Skocz do zawartości

320d zawór wody gorący, rozładowuje akumulator


wyrko

Rekomendowane odpowiedzi

E46 320d 150KM 2002r

 

Wsiadam rano do samochodu, akumulator rozładowany do samego końca. Otwieram machę, szukam. Elektrozawór wody ten który jest razem z dodatkową pompką wody nagrzany tak że prawie parzy. Po odpięciu wszystko jest ok, ale jak wiadomo w samochodzie sauna, bo leci tylko gorące powietrze z kratek nawiewu. Da się jakoś naprawić ten zawór? Czy pozostaje tylko wymiana na inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wydaje mi się, że zawór pracuje prawidłowo bo jeśli jest podłączony to odpowiednio reguluje temperaturę. Problem w tym, że coś źle nim steruje i tutaj pada główne podejrzenie na panel klimy, który jak wiadomo też lubi się zepsuć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne tylko że dzisiaj miałem odłączony ten zawór a i tak rozładowało mi akumulator. I gdyby było zwarcie do masy to zawór nie działałby w ogóle. A on działa tylko nie wyłącza się po zgaszeniu i zamknięciu samochodu. Myślę że panel klimy wariuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomierzyłem. Pobór prądu wynosi około 0.3A przez pierwszą minutę, potem spada do około 0.01A i tak zostaje. Problem na 99% leży w jeżu. Obroty dmuchawy coraz bardziej falują. Czytałem, że jeż potrafi załączyć dmuchawę na postoju, lub sam rozładowuje akumulator grzejąc się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0.01A to dobry wynik czyli akurat brak poboru prądu :) ale może akurat nie trafiłeś na świrowanie jeża i masz racje on potrafi zjeść akumulator. Aby się przed tym uchronić chwilow proponuje na noc odpiąć kleme z aku :) rano wstaniesz i podepniesz i auto odpalisz bez problemu. A jeżyk napraw albo wymień.
szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0.01A to dobry wynik czyli akurat brak poboru prądu :) ale może akurat nie trafiłeś na świrowanie jeża i masz racje on potrafi zjeść akumulator. Aby się przed tym uchronić chwilow proponuje na noc odpiąć kleme z aku :) rano wstaniesz i podepniesz i auto odpalisz bez problemu. A jeżyk napraw albo wymień.

 

Tak też zrobiłem, i zrobię.

 

Akumulator jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weż zrób tak,powyłanczaj wszystkie odbiorniki prądu w aucie.odkręć kleme minusowa,weż żarówkę 12 V bagnetową ,jednym końcem żarówki dotknij klemy a drugim końcem dotknij minusa na akumulatorze.wtedy zobaczysz że zapali ci sie żarówka,jak będzie sie lekko żarzyć to dobrze,a jak będzie swiecic jasno to na pewno jakies urządzenie pobiera prąd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale druciarki sposob!

 

Przeciez ustalil, ze pobor pradu w chwili pomiaru jest w normie. Trzeba teraz uchwycic moment zwiekszonego poboru pradu. Idealny bylby teraz miernik z funkcja monitorowania pomiaru. Moglbys w tedy po ncy sprawdzic jakie wartosci byly maksymalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odepnij climatronic na noc jeśli zawór będzie zimny to masz winnego,u kumpla ta pompka pracowała cały czas nawet na wyłączonym zapłonie,zamieniliśmy climatronic na mój i pompka zaczeła pracować normalnie,z kolei u mnie akumulator rozładowywał elektryczny podgrzewacz cieczy także też miej go na oku , spróbuj- powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem jeża na nowego, oryginalnego i wszystko wróciło do normy. Dmuchawa nie faluje i nie rozładowuje akumulatora. Zawór już się nie grzeje i zniknął jego błąd w INPIE. Ze starego jeża zdrapałem lak i niedługo bliżej mu się przyjże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam, mam podobny problem u siebie z zaworem nagrzewnicy zawór cały czas jest zamknięty, byłem dzisiaj na kompie pokazało dwa błędy: 1.Zawór ogrzewania - zwarcie do masy 2.czujnik temperatury wewnętrznej

Wkładałem już trzy inne panele i na każdym zawór po wyłączeniu zapłonu się zamyka, wszystkie panele uszkodzone :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.