Skocz do zawartości

323i blad czujnika parkowania


dudeg89

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam zapytanie co do czujnika parkowania. Mianowicie jakos w listopadzie ubieglego roku zaczelem miec problemy z czujnikiem parkowania strasznie piszczalo kiedy wrzucalem wsteczny bieg, czyli auto dawalo mi do zrozumienia bym wymienil jeden lub wiecej z 4 obecnych w tylnim spojlerze czujnikow parkowania. Po sprawdzeniu na komputerze okazalo sie iz 2 od strony kierowcy jest "uszkodzony" napisalem w cudzyslowie gdyz tak wyszlo na analizie komputerowej zakupilem czujnik i chcialem zabrac sie do pracy dopiero po rozleglym okresie czasu a w ostatnie mrozy wyciagalem akumulator by spoczywal w nocy przy kaloryferze i okazalo sie ze nagle blad znikl... dziwne kasowanie na komputerze nie dalo rezultatow stale wykazywalo ze czujnik jest uszkodzony, a teraz mam jeden w zapasie a reszta dziala czy moge polegac na tym czujniku co byl ponoc uszkodzony czy to reset calkowity komputera sprawil ze mogl ten blad sie wykasowac i wcale problemu z czujnikiem nie bylo? zapytanie ponoc banalne bo wiadomo co bylo przyczyna znikniecia bledu ale chcialbym wiedziec czy aby napewno ten czujnik jest dobry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problem z czujnikiem, który okresowo działał, ale nie były to długie przebłyski więc nowy pewnie szybko Ci się przyda ;) Żeby niedziałający w wyniku uszkodzenia jednego czujnika parktronic z powrotem zaczął działać nie trzeba kasować błędu kompem, wystarczy po prostu wymienić uszkodzony czujnik na sprawny, więc to, że zaczął działać akurat jak odłączyłeś na jakiś czas akumulator to raczej przypadek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie po to zakupilem drugi i skoro teraz dziala to pomyslalem ze to zbedny wydatek, lecz skoro mowisz ze raczej zaraz moze mi sie przyda wiec napewno bede mial go w zapasie a wymieniac mialem lecz nie bylem w pl i nie moglem odebrac przesylki ktora lezala w domu dopiero po swietach odebralem i jakos na dniach mialem sie za to zabierac ale mrozy wygonily mnie do domu a wyciagniecie aku uproscilo mi sprawe do tego stopnia ze narazie nie musze klasc sie i odczepiac tego czujnika:) mam nadzieje ze do cieplych wiosennych dni wytrzyma i bede mogl sobie na spokojnie razem z wymiana opon zabrac sie do tego. Za to ze znikl problem z czujnikiem parkowania pojawil sie blad maty od poduszek jednak jak widze to nieodlaczny element podgrzewanych siedzen. Nie wiem zupelnie jak z tym walczyc szczegolnie ze wielu ma ten problem i jakos na dlugo im pewne praktyki nie daja rezultatow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.