Skocz do zawartości

320d elektrozaewór wody, dodatkowa pompka


artek1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem po wymianie obu termostatów, silnik przy wyłączonym ogrzewaniu nagrzewa się po ok. 5 km. po włączeniu ogrzewania potrzebuje 10 - 15 km. Moje pytanie to czy wie ktoś na jakiej zasadzie działa elektrozawór wody do ogrzewania nagrzewnicy tzn: czy wraz ze wzrostem temp. na klimatroniku elektrozawór przepuszcza więcej wody, czy po prostu jest zamknięty i co chwile się otwiera do czego jest ta pompka przy nim, jaką spełnia role?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie w takiej sytuacji to nie działa ci elektryczny podgrzewacz lub piecyk "webasto", w zależności co masz u siebie. Z tego co ja sie orientuję, to elektrozawór ogrzewania działa impulsowo. Może być całkiem zamknięty, całkiem otwarty, a w ustawieniu temperatur pośrednich na climatronicu działa impulsowo. Bo tak też sie zachowuje strumyk przelewowy w zbiorniczku wyrównawczym, wiec na tej podstawie wnioskuje. A pompka obiegu wody dodatkowa, jest po to właśnie aby obieg płynu był lepszy. A nie tylko wymuszony na zasadzie różnicy temperatury płynu.
sprzedam kierunkowskaz nr oem 63138370720 , przewód gumowy nr oem 11532247725 - dział giełda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pompka jest po to że jak masz nagrzany samochód. To przy zgaszonym silniku na postoju a przy włączonym zapłonie możesz sobie ogrzewać wnętrze , bo wymusza obieg wody która bierze ciepło z silnika i z nawiewów ci leci cały czas ciepłe powietrze bez zapalania silnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.