajomych w hurcie normalnie chyba ze stówę, i ju przejechałem na nich 25 tyś i nic, nawet nie pylą wcale. A firma mikado czy coś innego typu non-name

 

w hurcie, w hurcie...a u chińczyka pewnie za 10zł ktoś je kupił. Chyba mikoda...i to nie jest no name. Zauważ też, że kolega rbk kupował do 330d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikoda wcale nie jest złą firmą .. a co do Juridów to przypomnę że dzielą się na takie z indeksem D, J, J-As ... i zasadniczo różnią sie cenowo, J-As nawet nie wszędzie można dostać mimo że widnieja w katalogach, są montowane na 1wszy montaż i jak org, D to kupa , także te w serwisie nie są tymi samymi juridami kupionymi poza serwisem za 200zl a nie za 500zl ...

i można żyć w błędnym przekonaniu że ma się super klocki 120% taniej niż w serwisie - a takie same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.