Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja mam 323ci a więc 2.5 170 koni

 

Dynamika jest naprawde dobra a co do spalania chmm myśle średnio trasa 7,5 8 miasto 10,11 mam dość ciężką noge odejmij sobie max 1litr i będziesz napewno miał troche mniej elastyczności ale 8s do 100 to naprawde wystarczająca wartość na więszośc aut choć ja bym chciał już coś wiecej ;D

Co do awaryjności to ci nic nei powiem bo narazie odpukac ;) nic mi się nie dzieje w silniku mam 155 tys przebiegu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam silnik 2,5 l (323i) spalanie średnie to około 12 litrów. Co do awaryjności, to nie mogę się za bardzo wypowiedzieć, bo zrobiłęm dopiero 22 tys. km mam go od pół roku. Wymiany bieżące - olej, klocki to chyba jedyne co robiłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do m52b25 nie jest taki wyżyłowany, po prostu jest to nowszy silnik niż ten montowany w 323 a więc jak to zwykle była dołożono mu mocy i nieco poprawiono ale 170KM w 2.2 to żadne nadwyrężenie :P Choć ostatecznie i tak kupiłbym coś większego bo spalanie wcale dużo wyższe nie jest choć zaraz pewnie znajdzie się jakiś mądrala, który zacznie bić pianę, że jest inaczej :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od 3 miesiecy jestem szczesliwym posiadaczem e46 320Ci z silnikiem M54 czyli o pojemności 2200 cm3.

Co moge powiedziec o osiagach... wczesniej mialem e36 316i wiec nowy silniczek o mocy 170 koni naprawde daje mi satysfakcje z jazdy :) oczywiscie apetyt juz wzrasta na wiecej :D ale nie mozna miec wszystkiego

Spalanie : Zrobiłem przez te 3 miesiace kilka tysiecy km i jezdzac 100% w miescie nie przekroczyłem 11 litrów. Z reguły jest to około 10l/100km :) Nie jezdze jak emeryt i lubie czasem przycisnąć wiec wydaje mi sie, ze spala mi nieduzo. W trasie jadąc 130km/h z włączonym tempomatem ekonomizer pokazywał około 7 litrów. Nie wierze za bardzo w to co pokazuje wiec liczmy w trasie 8. Dodam tylko, ze od tankowania do tankowania przejezdzam około 570 km, a wlewam 57 bo nie wyjezdzam nigdy rezerwy do konca (bak ma 63 litry). Czyli 570/57 = 10 litrów

Moje auto jest z 2001 r. na liczniku ma około 110tys km ( oficjalnie :mrgreen: ). Ile ma naprawde nie wiem, ale praca silnika i wnętrze zachowane w super stanie oraz cena jaką zaplaciłem sugeruje, ze mozliwy jest taki przebieg.

Awaryjność: Póki co nie musiałem jeszcze odwiedzac warsztatu. Zmieniłem tylko profilaktycznie klocki hamulcowe bo dawały juz o sobie znac oraz olej gdyż zaczeła kontrolka mi o tym delikatnie sugerowac. Po wymianie przestała miec do mnie pretensje :) Tyle, ze musiałem wlać około 6 litrów oleju :D no ale to jest 6 cylindrow wiec jest co zalewac.

Nie wiem co was jeszcze interesuje ? Sprawdzałem się z kolega, który ma e36 328 w budzie kombi po jakiejs przeróbce... to srednio miałem szanse

pozdrawiam serdecznie fanów bmw z Łodzi i okolic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Ja równiez chetnie bym sie cos dowiedział o 320i (2200) 170km z pierwszej reki czyli od osób które takowe auta uzytkują spalanie osiągi awaryjnosc bo na internecie jest mało informacji o nim

poczytajcie posty użytkownika piotr2569 - on ma takie auto

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie masz zacięcia sportowego to silnik OK, osiągi przyzwoilte,ale szału nie ma,szybko się znudzi. kultura pracy wysoka w końcu to R6 , na spalanie w miescie licz ok 12-13 litrów, trasa 10.

 

miałem przyjemność takim jezdzic i nie wierz w bajki że to auto pali 8 litrów w trasie, chyba ze ktos nie wyprzedza i jedzie na tempomacie 90 km/h.

 

szukaj najlepiej 330, spalanie praktycznie to samo, ale przepaść w osiągach jest ogromna.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie masz zacięcia sportowego to silnik OK, osiągi przyzwoilte,ale szału nie ma,szybko się znudzi. kultura pracy wysoka w końcu to R6 , na spalanie w miescie licz ok 12-13 litrów, trasa 10.

 

miałem przyjemność takim jezdzic i nie wierz w bajki że to auto pali 8 litrów w trasie, chyba ze ktos nie wyprzedza i jedzie na tempomacie 90 km/h.

 

szukaj najlepiej 330, spalanie praktycznie to samo, ale przepaść w osiągach jest ogromna.

 

pozdr.

 

Racja, 8 litrów w trasie to bajki, gdyż prawda jest taka ze mozna zejsc bez problemu jeszcze nizej :) . Od ponad poł roku jezdze 323 i w miescie tylko dwa razy miałem 12 litrow przy konkretnym bucie. W trasie spokojnie mozna zejsc do 7,5.

Nie wiem skad wzieło Ci sie 10 litrow w trasie, chyba na odcieciu jechałes cały czas...

Zreszta wejdz w link do statystyk spalania ktory mam w podpisie. 95% robie po miescie i lejac za kazdym razem pod korek mam srednie spalanie 10.38l/100km

Once you get locked in to a serious drug collection the tendency is to push it as far as

you can...

http://www.motostat.pl/user_images/2680/icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie masz zacięcia sportowego to silnik OK, osiągi przyzwoilte,ale szału nie ma,szybko się znudzi. kultura pracy wysoka w końcu to R6 , na spalanie w miescie licz ok 12-13 litrów, trasa 10.

 

miałem przyjemność takim jezdzic i nie wierz w bajki że to auto pali 8 litrów w trasie, chyba ze ktos nie wyprzedza i jedzie na tempomacie 90 km/h.

 

szukaj najlepiej 330, spalanie praktycznie to samo, ale przepaść w osiągach jest ogromna.

 

pozdr.

 

Jezeli kolega lubi zasuwac non stop powyzej 150 to rzeczywiscie moze mu spalac 10 w trasie. Ja opisalem swoje doswiadczenia około 8 przy 120-130 na tempomacie trasa Warszawa - Rawa Maz. Jak nie wierzysz to Twoje sprawa :) ja sie ciesze ze swojego spalanka i tyle.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.spalanie zalezy glownie od kierowcy,tez posiadam 323i i na trasie 2200 km srednie wyszlo 7.2l/100km(liczone z tankowan)predkosc 100-140km/h.przy dojazdach do pracy (2km) 11l/100km.wiec nie narzekam to samo bylo z vectra B 1.8 16v i mondeo mk3 2.0 tddi .wniosek tylko jeden gazu nie bedzie :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA mam co prawda 323 ale spalanie w trasie mozna lekko dociagnac do 10/100, wystarczy przekroczyc ok 190km/h i juz :) Z tego co sie orientuje to 320Ci powinna być ciut ekonomiczniejsza niz prawdziwe 2.5 w 323. Ale tez moment troszke mniejszy 210Nm gdzie 323 ma 245Nm obie przy 3500Rpm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

 

Mam kilka pytań odnośnie e46 330d

 

Interesuje mnie model po lifcie, wiem że występował na początku z silnikiem 184 ps i skrzynią 5, potem 204 ps i skrzynia 6 biegów (manuale)

 

Czy przy skrzyni 6 biegów jest rzeczywiście zauważalne mniejsze spalanie przy prędkościach rzędu 130-150 km\h, czy przy 6 biegach ciagła zmiana nie jest męcząca ??

 

Ogólnie ciężko trafić na sedana, ale jeżeli się trafi to brać 184 ps czy lepiej czekać na 204 ps

 

Aha i jeszcze jak automat zawsze jest 5 biegów czy potem też zmienili na 6 ?? jest godny polecenia, dużo większe spalanie ?? standardowo wytrzymuje ~200 tys czy więcej nie ma się co nim przejmować ??

 

Może ktoś miał też taki dylemat ??

........srebrne beem wjeżdża na teren........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Automatu większość raczej nie poleci, jest podobno awaryjny (produkcja GM) choć u mnie na szczęście (odpukać w niemalowane :lol: ) jeszcze nie ma żadnych problemów.

Co do częstości zmian biegów to kwestia stylu jazdy, możesz wykorzystywać zaletę wysokiego momentu przy niskich obrotach.

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i jeszcze jak automat zawsze jest 5 biegów czy potem też zmienili na 6 ?? jest godny polecenia, dużo większe spalanie ?? standardowo wytrzymuje ~200 tys czy więcej nie ma się co nim przejmować ??

 

Może ktoś miał też taki dylemat ??

 

Co do spalania to mogę napisać tylko tylko na przykładzie E46 Touring 320d 110kW/150kM i skrzyni manualnej

 

320d - 2002 rok, skrzynia 5-biegowa, spalanie: 5,7/7,8/4.5 - l 100km (średnie/miasto/trasa)

320d - 2004 rok, Skrzynia 6-biegowa, spalanie: 5,9/8,1/4,7 - l 100km (średnie/miasto/trasa).

 

Jeździłem 6-biegową skrzynią w 120d (163kM) i powiem że jazda jest przyjemna, Skrzynia jest dobrze zestopniowana.

Jeździłem też Audi A6 Avant 2002rok, 2,5V6 155kM - nieporozumienie. Bardzo dziwnie się jeździło z tą skrzynia 6-biegową, spalanie katastrofalne w tym silniku. Osiągi gorsze niż w 320d 150 km, a spalanie większe o co najmniej 2 litry (chyba nawet więcej).

 

W mojej e46 320d jakoś nie brakuje mi 6-ego biegu.

 

Jeździłem kiedyś E39 525i 2004 lub 2003 rok(192 lub 193 kM) z automatem i jazda była niesamowita i wygodna ( i to był chyba automat chyba nawet 4-biegowy, ale mogę się mylić). (gdyby nie te mimo wszystko większe spalane i raczej większa awaryjność skrzyń automatycznych byłoby to nawet ciekawy wybór.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ostatnio spotkałem się z opinią, że 328 to najlepszy silnik BMW.

Co o tym myślicie? jakie macie doświadczenia.

 

w tej chwili jeżdze e-46 320d w automacie - jestem bardzo zadowolony ale juz powoli mysle o zmianie.

Poczatkowo myslalem o 330d, ale teraz zastanawiam sie nad benzyna 325 lub wlasnie owe 328.....wczesniej obawialem sie o spalanie, ale teraz spotkalem sie z opinia, ze wcale tyle nie pali.

 

Prosze tez o opinie uzytkownikow 330d - co Wam sie podoba, co przeszkadza, ile pali w cyklu miejskim.

Dodam, ze interesuje mnie tylko skrzynia manualna. Automata juz nie chce.

 

Bede wdzieczny za wszystkie opinie

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod jakim względem jest najlepszy ? O każdym silniku można tak powiedzieć, zależy tylko kto czego od auta oczekuje. Jednak mimo wszystko biorąc pod uwagę stosunek mocy do spalania 330 (benzyna) na pewno będzie lepsze od 328 ;) A co do spalania to nie sugerowałbym się jedną opinią bo ludzie często w opowiadaniach robią ze swoich aut cuda techniki zachwalając jak to one mało palą i jak cudownie jeżdżą. W zatłoczonej Warszawie bo z opisu wynika, że tam mieszkasz, benzynowy silnik R6 jednak swoje spali i na pewno nie będą to wartości porównywalne z 320d, na korzyść tego drugiego oczywiście ;) Edytowane przez ShakeIt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz myslisz o 328, to lepiej 330i w benzynie, ten silnik to poezja. spalanie ma mniejsze niz 2.8 M52 i 2.5 , 2.2 M54 , 231 KM , super rozłożona krzywa momentu obrotwego.

 

jednak nie licz na małe spalanie, nie bedziesz sie przecież turlał tym autem, w wawie przy ciezkiej nodze z klimą wciągnie spokojnie 15 litrów,

 

moje 2.5l 192 KM w wawie wezmie tyle samo, ale 15l to jest max :) , przy normalnej jezdzie ok 13-14 litrów.

 

trasa : min 7,5 ale to na tempomacie z predkoscią ok 100 km/h, przy mojej jezdzie ok 9-10.

 

średnio mi wychodzi ok 11.5-12l na 100 KM na oponach 225/45/17,

 

zrobiłem 20 tyś przez rok i przy silniku tylko profilaktycznie po zakupie wymieniłem świece, no i standard olej 5w-30 + filtry. tak to chodzi jak zegareczek.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.