Skocz do zawartości

320i wyciek oleju w okolicy miski???


red42

Rekomendowane odpowiedzi

witam zauważyłem kilka dni temu że pojawiło się kilka kropel oleju w moim garażu pod silnikiem. Po zdjęciu osłony dolnej okazało się, że zapocona jest cała lewa strona miski olejowej po stronie kierowcy, ale widać też było ślad oleju aż na lewej łapie silnika, a ona jest powyżej linii miski olejowej?? po wytarciu wszystkiego po kilku dniach znowu pojawiło się zapocenie i wygląda jakby szło jakoś od przodu silnika po lewej stronie z tym, że ponownie widać olej ponad linią misy tak za alternatorem. NIe mam pojęcia czy to tylko uszczelka miski olejowej, czy coś jeszcze nie mogę tego zlokalizować, dodam, że przewód idący od wanosa jest suchy odma też wygląda dobrze, uszczelniacz wału też suchy. Miał może ktoś z was taki przypadek??? NIe jest to wielki wyciek ale nie lubię jak auto coś gubi :) Słyszałem, że wymiana uszczelki w tym silniku to niezła jazda.

 

za sugestie będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Miałem taki sam przypadek i nie była to uszczelka miski olejowej lecz tak jak pisze Arturnmp123 uszczelka podstawy filtra oleju. Ja kupiłem oryginalną BMW na Allegro http://allegro.pl/uszczelka-podstawy-filtra-oleju-bmw-i2545085983.html.

Sposób wymiany jest gdzieś na forum, natomiast mnie to zajęło więcej niż 20 minut ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za zainteresowanie. z tą uszczelką pod filtrem może być to prawdopodobne, bo właśnie z tej okolicy pojawia się wyciek- mniej więcej oczywiście bo zajrzeć tam jest trudno. We wtorek auto jest u mechanika więc dam znać co i jak poszło. Dzięki Mechanik na wiadomość o możliwej wymianie uszczelki pod misą dostał ataku konwulsji :duh: także mam nadzieję ze ten drugi wariant będzie faktem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Odświeżę temat. Dziś ponieowienie zauważyłem mały wyciek oleju tym razem na przodzie silnika, w miejscu gdzie jest róg głowicy- ten niższy, tam sa pod spodem jakieś dwie wtyczki jakby od vanosa i jakiegś czujnika. Dodam, że była jakiś czas temu z 4 miesiące temu wymieniona uszczelka pokrywy zaworów. Mechanik obejrzał i stwierdził, że prawdopodobnie odkształciła się pokrywa na rogu, bo faktycznie widać jakby na lewym rogu - tym wyższym nie dociskała dobrze uszczelki. Stwierdził, że prawdopodobnie jest to przyczyna wycieku. Miał ktoś coś takiego ????? mi wydaje się jakby to z tego czujnika coś pociekało ale nie widać tam niczego bo nie ma dojścia i sam już nie wiem. Czy możliwe jest aby plastikowa pokrywa się odkształciła????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie ten rob jest mokry z 2 tyg potem jest ciagle w oleju ale takim zaschnietym i za jakis czas znowu sie sączy bawiłem sie z tym ale wkoncu olałem sobie to bo chcąc to zneutralizowac trzeba by mise sciagnac wymienic uszczelke i tyle a jest przy tym roboty i narazie brakuje czasu i checi i tak jezdzie od wymiany do wymiany nic nie dolewam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

red42 może wrzuć zdjęcie, będzie pomocne.

Szczerze wątpię żeby pokrywa zaworów się odkształciła. Może była źle odrywana przy zmianie uszczelki? Lub mechanik nie zastosował silikonu w kilku newralgicznych miejscach właśnie w okolicach vanosa?

Uszczelka zamiennik? Może niedokładnie wykonana?

Ja zakładałem oryginał i po 30 tys. km nadal bez wycieków.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odświeżę temat. Dziś ponieowienie zauważyłem mały wyciek oleju tym razem na przodzie silnika, w miejscu gdzie jest róg głowicy- ten niższy, tam sa pod spodem jakieś dwie wtyczki jakby od vanosa i jakiegś czujnika. Dodam, że była jakiś czas temu z 4 miesiące temu wymieniona uszczelka pokrywy zaworów. Mechanik obejrzał i stwierdził, że prawdopodobnie odkształciła się pokrywa na rogu, bo faktycznie widać jakby na lewym rogu - tym wyższym nie dociskała dobrze uszczelki. Stwierdził, że prawdopodobnie jest to przyczyna wycieku. Miał ktoś coś takiego ????? mi wydaje się jakby to z tego czujnika coś pociekało ale nie widać tam niczego bo nie ma dojścia i sam już nie wiem. Czy możliwe jest aby plastikowa pokrywa się odkształciła????

 

A dał silikon na łączenie vanos-blok i rogi połksiężyców? Jak nie dał to będziesz robił drugi raz wymianę uszczelki. /ja robiłem po roku od wymiany bo też nie dałem i zaczęło przeciekać/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś już po naprawie. rozebrali jeszcze raz pokrywę i nie wygląda na wypaczoną. Dali więcej szczeliwa i złożyli wszystko. pojeździmy zobaczymy, ale na razie wygląda ok. Myślę ze to rozwiąże problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.