Skocz do zawartości

Kontrolka od klocków hamulcowych Jakie klocki kupić?


poldas

Rekomendowane odpowiedzi

[320d, 2003 r. turing]

 

Witam

 

2 dni temu zapliła mi się kontolka sygnalizująca zurzyte klocki hamulcowe, po czym zgasła i póki co nie zapaliła się ponownie. Domyślam się, że klocki należy wymienić, proszę więc o informację jakie kupić.

 

Z góry dzięki za pomoc

Masz problem z DLR? Pisz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[320d, 2003 r. turing]

Domyślam się, że klocki należy wymienić, proszę więc o informację jakie kupić.

 

Należy sprawdzić co było przyczyną zapalenia się kontrolki.

 

W przypadku kończących się okładzin należy wymienić klocki (czujnik)

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, kolega mi sugeruje, że klocki można wymienić bez problemu samemu (oferuje swoją pomoc). Myślicie, że działać na własną rękę czy oddać do warsztatu? Można coś schrzanić? ;)
Masz problem z DLR? Pisz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak najbardziej samemu :cool2: sprawdź tarcz czy nie musisz wymienić, przed założeniem nowych klocków porządnie wyczyść zacisk i tłoczek, sprawdź czy nie jest zapieczony.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Wczoraj wymieniłem klocki z przodu, okazało się że czujnik był tylko z 1 strony. Niestety kontrolka nie zgasła, z racji, że było już późno nie zaglądałem jeszcze do tyłu. Czy to normalne, że czujnik klocków jest z jednej strony? Czy paląca się kontrolka może oznaczać jeszcze inna awarię, czy tylko klocki/tarcze?

Masz problem z DLR? Pisz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście czujniki są tylko po jednej stronie na każdej osi (lewy przód i prawy tył). Kontrolka wskazuje zepsuty czujnik lub inną przerwę w obwodzie (id est źle wsadzona wtyczka, przerwany kabelek...)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połącz kabelki czujnika i wykasuj kontrolkę przytrzymując pedał hamulca na 2giej pozycji kluczyka przez 30 sekund. Nie będziesz musiał kupować czujników, ale będziesz musiał osobiście co jakiś czas doglądać do stanu zużycia układu hamulcowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, czy klocki hamulcowe do tyłu są takie same jak do przodu, czy inne? Tak jak pisałem wcześniej wziąłem za pewnik, że do wymiany nadają się przednie klocki, ale okazały się zużyte może w ok 50%, tak czy siak wymieniłem na nowe. Jeśli te stare z przodu mógłbym wykorzystać ewentualnie z tyłu było miło :)
Masz problem z DLR? Pisz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.