Skocz do zawartości

320d Odma


Fazzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Masz filtr w aucie z 2004r.? :? Wymień całą odmę, bo zapewne jest od nowości.

Weź oczywiście z separatorem :cool2:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby był tylko nasączony olejem to bym się nie martwił ale on u mnie pływa w oleju :roll: i nie wiem czy tak powinno być? czy ten olej nie powinien gdzieś spłynąć? i czy może to świadczyć o niedrożnej odmie?? (filtr na pewno był wymieniany ponad rok temu natomiast co do odmy nie mam informacji kiedy i czy w ogóle)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam chcialbym sie podpiac do tematu.

Wiem ze juz to pisalem w temacie zalozonym przez siebie jakis cas temu ale chyba nieudalo mi sie zmienic nazwy tematu ktora wprowadza w blad.

a wiec:

W zwiaku z tym ze walczylem z pompa vacum - pochwale sie ze walka zakonczyla sie zwyciestwem i uszczelnilem pompe dzieki Wam, powracam do tematu wycieku oleju z prawej strony sielnika - strona turbiny.

Poczytalem na forum i chyba bede musial sie zgodzic z opinia ze oleju musi byc na miarce okolo 1/2 jesli jest wiecej niestety wywala przez odme do dolotu turbiny.

Niestety olej jest od strony zimnej turbiny i wucieka z odmy tzn. z tego wezyka ok. 8cm ktory polaczony jest z dolotem do trubiny od strony przeplywomierza.

Mam pytanie poniewaz na forum jest wiele tematow o odmie i o tym ze z tego wezyka musi sie pocic itd., Czy Ktos z Was rozbieral juz odme tzn. to cos z plastiku na co nalozony jest wezyk i polaczony z dolotem?

Jesli chodzi o odme to wymienilem ja ostatnio tj ok. 15tys. km wstecz. Cala odma tj wklad i obudowa. Wklad to separator a nie filtr filcowy czy tez sznurkowy.

Turbina dobrze pompuje, dymu nie widac za mna bialego tylko czarny ale to juz inna bajka zaslepiony EGR i brak katalizatorow - ponoc norma. Po malej przygazowce problem kopcenia znika. Jest to tylk a bak ktory po spokojnej jezdzie musi byc wyrzucony..

Ponawiam pytanie czy Ktos z Was rozbieral odpowietrzenie ktore jest po obudowa filtra powietrza?

Moze tam tkwi problem z przedostajacym sie olejem do doloty.

Przeciez odma separator i obudowa z membrana jest na gorze silnika a to cos jest raczej juz na samym dole - prawda?

Co moze byc przyczyna wycieku z odmy na dole jesli separator i odma na gorze silnika sa wymienione - OLEJ???

Czy olej ma wplyw na to ze powiedzmy przecieka??

Pytam poniewaz trudno jest utrzymac prawie maksymalny stan oleju na miarce a to wiaze sie z wyciekiem oleju z odmy. Turbina dostaje olej od zimnej strony wiec chyba to tez jej nie pomaga.

Jak mozna pozbyc sie wycieku z tego wezyka.

Wiem czytalemjuz o separatorach dodatkowych i zaslepieniu dolotu

Ale czy w tamtym miejscu nie ma jakiegos uszczelniacza?

Jakiejs membrany czy cos takiego??

Ewidentnie jest pokrywa chyba na zatrzaski ktora konczy sie kroccem na ktory nalozony jest ten wezyk i polaczony z dolotem moe tam jest jakis filterek lub cos w tym stylu.

Na realoem nie moge tego odszukac

Poczytalem posty i od e46 do e93 "mamy" ten problem.

Nie chce mi sie wierzyc ze tak ma byc ze to jest jakas tam wada silnikow.

Prosze o odpowiedz czy Ktos z Was rozbieral juz calosc tej dolnej odmy czy jak to nazwac inaczej.

Moze jakies zdjecia lub linki do rysunkow realoem??

Dodam ze silnik pracuje w miare rowno turbina pompuje a gorna doma wymieniana juz ze dwa razy w ciagu ostatniego roku.

pozdrawiam

Nie wiem czy to moze miec zwiazek ale:

- mam przeciek z tylu silnika, na laczeniu silnika ze skrzynia

- pompa vacum byla nieszczelna czy moze miec wplyw na to ze olej jest wywalany przez ta odme na dole silnika?, za co tak na prawde odpowiada pompa vacum, dodam ze turbina sterowana jest elektrycznym sterownikiem a nie podcisnieniem, czy tylko hamulce czy moze cos wiecej, czy ta pompa steruje np jakimis zaworami lub czyms takim i moze powodowac zbyt duze csneinie i tojest przyczyna cieknacego oleju z odmy na dole silnika?

- czy taki przeciek na polaczeniu silnika ze skrzynia moze miec wplyw na to?

pozdrawiam i prosze o pomoc

meggiel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzieki za odpowiedz.

Jesli jest tam jakas membrana i sprezyna - mozliwym jest ze sie zuzywaja??

Moze ta membrana przepuszcza nadmiar oleju choc nie powinna??

Moze jesli oblezie mazia oparow i oleju to nie spelnia swojej funkcji czegos w stylu separatora??

Moze Ktos z Was mial podobny problem??

Czy udalo sie Wam go jakos rozwiazac poza dodatkowym separatorem??

Ponawiam tez pytanie odnosnie pompy vacum i przecieku z tylu silnika czy to moze miec jakis wplyw lub moze to byc powiazane w jakis sposob??

pozdrawiam

meggiel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Separator plastikowy jak wynika z przeczytanych przeze mnie postów nie zużywa się... Przy zakupie pojazdu wymieniłem filtr gąbkowy na wspomniany separator ale jak się okazuje powinienem wymienić również obudowę... tak zrobiłem ostatnio. I tu moje pytanie: czy można zakupić samą obudowę już bez kolejnego separatora (co 2 wymiany oleju) i czy można (co wymianę oleju) tylko wczyścić w benzynie wspomniany separator?

Pozdrawiam SIEKIER'A

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzisiaj zobaczylem jeszcze cos odnosnie mojego problemu z odma.

Mianowicie gdy silnik sie rozgrzeje chcialem sprawdzic korek wlewu oleju. Niestety strasznie ciezko jest go odkrecic. W moim przypadku musialem uzyc obydwu rak zeby go ruszyc. Czy tak ma byc czy jest to oznaka zlej odmy???

Gdziesz czytalem ze ponoc to oznaka jakiegos podcisnienia.

Czy Ktos z Was moze to potwierdzic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.