Skocz do zawartości

Skradziona listwa z czujnikami parkowania - ucięte kable


poldas

Rekomendowane odpowiedzi

[320d turing, 2003 r.]

 

Witam

 

Dzisiaj w nocy skradziono mi listwę z czujnikami parkowania, listwę wyciągnięto, a kable zostały odcięte. W całym nieszczęściu jest jednak pozytywny akcent, sprzęt odnalazł się na komisariacie tego samego dnia :)

 

Moje pytanie brzmi jak się zabrać do naprawy czujnika parkowania?

 

1, Widziałem, że do każdego czujnika przychodzą 3 kabelki, czy uda mi się wykorzystać stare wtyczki i zacisnąć je na nowo?

2. Czy będzie konieczne wykonanie aktywacji czujnika parkowania komputerowo? (w tym momencie przy wbiciu wstecznego głośniczki od czujnika piszczą ciągłym dźwiękiem)

 

Z góry dzięki za pomoc

Edytowane przez poldas
Masz problem z DLR? Pisz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy po prostu polutować kabelki tak jak były, zgodnie z kolorami. Lutownica i rurki termokurczliwe w garść i działaj ;) Jak polutujesz tak jak było pierwotnie to zacznie po prostu działać, nie trzeba kasować żadnych błędów ani nic.

Swoją drogą kocham ten piękny kraj :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą... tak przy okazji zapytam: można tę listwę wyciągnąć bezpiecznie bez łamania zatrzasków bez kanału? Mam turasa. Chciałbym wyczyścić styki od czujników ale tak, żeby tego nie robić od spodu. Raz że brak kanału, dwa - dostęp średni.

..... kiedyś po wędkowaniu zastałem auto z połamanymi wszystkimi wycieraczkami i lusterkami... nic nie ukradli, zwykły wandalizm. Masakra.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na komisariacie leżało sporo lusterek i itp, także goście brali jak leci, jakoś mi się udało, że nie machnęli nic więcej.

 

Co do tego kto zapłaci za naprawę, to pewnie ja sam :) Bo wątpię żeby z gości można było coś ściągnąć, ewentualnie w przyszłości jak coś zarobią to komornik może śich ścigać, ale to i tak w I kolejności zaspakajane są roszczenia np sądu tj. grzywne itp

 

Jeśli chodzi o to, że lepiej mieć "bardziewny dupowóz" to powiem szczerze, że gorzej mają na pewno posiadacze VW Golf IV czy w ogole VW, popatrzcie ile tego jest na drogach, tam to wszystko leci, a już lusterka, kołpaki to na I rzut. Mojemu znajomemu całe auto spod bloku pociągneli jakieś 3 lata temu i pewnie skończyło jako dawca części...

 

Myślę, że nie chodziło o listwę, a o czujniki, listwę po prostu było łatwiej wyciągnąć. Jeden nowy to ok 400 zł, natomiast na allegro chodzą używane po ok 100 zł, są goście którzy mają wystawione po 40 szt - ciekawe skąd...

 

Jeśli chodzi o łatwość zdjęcia listwy to nie powinno być problemu, wygląda na to, że trzyma się na kilku zatrzaskach, które nawet się nie połamały przy akcji rabusi

 

 

Uff! Chyba odpisałem na wszystkie posty :)

Masz problem z DLR? Pisz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.