Skocz do zawartości

318i 143km, wymiana uszczelek obudowy filtra oleju


adrianCB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Witam Kolegów

Przy okazji jesiennej wymiany oleju i filtrów chcę wymienić dwie uszczelki od obudowy filtra oleju.

Chodzi o te o numerze 5 i 6 (pod obudową filtra i między "chłodniczką" a obudową).

(Zdjęcie zapożyczone z http://www.bmwstore.pl)

 

http://imageshack.us/a/img593/5368/686x484.jpg

 

Moje pytania brzmią:

1. Czy jest sporo kombinowania z wymianą tych uszczelek (patrzyłem już trochę i wydaję mi się dla lepszego dostępu trzeba wymontować przepustnicę)?

2. Czy wyjęcie przepustnicy wiąże się z jakimś ryzykiem, czy coś można łatwo uszkodzić?

3. Czy płyn chłodniczy w "chłodniczce" oleju jest całkowicie odseparowany od oleju? Czy uszczelka nr 5 uszczelnia tylko wyciekanie oleju? Czy przez nią może wylecieć też płyn? Boję się aby nie następowało później mieszanie płynu z olejem. Chociaż myślę że chłodniczka jest całkowicie zabudowana od strony obudowy filtra ale wole się upewnić :)

 

Pozdrawiam i proszę o odpowiedzi najlepiej od osób, które już te uszczelki wymieniały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No i po sprawie. To co się okazało mając "dobre" narzędzia, te dwie uszczelki można wymienić w 30-40min. Wystarczy wyjąć obudowę filtra powietrza, i rurę do przepustnicy. Absolutnie nie trzeba ruszać alternatora i pasków. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
O jak dobrze ,ze to forum istnieje,bo wlasnie sie zastanawialem czy bedzie duzy problem z wymiana tych uszczelek.Nie wspomne ,ze uszczelki woze od 2 miesiecy w bagazniku.No nic jak bede mial troche wiecej czasu to zrobie opis do wymiany.Pozdrawiam

Damian3619


Ze wzgledu iz nie ma zadnej stronki poswieconej Polskim wielbicielom BMW w UK. Zapraszam na profil facebooka Bmw anglia.


GG 43888118

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, wymieniam te uszczelki poniewaz w nie duzych ilosciach idzie mi olej do plynu chlodzenia i rozmawialem z gosciem z bmw ,ktory mi powiedzial zebym zmienil te uszczelki najpierw zanim sie zabiore za wymiane chlodniczki,wiec zakupilem na miejscu uszczelki i chcem sie za to zabrac. Jesli nie bedzie to przyczyna to wymienie chlodniczke.

Damian3619


Ze wzgledu iz nie ma zadnej stronki poswieconej Polskim wielbicielom BMW w UK. Zapraszam na profil facebooka Bmw anglia.


GG 43888118

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.