Skocz do zawartości

nowy potrzebuje pomocy ! e46 2.0d kombi


otesik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na polskich drogach poruszam się dopiero 2 lata lecz miałem już styczność z wieloma autami od golfów do rover'ów :)

Ostatnimi czasy tata zaproponował mi że dam mi auto firmowe i będę mógł je sprzedać i kupić sobie jakieś auto w granicach 18tyś, no i trafiłem na fajne ogłoszenie BMW e46 2,0d 150km 2004r. co do wyposażenia auto ma na moje zdanie wszystko poprzez podgrzewane fotele, klimatronik, czujniki parkowania itd no i serce czyli silniczek !

 

jako iż że w naszej rodzinie nikt BMW nie miał nie mam wgl pojęcia na co patrzeć w tym modelu gdy oglądałem auto wszystkie linie proste auto jak na moje oko dobrze przyspiesza (podkreślam że nigdy nie jeździłem takim dislem) na wybojach nie słyszałem żeby coś waliło czy stukało no z wyjątkiem tłumika ale bardzo słabo w kabinie nie wyczuwalne (Tata jak odjeżdżałem usłyszał)

Niestety zauważyliśmy też kilka wad mianowicie:

-Brak maty wygłuszającej na masce (sprzedawca twierdzi że nie było)

-Lekki zarys korozji na tych dziurach w które wchodzą bolce w masce przedniej (zamek) oraz parch na progu widoczny od strony pasażera dopiero po otwarciu drzwi jest w granicy 3cm i odstaje na 1cm może ;/

-Oraz zaparowana jedna przednia lampa (sprzedawca twierdzi że gdy był montowany system LED lampa została źle złożona)

Panowie śmigacie BMW już pewnie pare dobrych lat chce dołączyć do pasjonatów tej marki z dobrym startem!

POWIEDZCIE NA CO MAM ZWRÓCIĆ SZCZEGÓLNĄ UWAGĘ ABY NIE ZOSTAĆ OSZUKANYM !

 

viewtopic.php?f=69&t=117886

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do parującej lampy i korozji w zamku maski to standard i nie zwracaj na to uwagi. Brak maty wygłuszającej maski oznacza że była robiona. Najlepiej podjedź do kogoś kto ogarnia. Sprawdzi czy auto po wielkim dzwonie czy innym dachowaniu czy tylko lekko puknięte z przodu było, podłączy kompa, sprawdzi korekcje wtryskiwaczy. Lepiej na prawdę wydać na mechanika dobrego czy ASO nawet przy kupnie niż wpakować się na minę i pakować później grube tysiące.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to ze nie kupisz dobrego e46 z 04r za 18k :duh: Moze i te samochody leca z ceny, ale pol roku temu moj znajomy sprxzedal PRZEDlifta za 20tysiecy, wiec nie jest tak zle. Gdy widac ze te polifty zaczynaja sie od tych 18 i to z 01-02 r i same siepy, to co musi byc z 2004r?

 

"wszystko" - ile sie interesuje BMW jeszcze nie widziałem e46 w prawdziwym pełnym wypasie

 

Lampa paruje bo ma połamany zatrzask a nie źle złożona.

 

A za miesiac bedziemy czytac posty "bmw to gowno" "nie kupie tego gowna wiecej" "zlom"

Miałeś wypadek? Pomogę w uzyskaniu odszkodowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto zostało przywiezione z Niemiec w okazyjnej cenie z opłatami wyjdzie mnie ponad 20k.

Twój arogancki stosunek do tematu nic nie wniósł prócz nabitego przez Ciebie kolejnego postu... (może kolekcjoner...)

Po to jest forum żeby odpowiadać na pytania a nie wybiegać w przyszłość co będzie.. choruje na takie e46 i liczę się z kosztami ideały stoją w salonach ;)

 

 

http://otomoto.pl/bmw-320-serwis-bezwyp-import-niemcy-C27769982.html

 

co myślicie o tym ? z mojego miasta..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym linkiem tylko dodałes sobie kolejny punkt.... domysl sie czego :)

 

Nie iwem czy zauwazyles, ale ten samochod ma swiatla od coupe poliftowego... Do tego na sile dokladane. Odcien drzwi sie rozni od blotnika

 

Nie dziwie sie ze nie napisali przebiegu, bo ta kierownica... :mad2: gałka też nie wytarta :)

 

Nie wiem, ale probowalem Ci wytlumaczyc, że jezeli znajdziesz samochod 3-4tys drozszy na pewno bedziesz z niego bardziej zadowolony, bo jezeli ktos dba to... ceni. A jak ktos wie co sprzedaje to wystawia po adekwatnej cenie.

 

Ja postów nie nabijam, chetnie bym nabil.. pistolet :D

Miałeś wypadek? Pomogę w uzyskaniu odszkodowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock:

Te lampy :cool2: :cool2: :cool2:

Przedni prawy błotnik ma inny odcien :cool2:

Przebieg po kierownicy ~400kKM

Jak chcesz w dobrym stanie E46 za ~18tys to patrz na przed lifty - nie kupuj auta patrząc na rocznik - tylko stan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego otesik, zamiast skakać do bezela, lepiej mu podziękuj, bo mając rację w każym punkcie swojej wypowiedzi, próbuje cię uchronić od dołączenia do rzeszy allegrowych marzycieli.

Dla ciebie liczy się, że tani. A dla nas, że prezentuje na lakierze wszystkie kolory tęczy, wnętrze jak w Matrixie i lampy przednie już nie tylko z innego auta zdjęte, ale od całkowicie innego modelu nadwozia :shock: Pozbierane z każdego rowu, co się dało, polepione w jeden, dopisane bezwypadkowy i dawaj na otoszroto.

Takiego lepiszcza dawno tu nikt nie prezentował, to chyba rodzyn tego roku, jak na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne rodzinki już widzieliśmy na forum i nie tylko , ale te rzednie lampy od coupe w kombi to już jest chyba szczyt :duh: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje wam chłopaki ! Nie żałuję że umieściłem ten temat cóż będę musiał poczekać jeszcze na swoje BMW i trochę poszukać ;/ szkopuł nie tkwi w pieniądzach tylko w fakcie że muszę zostawić swoje w rozliczeniu a mam auto dostawcze.. więc sami rozumiecie tonący brzytwy się łapie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Najlepsze, że znajdzie się jakiś młody oszołom i to kupi...

Wszystkie panny ze wsi będą jego :D

 

A co do stwierdzeń, że za 18-20 tysi to tylko przedlifta można kupić, to jestem baaardzo odmiennego zdania, to są marzenia ludzi, którzy kilka lat temu za swojego przedlifta zapłacili grubo ponad 20 i żyją nadzieją, że teraz za podobne pieniądze go sprzedadzą, spójrzcie na ceny, na otomoto wpisując rocznik po 2002 i cenę do 20k wyskakuje prawie 200sztuk, nie powiecie mi, że wszystkie to szroty...

Ja swoją kupiłem za 15k, wsadziłem jakieś 600-800 PLN i muszę jeszcze włożyć tysiaka.

Jak ktoś szuka i ma pojęcie, to znajdzie, a przedlifty...... do 15k to można wręcz skonfigurować potrzebne wyposażenie, kolor i rozmiar alufelg....

 

Poprawka, bo właśnie wpisałem na otomoto cena do 20000zł, rocznik od 2002, diesel, moc od 150KM, ile sztuk? 384!!!! też można skonfigurować sobie wymarzony model jak w salonie :mrgreen:

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie wpisałem na otomoto cena do 20000zł, rocznik od 2002, diesel, moc od 150KM, ile sztuk? 384!!!! też można skonfigurować sobie wymarzony model jak w salonie :mrgreen:

Przecież omawiane auto też jest poniżej 20k, czyli oczywiste, że są polifty w takich cenach.

I jak widać, w tej cenie można sobie skonfigurować nie tylko rozmiar felg, ale nawet lampy przednie z coupe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jeszcze znajdź mi kogoś kto chciałby się wymienić za Trafika xd

 

Powiem Ci jedno kolego, pracuje w handlu już bardzo długo i wiem, że każdy towar ma swoje nabywcę, reklama i dobra cena- czyli wystaw na portale z dobrą ceną i kupiec się znajdzie, a czy zamiana, to już musisz kontaktować się z właścicielami wymarzonego e46 i pytać czy rozważają zamianę na trafika, czasem ludzie szukają, bo potrzeba dodatkowe autko do firmy.

Tylko nie napalaj się na takie szroty jak z linku, który podałeś, na pewno wśród rodziny lub znajomych znajdzie się ktoś, kto ma pojęcie o autkach, no i pewnie jak już zauważyłeś, koledzy z forum też Ci pomogą, przynajmniej po zdjęciach ocenić, a to już dużo.

 

PS. Zielo, przypadek tych lamp już chyba koledze wyjaśniliście, że to badziew, zgadzam się w 100%. Bardziej mi chodzi o stwierdzenia, że za 18kPLN, to tylko przedlifty :mad2:

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Masz powyżej temat: Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania .

Połowa, to przepychanki słowne między forumowiczami, czasem też przydatne, ale reszta to podpowiedzi na co uważać i zwrócić uwagę kupując e46 i co od razu zrobić po zakupie. Widać, że nie masz dużego pojęcia o tych autkach, do czego się też przyznałeś, po tej lekturze będziesz mądrzejszy :wink:

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypadek tych lamp już chyba koledze wyjaśniliście, że to badziew, zgadzam się w 100%. Bardziej mi chodzi o stwierdzenia, że za 18kPLN, to tylko przedlifty :mad2:

No właśnie, drugi raz mówię, że za 18k można polifta kupić, to widać nawet w tym temacie. Tylko co z tego, skoro malowany przez ślepego, z lampami zgarniętymi z innego rowu, a wszystko okraszone pięknym bezwypadkiem i do opłat.

Jeśli chcesz przekonywać, to podaj kilka swoich typów spośród tych 384 luksusów. Tak chyba najlepiej pomożesz autorowi. A nuż coś ciekawego wybierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zielo, gramy do tej samej bramki, też uważam, że przypadek tego ogłoszenia potwierdza, że jest sporo handlarzy, którzy bazują na ludzkiej głupocie i niewiedzy.

Najgorsze, że ktoś to kupi, choć za nieprawdę w ogłoszeniu jest paragraf..

 

Co do przeszukiwania tych ogłoszeń, to przyznam szczerze, że mi się nie chce, zwykłe ludzkie lenistwo, nie będę ściemniał, że muszę pozmywać naczynia, albo jestem zapracowany. Jest sobota, chcę sobie odpocząć i posprzątać autko, ale jak kolega wypatrzy jakieś interesujące ogłoszenia, to myślę, że ja jaki i inni chętnie się wypowiedzą.

Otesik zajrzyj tutaj:

viewforum.php?f=5

Giełda forum, widzę, że Kemot swoją sprzedaje, z tego co opowiadał, to raczej dobre ma autko i chyba 20tysi nie będzie chciał.

 

No i najważniejsze, co my mamy mu szukać jak Otesik jeszcze pieniędzy nie ma, niech wystawia trafika do sprzedaży, albo szuka ogłoszeń na zamianę.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie i za te 18 pewnie znalesc, ale nie z 2004 roku ! Łysola, z 2001 (polift) czy 2002 juz w kombiaku jak kolega szuka, a jak szukac 318d to jeszcze wieksza mozliwosc. Ale kolega szuka jaknajnowszy jaknajtanszy i jaknajgorszy. :D
Miałeś wypadek? Pomogę w uzyskaniu odszkodowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupując samochód liczyłem się, że może być trochę poobijane. Nie wiem w jakim świecie niektórzy żyją i myślą, że kupią samochód sprowadzony z Niemiec z przebiegiem 15 tys. km/rok, ze skrupulatnie wymienianymi podzespołami, zalewane v-powerem i bez ryski na karoserii... Nie wiem może są takie wisienki ale raczej jeśli pójdą to do rodziny albo bliskich znajomych, bo jak ktoś dowie się, że zadbane auto jest na sprzedaż to w ten sam wieczór zadzwoni do tego znajomego, że jutro jest z gotówką.

Ze wszystkim tak jest, że najlepsze rzeczy klepane są po znajomości.

 

Druga sprawa to cena części w BMW, powinna windować ceny tych aut w dół, a nie w górę. Takie moje osobiste zdanie. Chyba, że ktoś jest jak mój wujek, który jest typem chwalipięty i mówi, że na swoim aucie jeszcze zarobi. Nie będę takich ludzi krytykował, bo to ich samochód i ich zdanie tylko później niech nie płaczą jak obudzą się z ręką w nocniku, że przez 2 lata auta nie sprzedali i koniec końców nawet zadbany egzemplarz będzie musiał mieć cenę obniżoną.

 

Co do propozycji kolegi, to radziłbym mu pooglądać zdjęcia oryginalnych E46, poczytać o wyposażeniu i nie łasić się na sztuki typu hybryda touringa z coupe :) Sam po sobie wiem, że moje auto pod względem blacharki było sprawdzone i w pewnym stopniu mechanicznie. Nie miałem natomiast pojęcia o wyposażeniu. Znając się trochę na tym i zasypując sprzedawcę brakami tego auta można wywrzeć na nim obniżkę ceny. A większość tych handlarzy to nie wie co to M-Pakiet. Znają się tylko na pisaniu bajek, że auto posiadał pasjonat, który mieszkał na autostradzie niemieckiej i jeździł raz w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówiąc szczerze bardziej skupiłem się na szukaniu auta w odległości do 100km i z możliwą zamianą ;d jeśli sprzedał bym Trafika pewnie wybył bym do Niemiec na giełdę pytałem się kolesia co wozi takie auta i mówił że giełdy są nimi zawalone i jest w czym wybierać ;) Niestety fakt iż mój trafik nie ma klimy odstrasza mi kupców auto ładne zadbane 6 osobowe, oszklone, po wymianach mechanicznych gotowe do jazdy.. Ludzie przychodzą pierwsze pytanie "Jest klima? " aż szlak człowieka trafia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A później nie jeżdżą na klimie bo dużo pali :D Znam ten ból, sprzedawałem golfa IV, który był ładnie utrzymany, fajne wyposażenie tylko brakowało mu klimy. Też przyjeżdzali albo dzwonili, to pierwsze co czy klima jest hehe Nie interesowało ich co tam wymieniłem i co nadaje się do wymiany tylko czy klime ma :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niedawno przyjechało do mnie małżeństwo facet widać coś kumał pokazałem mu faktury co robiłem (wymiana rozrządu, akumulator, tarcze kolcki hamulcowe itdnie chce mi się rozpisywać) no ale piękna pani pyta o klimatyzację myślę ooo ja no to się żegnamy... faceta to nie interesowało że jej nie ma, niestety Pani stanowczym głosem powiedziała "no chyba sobie żartujesz że w lecie spocę się w tym aucie" i odjechali XD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.