Skocz do zawartości

320d awaria DSC (kontroli trakcji)


mj_misza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od pewnego czasu nie działa mi kontrola trakcji, na konsoli świecą się 2 diody i do tego sygnał dźwiękowy podczas ruszania. Idzie zima oblodzenie i śniegi, a tu ani kontroli ani stabilizatora :(

Przyjrzałem się tematowi, podłączyłem komputer i oto co zobaczyłem:

Błąd: 5E43 steering angle Sensor internal - awaria czujnika kąta skrętu

Wszedłem w odczyt i zobaczyłem że kąt skrętu jest poza zakresem !1440,2 Fotka poniżej

http://zgrk.pl/bmw/stering.png

 

Mam pytanko bo czytałem już różne informacje, czy rzeczywiście w DIS'ie jest kalibracja czujnika kąta? Czy ratuje mnie tylko demontaż kolumny kierowniczej aby dostać się do czujnika? Podobno jest to niezła masakra :(

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AP71&mospid=47665&btnr=32_0943&hg=32&fg=30&lang=pl nr 16

Pisali również o tym aby psiknąć WD-40 czy też sprawdzić zbieżność/geometrię - którą mam dobrą.

Jeśli ktoś z forumowiczów wie jak w DIS'ie przeprowadzić kalibrację proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro masz odczyty z czujnika to znaczy, że raczej działa, proponowałbym zrobić najpierw initalizację czyli wyzerowanie i pojeździć, zdarza się, że czasem samo coś się wysypie i po zerowaniu nie wraca, ale zdarza się że błąd wróci a przy kolejnych odczytach nie będzie pokazywał już żadnego kąta.i absolutnie nie psikaj - niedawno właśnie tak popsułem do końca ów sensor w e60 - funkcja initalizacji jest oczywiście w dis, w funkcjach serwisowych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doczytałem, że chcesz wiedzieć jak to zrobić w dis, napiszę ci jutro krok po kroku gdzie to siedzi dokładnie, nie pamiętam z głowy a już nie będę dziś auta podpinał. co mam jeszcze, to ewentualną naprawę sensora, jakby rzeczywiście padł na dobre, ten typ udało mi się kiedyś z powodzeniem reanimować także w razie potrzeby podam co i jak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.