Skocz do zawartości

320d webasto dymi


ziemi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam bardzo ciekawy problem z moim webasto. Zrobiłem mu w INPie test pompki paliwa i od tego czasu jest coś z nim nie tak. Problem polega na tym, że załącza sie pracuje, słychać cykanie pompki, ale spaliny w początkowej fazie lecą z tłumniczka na dole, ale jak dochodzi juz cykanie pompki to wtedy, pojawia się dym w okolicach Webasto? Co może być tym spodowdowane? Dodam tylko, ze w inpie wywala mi jeden błąd Water pump, który oczywiście kasuje i jest wszystko ok, ale za jakiś czas on znowu wyskoczy? Kiedyś mi wyskoczylo nawet Cooling temperature.

 

Gdzie szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczyna: uwalona pompa wody, nie raguje wogole! Webasto się załączało i wyłączało i tak w kólko. Bylo slychać cykanie pompki paliwa, ale niestety nie dzialalo poprawnie. Inpa wywalal mi blad water pump. Ciekawe jak dlugo miałem nie sprawne Webasto.... Jutro motuje nowe webasto z pompką wody :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to mozliwe, ze na sterowniku padl mi czujnik temp tzw termistor?

 

o to moje bledy:

 

14 K-Bus Brekdown

 

Cooling 2 50.00 0-n

Cooling temperature 52.00 degress Celsius

 

Implausible value, inwalid working area

Error present

--------------------------------------------------------------------------------------------

2 Combusation air fan

 

Error frequency : 31

 

 

Cooling 2 50.00 0-n

Cooling temperature 51.00 degress Celsius

 

Open circuit

------------------------------------------------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przysluchalem sie pracy Webasto, wyglada to tak: Webasto po odpaleniu auta sie odpala i dymi, pracuje pompka paliwa(slychac cykanie) ale po chwili nastepuje schladzanie webasto?

 

Czy ktos jest w stanie mi pomoc? Czy to jest wina sterownika? Gdzie szukac przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi pomoże w diagnozie tego błędu? Włożylem swój stary sterownik, webasto pracuje załącza sie i szybko grzeje, ale dymi sie z niego? Wyskakuje mi taki bląd:

 

14 K-Bus Breakdown

 

Error Frequency : 38

 

Flame detector measuring 1 11.00 0-n

Cooling temperature 61.00 degres Celsius

 

Implausible valuse, Invalid working area

Error presnt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akuratnie w tym temacie jest zadane pytanie dotyczace tego problemu co i u mnie, ale odpowiedzi nie widać?

 

Dodam tylko, ze kupilem cale webasto z pompka założylem je i zalacza sie na chwile i zaraz sie wyłącza, po włożeniu mojego sterego sterownika, webasto pracuje ladnie, ale dymi sie z niego, tak jak by sie przegrzewal?

 

Na płytce tej 1 wyskakuja dwa bledy dotyczace Cooling temperature, a na tym 2 sterowniku wyskakuje 1 blad Cooling temperature?

 

Moje pytanie czy sztyft żarowy ktory pelni funkcje zapalniczki i czujnika, moze byc walniety przez to dostaje taki blad?

 

Bo watpliwe jest to, ze mam uwalone 2 plytki sterowania? Dodam tylko, ze w Inpie pokazuje dobrą wartość płynu chłodzącego. Jedynie co to : temperature glow plug, wkazuje nawet 2000, gdzie wartosc powinnas sie miescic do 1700 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie tego stwierdzić, że sie przegrzewa, ale dosłownie dymi się z niego ? Dodam tylko, ze sterownik wysylalem do kolesia, sprawdził i jest ok, pompka sprawna słychać cykanie, pompka wody rownież sprawna. Tak jak pisałem webasto się załącza, pracuje, ale podczas przechodzenia w tryb schładzania dymi się z niego, dym nawet leci przez wloty karoserii, nie wiem jak to mozliwe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.